Jump to content



Πρόβλημα"?" με EVGA i680


Unholy_Pozer

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Έλα ντε! Λές και είναι τα ευρώ φασόλια!Προσωπικά στραβοί ή οχι , έχω να δώ τώσο μεγάλους

πυκνωτές απο τον Pentium 3 που είχα το 2001!!!Και αυτά τα pins για το σύστημα πως σκ@*α τους ήρθε και τα βάλαν δίπλα στον IDE controller?:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Χθες, στις 13:00]

O Γκοριλας δεν ειπε οτι θα ερθει αλλη...ειπε οτι ακουγεται οτι θα βγει αλλη...οχι EVGA..ολες οι 680...ανεξαστητου μαρκας...

Υπάρχει ήδη το rev A2, που δεν έχει πρόβλημα στην τάση του NB.

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκες σε αυτό ή σε κάτι άλλο.

Πάντως σε μένα υπάρχει πρόβλημα στο vcore.

Περιμένω να βγει νέο BIOS.

post-2226-1416072949,6412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Υπάρχει ήδη το rev A2, που δεν έχει πρόβλημα στην τάση του NB.

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκες σε αυτό ή σε κάτι άλλο.

Πάντως σε μένα υπάρχει πρόβλημα στο vcore.

Περιμένω να βγει νέο BIOS.

Ποιο καινουρια και απο την Α2...

τι προβλημα εχεις?απο 1.4 μεχρι και να δωσεις 1.6 εχει τρυπα?

Link to comment
Share on other sites

Question (12/28/2006 4:28:33 AM): I have a EVGA i680 motherboard and the system fan connectors don't work. What can i do about it? I have met other people with the same problem on this board. Is this a known problem of this board?

Answered By Jacob K (12/29/2006 1:17:56 AM): Troubleshooting your problem is best handled one on one over the phone. Please give our Customer Support Department a call toll free at 1-888-880-3842, Mon-Fri between the hours of 9:00am-5:00pm PST so that we may better support you on this issue. Any of our Customer Support representatives will be able to better assist you. EVGA Customer Service

Όχι και η καλήτερη απάντηση έτσι?...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Χθες, στις 10:58]

Ποιο καινουρια και απο την Α2...

τι προβλημα εχεις?απο 1.4 μεχρι και να δωσεις 1.6 εχει τρυπα?

Βρε συ Βασίλη.

Αν σου πω 1000 ευχαριστώ θα είναι λίγα.

Τόσες μέρες το παλεύω και δεν είχα βρει τη λύση στο πρόβλημα και έρχεσαι τώρα με ένα ποστ, που θα μπορούσα να το προσπεράσω στο ντούκου και τέρμα το πρόβλημα.

Ναι, έχει τρύπα μέχρι να δώσω 1.6v vcore.

Έδωσα λοιπόν 1.6v και μαγικά πήρα 1.55v στον επεξεργαστή.

Δοκίμασα άμεσα να μπω με 500Χ8=4000 (2000 FSB sync 1:1) αλλά ενώ μπαίνει BIOS, στα Windows μου κάνει restart και η θερμοκρασία CPU ανεβαίνει στους 65 βαθμούς.

Μάλλον χρειάζομαι καλύτερη ψύξη.

Έχω screenshot με 500Χ7=3500 όπου φαίνεται ότι πήρα τα 1.55 vcore και spi 15.197.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημεραετα απο αρκετες προσπαθειες να επιζησει τι EVGA i680 σημερα μας αφησε μερες τα επεξε απο μονο του και χωρις να το πειραξει..και ειχε και νεο bios τελικα πολυ κακη εμπειρια αυτη με το EVGA...:mad:

το εχω περιπου ενα μηνα και ολο προβληματα ας μην τα αναφερω ειναι και πολλα...

αυριο το παω πλαισιο για αλαγη αλλα EVGA ΔΕΝ ξαναπερνω μου αλλαξε τα φωτα...

λοιπον τι να παρω???ASUS Striker Extreme??

