Jump to content



Χρησιμοποιειται antivirus background scanning?


EvilRyu

Χρησιμοποιειται antivirus background scanning?  

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tη δευτερη επιλογη κι εγω τρωει κλαδεμα :nuke: οταν χρειαζονται υπολογισμοι! (παιχνιδια δεν παιζω ποτε).

Βασικα εχω ενα ελαφρυ αντιβιοτικο το AVG που ειναι και τζαμπε και δεν παρατηρω να γονατιζει το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

νομίζω ότι επιβάλεται η επιλογή 1. Αν ο η/υ δεν αντέχει παιχνίδι μαζί με antivirus τοτε μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς για αναβαθμιση. Εγώ χρησιμοποιώ za και νορτον 2005 και έχω να αντιμετωπίσω πρόβλημα με ιο πολύ καιρο....

Link to comment
Share on other sites

"The irony here is that the software that is suppose to protect the computer it's running on actually opened it up for an attack it wouldn't have otherwise had without the AV software"

http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=380&tag=nl.e622

Χμ... Αφού το antivirus σου ανοιγει πόρτες και ειναι στόχος επίθεσης και μάλιστα μπορεί να προκαλέσει μόλυνση του συστήματος, τοτε γιατι να το εμπιστευόμαστε με κλειστα τα μάτια? Στην τελική ενα κομμάτι κώδικα ειναι και αυτό και μπορεί να εχει ΤΡΥΠΕΣ!!!

Η λύση ειναι μία.... Προσοχή στο σερφάρισμα και όχι περίεργα σιτε. Αυτήν την συμβουλή ακολουθούν όλοι οι φίλοι μου και ποτε δεν εχουν κολλήσει ιό.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e [Χθες, στις 15:34]

νομίζω ότι επιβάλεται η επιλογή 1. Αν ο η/υ δεν αντέχει παιχνίδι μαζί με antivirus τοτε μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς για αναβαθμιση. Εγώ χρησιμοποιώ za και νορτον 2005 και έχω να αντιμετωπίσω πρόβλημα με ιο πολύ καιρο....

Lol σιγα μην κανω αναβαθμιση στο Pc μου για χαρη του antivirus!Οχι πως δεν χρειαζεται αναβαθμιση ουτως 'η αλλως αλλα λεμε τωρα:D

Αλλωστε τυποι με πολυ ισχυρα συστηματα δεν χρησιμοποιουν background scanning.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.