Jump to content



Πρόβλημα"?" με EVGA i680


Unholy_Pozer

Recommended Posts

Καλημέρα ξέρει κανείς να μου πεί γιατί δεν δουλεύουν τα case fan με την εν λόγο μητρική?

Ξέρω ακούγετε χαζό αλλά δεν έβγαλα άκρη εχθές έως τις 3 το πρωί.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Yπάρχει ένα 3-πινο που λένε οτι έχει πρόβλημα και είναι αυτό που βρίσκεται αναμεσα στον επεξεργαστή και στις πίσω θύρες της μητρικής.Ούτε και σε μένα δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....σε ολα τα παιδια του φορουμ...ηθελα να κανω μια ερωτηση σαν προσφατα κατοχος μιασ evga i680 m/b..εχοντας καποια προβληματα χωρις να ξερω απο που προερχωνται και ηληκρινα μερικα τα βλεπω πρωτη φορα:confused:

εχω εναν 6600 επεξεργαστη μνημες της ocz sli 1066...4 δισκους σε 2 raid..

το συστημα δουλευει καθημερινα στα 3.6Ghz rock stable με 1.46βολτ και οι μνημες παιζουν στα 800Mhz Link -Sync Mode 1:1 και 1Τ 3-3-3-8 στα 2.4βολτ error free apo memtest..το προβλημα ειναι το εξης ενω μπουταρει κανονηκα και μπενει windows...και ολα μια χαρα μετα απο 1 οι περισοτερα restart που κανω μολις παει να μπει windows τρωω restart ..δεν το εχω ψαξει πολυ το θεμα...θα ηθελα την βοηθεια σας..αν γνωριζετε κατι που εγω δεν κανω καλα η καποια επιλιγη στο bios...επισης κατι αλλο ο ενας δισκος απο τους 4 πεφτει ξαφνηκα το ρευμα του μεσα στα windows...ειχα ακουσει για καποια προβληματα σε αυτο το bios βγεικε ενα καινουργιο και το περασα..αλλα τα restart τα κανει τι να πω.αα και κατι ακομα πριν βαλω το νεο bios μια μερα που το αναβω το μηχανημα βρισκω ολο το bios ανακατα ολες οι ρηθμησεις πειραγμενες αλλο clock στο επεξεργαστη και δεν με αφηνε να αλλαξω fsb κωλαγε ολο το bios...και οταν πηγενε να μπει windwos ετρωγα μλε..του εκανα ενα clear cmos και εφτιαχε και αφου εβαλα το νεο bios..

τι ν απω αν μπορει να βοηθησει καποιοσ που να ειχε παρομοια προβληματα και βρηκε λυσει καλο θα ηταν...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο bios εχετε βαλει το 23 Beta 2 ?

[Off topic]Λενε οτι ολα τα 680 ειχαν προβλημα με το ρευμα στο fsb και θα βγει rev.2 σε 2-3 μηνες επειδη δεν επετρεπαν υψηλο fsb κυριως με KF ...[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 16:38]

Τελευταιο bios εχετε βαλει το 23 Beta 2 ?

[Off topic]Λενε οτι ολα τα 680 ειχαν προβλημα με το ρευμα στο fsb και θα βγει rev.2 σε 2-3 μηνες επειδη δεν επετρεπαν υψηλο fsb κυριως με KF ...[/offtopic]

δεν το εχω βαλει....θα το βαλω...ευχαριστω πολυ φιλε μου...

τελικα απο bios τα προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας

δεν το εχω βαλει....θα το βαλω...ευχαριστω πολυ φιλε μου...

τελικα απο bios τα προβληματα?

Της τροφοδοσιας του fan δεν νομιζω...ολων των υπολοιπων λογικα ναι..:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 18:50]

Της τροφοδοσιας του fan δεν νομιζω...ολων των υπολοιπων λογικα ναι..:)

τελικα φιλε μου αυτο εχω βαλει την τελικη εκδωση απο το σιτε.....

θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 02:18]

Bασικά το οτι δεν δουλευει ένα fan header είναι λόγος για να επιστρέψεις μια μητρική;Το δέχονται;

εαν οτιδηποτε πανω σε ενα προιον δεν λειτουργει οπως ακριβως εχει ορισει ο κατασκευαστης σαφως και επιστρεφεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λέγεται οτι δεν δουλεύει σε αρκετούς το συγκεκριμένο βύσμα.Και να την πάω πίσω δεν μου εγγυάται κανείς οτι το καινουριο θα δουλευει σίγουρα...Αν και για ένα βύσμα τώρα δεν τρελάθηκα αλλά λέμε...Αν έρθει κάτι καλό και μπορώ να το παω για rma ίσως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

το να μην δουλευει κατι οπως 8α επρεπε αποτελει σιγουρα λογο για να επιστρεψεις το προιν.το 8εμα ειναι πως εαν σε ολες δεν δουλευει τοτε και με αλλαγη δεν 8α κερδισεις τπτ.εκτος ενα παρεις αλλη ή εαν ερ8ει το νεο revison που αναφερ8ηκε πιο πανω και την τραμπαρεις με αυτον τον τροπο.αλλα 8α πρεπει να ξερεις με σιγουρια οτι 8α ειναι το revision αυτο που 89α παρεις αλλιως τσαμπα 8α τρεχεις μεχρι να το πετυχεις.εγω προσωπικα 8α το εκανα γιατι ειναι μ@μ@κια να παιρνεις κατι το οποιο ειναι defective εστω και αν ειναι ασημαντο ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.