Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Δεν ξερω γιατι γινοταν αυτο και αν ηταν οντως προβλημα των drivers η κατι αλλο(πχ. κακη εγκατασταση),αλλα το εκανε απο οταν τους εβαλα.Tωρα με τους καινουριους ειναι παλι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, έχει νόημα να περνάμε νέους drivers κάθε λίγο και λιγάκι;;;

Φυσικά. Έκτος από την βελτιστοποίηση που δίνουν σε fps στα νέα games, προσθέτουν sli profiles για τους έχοντες sli.

Link to comment
Share on other sites

οχι

αν εισαι απλος gamer σαφως και οχι.

Σχετικό Ιάσονα. Απλα την απάντηση την έδωσα με βάση την gpu του φίλου που δε δείχνει casual gamer. Πάντως αν παίζεις 1-2 παιχνίδια το χρόνο, η δε παίζεις και καθόλου όντως δε χρειάζεσαι αλλαγή drivers κάθε λίγο και λιγάκι. Αν όμως ασχολείσαι αρκετά με gaming, είναι γεγονός ότι όταν προτοκυκλοφορει ένα game, ως συνήθως δεν έχει sli/cf support, (δεν αναφέρομαι στον τοπικ σταρτερ) το gpu usage παραμένει χαμηλό (με αποτελεσμα χαμηλά fps) και σε σπάνιες περιπτώσεις βλέπεις μέχρι και παραμόρφωση textures και χρωμάτων με παλαιότερους drivers.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ εννοειται

αν μιλαμε για sli / cf ναι σιγουρα πρεπει να δουλευουν οι κεραιες του με οτι νεοτερο.

απο εκει κ περα αν παιζει απλα για να παιξει και δεν εχει πανω αριστερα το fraps να τρεχει , τοτε οχι δε χρειαζεται.

υποψην...αναφερομαι στο καθε λιγο και λιγακι που εθεσε σαν ερωτημα και οχι να μην ανανεωνει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

260.99 WHQL

edit : και international εκδοση

Διαβαζω πολυ καλο feedback απο κατοχους 4xx, πιο συγκεκριμενα το medal of honor και bc2 τρεχουν επιτελους οπως πρεπει, ελπιζω να ειναι η ιδια κατασταση και για εμας με τα "μουσεια" τις 260 - 280 - 295 κλπ, οχι τπτ αλλο, εχω ΠΗΞΕΙ με τους 182.50

Official NVIDIA 260.99 WHQL Display Driver Feedback Thread For NVIDIA Geforce Desktop/Notebook/ION GPUs - NVIDIA Forums - Page 2

Nα και ενα guide για το βαλε-βγαλε μιας και το driver sweeper αποσο ξερω δεν κανει δουλεια πλεον

GeForce Driver Installation Guide - NVIDIA Forums

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πολυ καλο feedback απο κατοχους 4xx, πιο συγκεκριμενα το medal of honor και bc2 τρεχουν επιτελους οπως πρεπει, ελπιζω να ειναι η ιδια κατασταση και για εμας με τα "μουσεια" τις 260 - 280 - 295 κλπ, οχι τπτ αλλο, εχω ΠΗΞΕΙ με τους 182.50

Official NVIDIA 260.99 WHQL Display Driver Feedback Thread For NVIDIA Geforce Desktop/Notebook/ION GPUs - NVIDIA Forums - Page 2

Nα και ενα guide για το βαλε-βγαλε μιας και το driver sweeper αποσο ξερω δεν κανει δουλεια πλεον

GeForce Driver Installation Guide - NVIDIA Forums

Δεν χρειαζεται κανενα guide. Ολη η σειρα 260.χχ εχει κατα την εγκατασταση, επιλογη clean install που αν το επιλεξεις αφαιρει απο παντου μεχρι και registry ολοκηρωτικα τους οδηγους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

262.99 WHQL

This is a WHQL-certified driver for the new GeForce GTX 580 GPU.

Additional Information

  • Installs HD Audio driver to version 1.1.9.0.
  • Includes PhysX System Software to version 9.10.0514.
  • Supports DirectCompute with Windows 7 and GeForce 8-series and later GPUs.
  • Supports OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.
  • Supports OpenGL 4.1 for GeForce 400 series GPUs.
  • Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Προσπαθώ να περάσω τον 260.99 και μου βγάζει failed.Το κάνω με driver sweeper τα ίδια.Προσπαθώ να τον περάσω πάνω απο αυτόν που έχω ήδη (258.96) τα ίδια.:hmm::hmm::hmm:Γνωρίζει κανείς κάτι;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Προσπαθώ να περάσω τον 260.99 και μου βγάζει failed.Το κάνω με driver sweeper τα ίδια.Προσπαθώ να τον περάσω πάνω απο αυτόν που έχω ήδη (258.96) τα ίδια.:hmm::hmm::hmm:Γνωρίζει κανείς κάτι;;;;;

κατα την διάρκεια του install, επέλεξε το manual και κλικαρε το uninstall drivers και μετα θα περάσει τα νέα

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα χαρηκα τελικα Fermi issues: Low GPU Usage and Bad Company II Stuttering - Page 72 - Overclock.net - Overclocking.net ΑΧΡΗΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall: Οταν πιανω 50fps η αισθηση ειναι λες και παιζω με 20, ολα λαγκαρουν :S μια λυση ειναι το dx9 mode αλλα εχω σιχαθει να βλεπω jaggies πια, με βλεπω να τραβαω και αυριο τα βυζια μου με το black ops :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα χαρηκα τελικα Fermi issues: Low GPU Usage and Bad Company II Stuttering - Page 72 - Overclock.net - Overclocking.net ΑΧΡΗΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall: Οταν πιανω 50fps η αισθηση ειναι λες και παιζω με 20, ολα λαγκαρουν :S μια λυση ειναι το dx9 mode αλλα εχω σιχαθει να βλεπω jaggies πια, με βλεπω να τραβαω και αυριο τα βυζια μου με το black ops :getlost:

με ποια κάρτα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

με ποια κάρτα είσαι?

Με ποιο επεξεργαστη ειμαι να ρωτας καλυτερα !! