Jump to content



Albatron 7800gtx 199 euro sto PLAISIO


blade_gld

Recommended Posts

Έχει ξαναβγάλει στο παρελθόν τέτοια προσφορά.

Πιστεύω πως είναι η καλύτερη λύση για όσους θέλουν καλή κάρτα τη στιγμή που οι DX10 είναι ακόμα πανάκριβες..

Είμαι έτοιμος να πάρω εγώ μια .:p :p

LINK

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε παιδια!!

Δεν μου κανει να παρω biostar!!!

Θα μου πειτε μετα να παρω την gainward στα 275,αλα σιγα σιγα ξεφευγουμε.

Το θεμα ειναι πως την καρτα την θελω για 3-4 μηνες.

Ξερει κανεις κατα ποσο αξιοπιστη ειναι η BIOSTAR???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blade_gld

Δεν ξερω βρε παιδια!!

Δεν μου κανει να παρω biostar!!!

Θα μου πειτε μετα να παρω την gainward στα 275,αλα σιγα σιγα ξεφευγουμε.

Το θεμα ειναι πως την καρτα την θελω για 3-4 μηνες.

Ξερει κανεις κατα ποσο αξιοπιστη ειναι η BIOSTAR???

αν ειναι να παρεις καρτα για 3-4 μηνες δεν αξιζει τον κοπο να παρεις τωρα,και μετα να σκασεις αλλα τοσα,κανε υπομονη

Link to comment
Share on other sites

8α συμφωνησω για την Biostar και ειδικα το γεγονος οτι την 8ελεις ενισχυει ακομα περισσοτερο την αγορα.γιατι σε 3-4 μηνες και σκ@τ@ να ειναι (που δεν ειναι) σιγα μην σου χαλασει (εκτος αν ειναι ελλατωματικη απο την αρχη).τα 3 χρονια εγγυηση πλαισιου ειναι γκαραντι.και στην τελικα αν χαλασει την κανεις πιστωτικο και το χρησημοποιεις οταν αγορασεις την καινουρια που 8ελεις ;)

βεβαια με την ιδια λογικη (αλλαγη σε 3-4 μηνες) καλυτερα να δωσεις οσο λιγοτερα μπορεις οποτε μαλλον η 7800gtx ισως να ειναι καλυτερη επιλογη για σενα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως στην αμερικη ειναι πολυ γνωστη μαρκα η biostar....αλλα και παλι δλδ τι σε δυσκολεβει? θα εκραγει ενω δουλεβει? δεν ειναι κινεζικο χωρις μαρκα ειναι επονημο και εχει εγγυηση για 3 χρονια... δλδ η albatron ειναι πιο γνωστη? και μη μου πεις οτι την ηξερες πριν τη φερει το πλαισιο...

Link to comment
Share on other sites

εγ πιστεβω πως αμα εχει 6800gt μπορει να κρατηθει κανα δυο μηνες ακομα μεχρι να βγουν οι 8600 και να παρει μια τετεια....ισως βεβαια να ειναι χειρωτερη(ισως) αλλα θα ειναι dx10 αν βεβαια θελει και τον νοιαζει να εχει dx10....

Link to comment
Share on other sites

δλδ λες δεν αξιζει να πουλησει την 6800gt και να απρει μια τετοια?το σκεπτικο ειναι να παρει μια αλλη (7950gt/x195pro), να την κρατησει κανα χρονο,να πουλησει αυτην που εχει και να παρει μετα μια με dx10 αφου ετσι και αλλιως τα παιχνιδια με dx10 8α ρ8ουν μετα το καλοκαιρι στην καλυτερη.

η διαφορα μεταξυ της 6800gt και της x1950pro δεν ειναι μεγαλη?γιατι με την 7950gt ειαι τεραστια.

edit:να ρωτησω και ακτι ψιλοασχετο.μηπως τον ψιλοσυμφερει να κανει sli?αλλα το 8εμα πιο ειναι.εχει καρτα της MSI η οποια στα μαγαζια που βλεπω τιμες ειναι με τιμες Πασχα 2006...δλδ 320 ευρς.εχει ομως Asus στα 140 και 170.αμα οι δυο καρτες εχουν ιδιους χρονισμους πυρηνα και μνημων,δεν μπορουν να μπουν σε sli ασχετως του γεγονοτος οτι ειναι απο διαφορετικες εταιριες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέω να πάρω την 7800.

Είναι πολύ καλύτερη από την 7600gt που είχα στο μυαλό μου με λίγα παραπάνω χρήματα.

Τα 50 ευρώ παραπάνω μου φαίνονται άχρηστα να τα δώσω για την 7950 η οποία θα κάτσει στο συρτάρι ή θα πουληθεί σε εξευτελιστική τιμή μετά από λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

τα παιχνιδια με dx10 8α ρ8ουν μετα το καλοκαιρι στην καλυτερη.

γιαυτο ειπα αν δεν το νοιαζει να εχει dx10 τωρα... :) εγω ειμαι υπερ του να παρει την 1950προ παντως...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον παει γαι την 7950gt απο οτι φενεται.εκτος αν δεν υπαρχει οποτε για την 1950pro.το μονο που με προβληματιζει εμενα για την biostar ειναι το συστημα ψυξης που εχει...γιατι αν χρειαστει να απρει και ενα after market cooler δεν αξιζει μιας και τα cooler που κυκλοφορουν τωρα δεν ειναι συμβατα και με τις g80 καρτες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.