Jump to content



Το καλύτερο Racing Game?


_K_Marios_

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 16:25]

το εχω και σε Ν64 και σε gamecube (μαριο καρτ) τρομερο γελιο και στο gamecube ειδικα ειναι ολα τα λ7 πολυ πλακα!

Εγώ το τρέχω σε emulator..δεν είχα την τύχη να το δώ σε Gamecube!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 16:40]

εχει πολυ καλητερα γραφικα και πιο πολλους καρτιστες,πιστες,καρτ και φυσικα πιο πολλα οπλα!! τρελο καψιμο...επικες μαχες με τον 11χρονο αδερφο μου!!

:laughing: :laughing: :laughing: έχανες καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

xbox ή xbox360? εμεις το εχουμε στο 360...(ναι, εχουμε οτι gameboy εχει υπαρξει πλην DS, playstation one(ειχαμε και PSX αλλα απεβιωσεν λογω κακου τσιπαρισματος), xbox, gamecube, xbox360 και κατα μεσο ορο 6,7 παιχνιδια για το καθε ενα πλην του 360 που εχουμε μονο το DOA μιας και τωρα το πηραμε)

ΠΟΛΑ Λ7!!! ειμσατε τρελοι?....(εγω εχο το χβοχ...τα αλλα των αδερφων τους απο λ7 απο γιορτες κλπ...αλλα και ετσι ειναι καπως.....εχουμε αγορασει οτι εχει βγει πλην ps2...:boxed::nerd:

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα παιχνίδια που αγγίζουν και αξίζουν τον όρο racing simulation είναι το GPL, GTL και το GTR 1, LFS, RBR. Και αυτό γιατί είναι τα μόνα που έχουν ανεξάρτητα community αλλά και υποστήριξη από τις ίδιες τις εταιρίες. Και βέβαια κάποια από τα παραπάνω έχουν την "βούλα" της FIA με ότι κι αν σημαίνει.

Οτιδήποτε άλλο θεωρείται επιπέδου "arcade" .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _K_Marios_

Ξανα ανεφερα οτι θέλω να είναι με χωμα..!

Πάντως ο τίτλος σου είναι αν όχι λάθος τουλάχιστον ασαφής.

Για τίποτα δε θα πάρεις σαφή απάντηση αν ζητάς «το καλύτερο».

Κατά τη γνώμη μου για χώμα το Richard Burns Rally έρχεται πρώτο κυρίως σε επίπεδο ρεαλισμού από εκεί και πέρα και με τα xpand rally, collin mcrae μια χαρά θα διασκεδάσεις (τα έχω παίξει όλα)

Επίσης ένα άλλο ωραίο και αρκετά ρεαλιστικό παιχνίδι για rallycross είναι το Cross Racing Chanpionship

Όσον αφορά γενικότερη χρήση το Toca3 έχει μαζεμένα πολλά είδη αγώνων και μπορεί γι αυτό και μονό να έχει ενδιαφέρον αν και δε μου είπε τίποτα ο χειρισμός του.

Το GTR 2 (μονό για πιστά) είναι αρκετά ρεαλιστικό αλλά το κυριότερο είναι τα αρκετά καλοσχεδιασμένα gtr και ο πώρωτικος ήχος. Μόνο και μόνο για την ατμόσφαιρα του τίτλου αξίζει να το κοιτάξεις.

Προς την arcade μεριά απολαυστικό χειρισμό έχει το flat out 2, πολύ χαβαλέ, και όμορφα γραφικά.

Εγώ τους τελευταίους μήνες δουλεύω μονό live for speed αλλά δε στο προτείνω καθώς από ότι κατάλαβα θέλεις ένα συνολικά ωραίο παιχνίδι να περάσεις την ώρα σου.

Το live for speed έχει μονό τη ρεαλιστικότερη μηχανή φυσικής και μια αξιόλογη on line κοινότητα χρηστών. Με λίγα λόγια αν δεν είσαι καμένος με τα εκατοστά του δευτερολέπτου και γενικά τις τεχνική της αγωνιστικής οδήγησης και δεν έχεις άλλους να παίξεις multiplayer το LFS είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα παίξω το xpand rally!Που πιστευω σε συνδιασμό γραφικών κ ρεαλισμου ειναι το καλύτερο!Να ρωτησω για όποιον το έχει παίξει..οταν αρχιζει ποια απο τις δύο επιλογές να διαλέξω?(arcade simulation)?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Επειδή ψάχνομαι και εγώ για κάτι παρόμιο

του GT σε pc το GTR2 είναι τόσο καλό?

Αυτοκίνητα, πίστες, φτιάξιμο?

Το GTR2 πλησιάζει πολύ το Gran Turismo αλλά δεν το φτάνει κατά τη γνώμη μου...

Δεν έχει επιλογές για βελτίωση, παρά μόνο για tuning των αυτοκινήτων ως έχουν... Ρυθμίζεις δηλαδή κλιμάκωση σχέσεων, αναρτήσεις (γωνίες camber κλπ.), φρένα, τέτοια πράματα...

Αλλά τούρμπο και βελτιώσεις στο επίπεδο του Gran Turismo δεν έχει...

Επίσης έχει πολύ λιγότερα αυτοκίνητα, μόνο αγωνιστικά, ενώ στο Gran Turismo βρίσκεις όλες τις μάρκες, έχει μέχρι και Mazda Demio!! :p

Στο χειρισμό όμως μοιάζουν αρκετά, είναι και τα δύο πολύ αληθινά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από diperr

Τα μόνα παιχνίδια που αγγίζουν και αξίζουν τον όρο racing simulation είναι το GPL, GTL και το GTR 1, LFS, RBR. Και αυτό γιατί είναι τα μόνα που έχουν ανεξάρτητα community αλλά και υποστήριξη από τις ίδιες τις εταιρίες. Και βέβαια κάποια από τα παραπάνω έχουν την "βούλα" της FIA με ότι κι αν σημαίνει.

Οτιδήποτε άλλο θεωρείται επιπέδου "arcade" .

Μην ξεχνάς και το Sports Car GT ;) Για μένα ο πρόγονος των Racing Simulators είναι ακόμα από τα καλύτερα racing games που έχω παίξει, ήταν θαύμα που η ΕΑ έβγαλε τέτοιο παιχνίδι.

Για το Gran Turismo που άκουσα κάποια πράγματα...

Συμφωνώ ότι είναι από τα καλύτερα racing αλλά έλεος, όχι και από τα πιο ρεαλιστικά. Έχω κάνει άπειρες ανοησίες οι οποίες στην πραγματικότητα θα έπρεπε να κατέληγαν σε τοίχους-μπαριέρες-κτλ αλλά δεν έχουν καταλήξει. Είναι πιο ρεαλιστικό από τα NFS αλλά όχι και ΤΟ ρεαλιστικό. Πιο πολύ το κατατάσσω στο επίπεδο του Porsche Unleashed/2000 και όχι στο GTR2, ειδικά για όποιον το παίξει στο τελευταίο επίπεδο...

Μιλάμε για μέρα με νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.