Και αν κανει τα ιδια??κανενας που να το εχει ?και να ξερει να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [28-12-2006 23:20]

Α και για να είμαι σίγουρος εμένα αυτό το βύσμα δεν δουλεύει, σε αυτό έχετε πρόβλημα και εσείς;;;

Αυτό είναι. Κατα τα άλλα το mobo πάει φέτες. όσο για το raid...έχω πάνω 3 250αρηδες και 2 320αρηδες σε stripe με 64κ clustering και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αυτα και καλή χρονια να έχουμε:magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 01:57]

Αυτό είναι. Κατα τα άλλα το mobo πάει φέτες. όσο για το raid...έχω πάνω 3 250αρηδες και 2 320αρηδες σε stripe με 64κ clustering και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αυτα και καλή χρονια να έχουμε:magic:

Πόσο FSB έχεις πιάσει με την EVGA;

Link to comment
Share on other sites

Οχι......το να κάνω ο/c δεν μου προσφαίρει τίποτα στην φάση που είμαι όποτε μετά τα πρώτα τεστακια τα παράτησα - με multi 9......χαχαχα. Οταν θα βγει υδροψυξη για τις κάρτες, τότε θα πάω σε μια λύση που να παίζει και το cpu μέσα στο κύκλωμα. Ως τότε χαλαρά....Δεν μπορώ το θόρυβο με τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας [Χθες, στις 19:44]

λοιπον παιδια σημεραετα απο αρκετες προσπαθειες να επιζησει τι EVGA i680 σημερα μας αφησε μερες τα επεξε απο μονο του και χωρις να το πειραξει..και ειχε και νεο bios τελικα πολυ κακη εμπειρια αυτη με το EVGA...:mad:

το εχω περιπου ενα μηνα και ολο προβληματα ας μην τα αναφερω ειναι και πολλα...

αυριο το παω πλαισιο για αλαγη αλλα EVGA ΔΕΝ ξαναπερνω μου αλλαξε τα φωτα...

λοιπον τι να παρω???ASUS Striker Extreme??

Και αν κανει τα ιδια??κανενας που να το εχει ?και να ξερει να μας πει?

παρε την P5N32-E SLI ειναι ιδιο board με την Striker και εχουν 100 ευρω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας [Χθες, στις 19:44]

λοιπον παιδια σημεραετα απο αρκετες προσπαθειες να επιζησει τι EVGA i680 σημερα μας αφησε μερες τα επεξε απο μονο του και χωρις να το πειραξει..και ειχε και νεο bios τελικα πολυ κακη εμπειρια αυτη με το EVGA...:mad:

το εχω περιπου ενα μηνα και ολο προβληματα ας μην τα αναφερω ειναι και πολλα...

αυριο το παω πλαισιο για αλαγη αλλα EVGA ΔΕΝ ξαναπερνω μου αλλαξε τα φωτα...

λοιπον τι να παρω???ASUS Striker Extreme??

Και αν κανει τα ιδια??κανενας που να το εχει ?και να ξερει να μας πει?

Για μενα αν δεν σε ενδιαφερει να παιξεις SLI,μην ξαναπαρεις 680.Περιμενε να ερθει η Comando στο πλαισιο(1~2βδομαδες) η παρε P5B Deluxe.Αλιως παρε αυτη που σου ειπε και ο geoal,σηγουρα πολυ καλητερο απο τα reference nvidia boards:T:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τα έπεξε απο μόνο του?

Εγώ καμία φορά όταν το ανάβω κωλάει στο πόστ και θέλει κανα δυό restart για να ξεκωλήσει.

Και ώπος είπα και στην αρχή του φόρουμ δεν δουλεύουν τα case fan:whip:

Εσένα τί σου κάνει?Και τί rev. έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Unholy_Pozer-> Παιδιά η ASUS P5N32 SLi Premium WiFi λέει τίποτα? Είναι καλό το 590 ή θα φάω ήττα πάλι?
θα σου πρότεινα να το αφήσεις... το 590 είναι καλο σε ΑΜD όχι σε INTEL. Δες λίγο στα ξένα forums για τα προβλήματα που βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.