Jump to content


Ο κόσμος τρελάθηκε....


iem36

Recommended Posts

Το παρακάτω κείμενο είναι από γνωστό site δημοπράσιών. Δεν ξέρω αν παραβαίνω κάποιον κανόνα του forum, αν το κάνω παρακαλώ ο administrator να το διαγράψει.

[Β]Επεξεργαστής AMD Athlon 64 s939 3500+ (ανετα 2,65GHz από 2,2)

Μητρική Asrock DUAL SATAII με 4ddr400 slots και SATAII και SATAI και IDE, και ethernet και ληχος 7.1 με διαφορετικα slots (οχι CODEC 7.1, φυσικος 7.1 ηχος). Με θυρα pci-express και 3 pci.

Σημαντικο: εχει ΚΑΙ AGP ΚΑΙ PCI-Express θυρα για μεγιστη υποστηριξη!!!! Εχει δουλέψει με επιτυχία και με τα 2. Στο κουτί της, με ολα τα καλώδια και cd με drivers.

Όποιος τα πάρει να μπορεί να έρθει ......(διεύθυνση)

Τιμή:330[/Β]

:tomato:

Μα καλά το έχει χάσει τελείως ο κόσμος ? Καλά αυτός που το έγραψε, δεν ήξερε ότι με τόσα παίρνεις C2D+mobo, αλλά " να μπορεί να έρθει " !!!!

" ...με 4ddr slots ΚΑΙ ....ΚΑΙ ....ΚΑΙ.... λες και θα αγοράσουμε το κελεπούρι....

Δεν γνωρίζω τον τύπο ούτε ποστάρω για να τον θίξω αλλά θέλω να δείξω πως κάποιος αδαής μπορεί να εξαπατηθεί στις μέρες μας από διαφορους κερδοσκόπους, τους οποίους τους βλέπουμε καθημερινά είτε στα καταστήματα που αγοράζουμε είτε στην τηλεόραση αλλά ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ και στο δίκτυο...

Αυτά τα είπα και ξαλάφρωσα. ’κου εκεί " μέγιστη απόδοση....."

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές φορές μπαίνεις στο πειρασμό να βγάλεις κάτι τις παραπάνω.

Αλλά ο φίλος το παράκανε:jump:

Καινουργια τα συγκεκριμένα τα βρίσκεις στα 150 και στα στέλνουν και στο σπίτι.

Γλυτώνεις και το....."Όποιος τα πάρει να μπορεί να έρθει ......(διεύθυνση)":D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blade_gld [Σήμερα, στις 13:30]

Φιλε iem36 αν ηξερες ποσο πουλησα εναν athlonxp 2800 με msi mobo kai 1gb ram ,την προυγουμενη εβδομαδα ,θα εβαζες τα κλαματα. :p :p :p

κλάματα από ενθουσιασμό ή από λύπη;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Green Dragon

Μερικές φορές μπαίνεις στο πειρασμό να βγάλεις κάτι τις παραπάνω.

Δεν ειναι απλα πειρασμος ειναι κατη παραπανω:p :p

Αρχική απάντηση από Green Dragon

κλάματα από ενθουσιασμό ή από λύπη;;;;;

αν ενθουσιαζεσε που τα πουλισα οσο πιανουν μια bad axe και ενας 6600!!!!!

Αρχική απάντηση από aGka8lz

εγω λεω να κανουμε ενα 8εμα στο οφτοπικ στικυ και να κανουμε πειστ οτι τετοιο ακυρο βρισκουμε εκει απο δημοπρασιες αγγελιες etc

:T: Καλο θα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aGka8lz [Σήμερα, στις 13:40]

εγω λεω να κανουμε ενα 8εμα στο οφτοπικ στικυ και να κανουμε πειστ οτι τετοιο ακυρο βρισκουμε εκει απο δημοπρασιες αγγελιες etc

ωραία ιδέα.

αλλά οι παρόντες να εξαιρούνται αυστηρά:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λυπαμαι πολύ.

Εγω εβαλα αυτές τις αγγελίες, αλλά τα parts δεν ειναι δικά μου. Ειναι ενός φιλου, ο οποίος θελει να σπασει σε κομμάτια το pc του και να το ''πουλήσει''. Δεν δεχτηκα να τα βαλω, αλλά ρε παιδιά, σκεφτείτε, ειμαστε κολλητοι από 7 χρονών... Δεν μπορουσα να του πω οχι, εφοσον μου ζητησε τοσο θερμα μια χάρη.

