Jump to content



6600+P5B DLX WF AP, CELLshock @5127 και κατω απο τα 10s


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από phil

Μπραβο ρε συ Διονιση.Πολυ δυνατος οπως παντα:clap:

Ακομα σου κραταω κακια απο τοτε που μου ειχες παρει τις πρωτιες με εκεινον το ξεκλειδωτο Opteron :D

ναι πολυ δυνατος ο opteron αυτος με Dry Ice που ειχε δοκιμασει ο ΔΔΑ! δεν μπορουσα με τιποτα να τον πιασω με single stage + FX57!

Αρχική απάντηση από ΔΔΑ

χρονια πολλα σε ολους

... τον εχω ακομη, μια απο αυτες τις ημερες θα τον βαλλω κατω απο το αζωτο ..

να δω αυτον τον opteron να παιζει σε αζωτο με full HTT, και τι στον κοσμο! :T:

btw βαφτιζω τον ΔΔΑ τον πιο κυριλε/καλοντυμενο overclocker που ξερω :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Εν ολίγοις να σου πω ότι:

Η AMD για τις καλές επιδόσεις, κατά πάσα πιθανότητα εξαιτίας του Intergrated Memory Controller (IMC), ήθελε καλά timmings στις μνήμες τις. Έτσι μια DDR-1 μνήμη στα 250 π.χ. με timmings 2-3-2-6 είχε μεγάλες διαφορές στις συνολικές επιδόσεις του συστήματος με μια στα 250 στα 3-4-4-8. Οι επεξεργαστές της Intel δεν βασίζονται τόσο στα timmings των μνημών όσο στη συχνότητα λειτουργίας αυτών. Γι αυτό και στην Intel DDR-2 πλατφόρμα, τα timmings παίζουν δευτερεύοντα ρόλο (σίγουρα όχι ασήμαντο, αλλά όχι και τόσο σημαντικό όσο στους AMD). Έτσι λοιπόν ένας Core 2 Duo εκμεταλλεύεται άριστα το bandwidth που του προσφέρει μια γρήγορη DDR-2 μνήμη και έτσι φτάνει να πιάνει τέτοια νούμερα, χωρίς να εξαρτάται από τα timmings της μνήμης τόσο όσο ένας Athlon64 - X2.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από Insane [Σήμερα, στις 20:30]

Ελεος. Ασε και τιποτα για κανεναν αλλο:p Με την p5b dlx το εκανες αυτο το θεικό?Modαρισμένη?

ολα τα ιδια εργαλεια, αλλα με λιγη καλυτερη .... προπονηση :)

Link to comment
Share on other sites

Παλι μας τρελανες ΔΔΑ:woot: :woot: :woot: ......δωσε 2volt στον επεξεργαστη να παει στο Θεο:p

αληθεια τι ρευματα εχεις σε αφτες τοις συχνοτητες......γιατι το προφραμμα της asus δεν ξερω αμα μετραει σωστα......

Link to comment
Share on other sites

έχει φτάσει κανείς fsb 600 με την p5b dlx?

είστε τόσο κοντά και είναι κρίμα να μην πηγαίνει 10-20 παραπάνω.

με το vdroop τί μειονεκτήματα υπάρχουν?

εννοώ αφού προσφέρει σταθερότητα γιατί δε φτιάχνει την "ατέλεια" ο κατασκευαστής απο την αρχή?

κάνοντας vdroop mod ζορίζουμε περισσότερο τη μητρική?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι θερμοκρασίες αυτές που λένε 140-150 βαθμούς ανταπορκίνονται στην πραγματικότηητα ή είναι κάποιο bug? Νομίζω σε τέτοια θερμοκρασία ο επεξεργαστής ανατινάζεται...

Το έχω δει σε βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.