Jump to content



σκληρο δισκο με 100 ευρω


essediss

Recommended Posts

ελπίζω όλα αυτά που γράφουμε για το e-shop να τα διαβάζει κανείς υπεύθυνός του και να βάλουν μυαλό Ή μήπως πολύ απλά... δεν τους νοιάζει; Εγώ αγόρασα πριν μια εβδομάδα καρτούλα TV από εκεί, αντιμετωπίζω κάποια ψιλοπροβληματάκια -δεν ξέρω ακόμα αν φταίει η κάρτα βέβαια- και προσεύχομαι να ΜΗΝ φταίει η κάρτα γιατί είναι δεδομένο ότι έχω μπλέξει! Όσο για το θέμα του ότι δεν υπάρχει Πλαίσιο στα Χανιά μη σε απασχολεί. Courier!!! Κι εγώ Χανιά μένω και έχω αγοράσει από Πλαίσιο Ηρακλείου κάτι που χάλασε μετά από λίγο καιρό. Η αντιμετώπιση από τους υπαλλήλους ήταν πολύ καλή και η επίλυση του προβλήματος ήταν άμεση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Και γω τον Seagate 7200.10 εννοουσα....οχι τον WD.

@essediss

γιατι εκανες edit το αρχικο link και εβαλες τον WD?????

To e-shop μου εκανε σαμποταζ.Εγω στην αρχη ειχα δωσει τη σελιδα με τον western digital αλλα με απο λιγες ωρες το e-shop αλλαξε την σελιδα και εβαλε τον seagate.Tι να πω .....μου φαινεται πως το παει φιρι-φιρι το e-shop να μην αγορασω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από essediss

To e-shop μου εκανε σαμποταζ.Εγω στην αρχη ειχα δωσει τη σελιδα με τον western digital αλλα με απο λιγες ωρες το e-shop αλλαξε την σελιδα και εβαλε τον seagate.Tι να πω .....μου φαινεται πως το παει φιρι-φιρι το e-shop να μην αγορασω απο εκει.

Μετα απο ολα οσα εχουν ακουστει ακομα θες να το παρεις απο eshop?????

Εγω παντως ειμαι με το Seagate.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα πάρεις τον Seagate :) Είναι πολύ καλή η τιμή του (105Ε), το Πλαίσιο στον φέρνει σπίτι, οι επιδόσεις είναι πλέον από ικανοποιητικές, η εγγύηση είναι κορυφαία. Οι WD και Hitachi του αντίστοιχου μεγέθους ίσως σε κάποια τεστ να βγουν καλύτεροι από τον Seagate, αλλά θα είναι σε ελάχιστο - αμελητέο βαθμό.

Δαγκωτό στον Seagate και από εμένα λοιπόν, μόνο θυμήσου το εξής σημαντικό:

Αν θες λειτουργία Sata2, να αφαιρέσεις το (πολύ) μικρό jumperάκι που έχει ο δίσκος από πίσω. Θα σου δώσει λίγα ΜΒ/sec παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από essediss [Σήμερα, στις 12:33] -> Για πες τις εντυπωσεις σου
Στο χαρτοκούτι ειναι ακόμα. Τους παρέλαβα στο γραφείο. Κάτσε να πάω σπίτι ...

Καμιά ιδέα γνώμη για αυτό ? -> http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33539

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.