Τελος παντων, σε όποιον εστελνε διευκρινιστικο μνμ, του ελεγα οτι ειναι ενος φιλου, και να ΜΗΝ τα αγοράσει γιατί ειναι πανακριβα και οτι θα πιαστει κότσος, και αφου ειδα οτι το ονομα μου γινεται ρεζίλι (και προς θεου, ουτε αδαής ειμαι, ουτε κερδοσκόπος, ουτε τίποτα άλλο, εξάλλου, οταν κανω δικες μου συναλλαγές μεσω δημοπρασιων, εχω δώσει κατα καιρους κομμάτια σε πολυ καλες τιμες, όπως π.χ. 2 pc:

P4 2,4/mobo/512ram/FX5200/κουτί/cd-rw/psu/ελαστικο keyboard, που μπορεις να το τυλίξεις/hd20GB για 120, και το άλλο:

P4 1,7/mobo/1GB ram/MX440/κουτί/psu/hd40GB seagate προς 80 (ισως και να ταν 100, δεν θυμαμαι), δεν πιστεύω να με περάσετε για κλεφτη...

Αρκετες φορές εχω αγοράσει πραγματα από εκει, ενω μονο 1 που ελειπα εκτος για επειγουσα δουλειά μονο τοτε πηρα μια αρνητικη... Παντα εδινα ακριβεις οδηγείες, για την τοποθεσια, καθως και το κιν μου.

Λοιπον, επειδή η όλη κατασταση μου ειναι πολυ θλιβερη, και, ειλικρινα, δεν με ενδιαφερει όπως και να το παρετε και ο,τι και να γραψετε, ζητώ να κλειδωθει το θεμα, εφοσον αναφερεται μονο σε εμενα, και επίσης να αναφερω οτι με τις απαντησεις μου στα mails, καταφερα να ΜΗΝ αγοράσει κανεις απολυτως τίποτα, και ακυρωσα ηδη οσες αγγελιες ηταν ανοιχτες ακομα.

Παρακαλω σταματηστε εδω, δεν αντεχω να ακούω άλλα για μια χαρη που πηγα να κανω σε εναν παιδικό φιλο. :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

φίλε GeorgeMan,

απο εμένα κανένα πρόβλημα απέναντι σου...

εισαι ΟΚ

και οι εξηγήσεις σου με πείσανε απόλυτα

αλλά έτσι κι αλλιώς ελεύθερη αγορά έχουμε και είναι δικαίωμα του φίλου σου να ζητάει ότι νομίζει

μη στεναχωριέσαι

και συγγνώμη αν έκανα κάποιο σχόλιο που σε έθιξε

περισσότερο για πλάκα ήτανε

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου σου στειλαν να τα αγορασουν γιατι να τους σταματησεις???

Πουλαγες ενα προιον σε μια τιμη..............οποιος το θελει το αγοραζει.......σε οποιον δεν αρεσει απλα να μην το αγορασει............

Αλλοστε υπαρχουν και πολυ χειροτερα........

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις δεν ειμαι από αυτους που λενε "δε βαριέσαι, ολο και καποιο κορόιδο θα βρεθει'', ουτε της λογικής "εδω εχει κι άλλες τσιχλες κατω, πατημενες, ας ριξω και τη δικιά μου, μια παρπαανω σιγα...". Και μονο οτι σχολιάστηκα (και δεν αντιλεγω οτι ηταν αναμενομενο εως και βεβαιο), με πείραξε ΠΑΑΑΑΡΑ πολυ (οχι οι ανθρωποι που τα κανανε, καλα κανανε και σχολιασαν, αλλά το οτι και μονο σχολιάστηκα, ειδικά επειδη ΔΕΝ φταιω, και δεν ειμαι από αυτους...)

Και μονο οτι εκανα να γραψω αυτη την μικρη απαντηση 13 λεπτά καταλαβαινετε τι δακρυ εριξα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeMan

Ξερεις δεν ειμαι από αυτους που λενε "δε βαριέσαι, ολο και καποιο κορόιδο θα βρεθει'', ουτε της λογικής "εδω εχει κι άλλες τσιχλες κατω, πατημενες, ας ριξω και τη δικιά μου, μια παρπαανω σιγα...". Και μονο οτι σχολιάστηκα (και δεν αντιλεγω οτι ηταν αναμενομενο εως και βεβαιο), με πείραξε ΠΑΑΑΑΡΑ πολυ (οχι οι ανθρωποι που τα κανανε, καλα κανανε και σχολιασαν, αλλά το οτι και μονο σχολιάστηκα, ειδικά επειδη ΔΕΝ φταιω, και δεν ειμαι από αυτους...)

Και μονο οτι εκανα να γραψω αυτη την μικρη απαντηση 13 λεπτά καταλαβαινετε τι δακρυ εριξα...

Τα παραλές. Και να έκλαψες δεν το γράφεις εδώ για να σε λυπηθούμε. Μαγκιά σου που βγήκες και είπες ότι εσύ ήσουν αυτός που έβαλε την αγγελία. Τώρα το πώς και γιατί την έβαλες κάνει μόνο για την τέρψη του κοινού. Ελεύθερη αγορά έχουμε και την αγορά την καθορίζει η ζήτηση. Αν το κοινό (ή αλλιώς οι υποψήφιοι αγοραστές - όπως θες πες το) κρίνουν ότι η τιμή που πουλάς είναι ακριβή, πολύ απλά δε θα σε προτιμήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Green Dragon [Χθες, στις 15:17]

φίλε GeorgeMan,

απο εμένα κανένα πρόβλημα απέναντι σου...

εισαι ΟΚ

και οι εξηγήσεις σου με πείσανε απόλυτα

αλλά έτσι κι αλλιώς ελεύθερη αγορά έχουμε και είναι δικαίωμα του φίλου σου να ζητάει ότι νομίζει

μη στεναχωριέσαι

και συγγνώμη αν έκανα κάποιο σχόλιο που σε έθιξε

περισσότερο για πλάκα ήτανε

Το φαγατε το παιδι...φυσικα και υπαρχουν χειροτερα ή λιγο καλυτερα...

http://www.octech.gr/forum/index.php?topic=4482.0

:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CmoS

Το φαγατε το παιδι...φυσικα και υπαρχουν χειροτερα ή λιγο καλυτερα...

http://www.octech.gr/forum/index.php?topic=4482.0

:whistling

Πες τα ρε Cmos μη χάσουμε τον πανίσχυρο επεξεργαστή! :D

Moυ θυμίζει κάτι σαν: είπε ο γαϊδαρος τον πετεινό κεφάλα!

No hard feelings, δε μου πέφτει λόγος, εσείς καθορίζετε τους όρους των αγοροπωλησιών, και βάζετε ότι τιμές θέλετε. Αλλά είναι λάθος να σχολιάζεται πώληση από άτομα τη στιγμή που και οι ίδιοι δε πάνε πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

ήρθε βλέπω και η σειρά μου:rolleyes:

αν είχατε διαβάσει τα posts μου, θα είδατε ότι έχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου από την αρχή πάνω στο θέμα.

Λέω σε πρώτη φάση:

....."Μερικές φορές μπαίνεις στο πειρασμό να βγάλεις κάτι τις παραπάνω....."

και πιό κάτω - στη πρόταση του aGka8lz - να γίνει sticky το θέμα, λέω:

....."ωραία ιδέα.......αλλά οι παρόντες να εξαιρούνται αυστηρά:p ....."

και πιό κάτω - μετά την απάντηση του GeorgeMan, ξαναλέω:

".....απο εμένα κανένα πρόβλημα απέναντι σου.....εισαι ΟΚ....."

".....αλλά έτσι κι αλλιώς ελεύθερη αγορά έχουμε και είναι δικαίωμα του φίλου σου να ζητάει ότι νομίζει......."

".....μη στεναχωριέσαι........και συγγνώμη αν έκανα κάποιο σχόλιο που σε έθιξε........περισσότερο για πλάκα ήτανε......."

Και τώρα να έρθω επί της ουσίας, για τη δική μου αγγελία που αφορά το συγκεκριμένο επεξεργαστή.

Τον έβαλα σε δημοπρασία στο e-market, με τιμή εκκίνησης τα 90Ε και υπήρξανε 7 προσφορές από 5 διαφορετικούς χρήστες από 90 έως και 112,5 Ευρό

από ότι φαίνεται λοιπόν από την αντίδραση της αγοράς.......ίσως να μην ήτανε και τόσο παράλογο.

Αυτά από μένα - καλοπροαίρετα πάντα και χωρίς παρεξήγηση - και θα ήθελα τη γνώμη σας, μετά από τις εξηγήσεις μου.

Have a nice day!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.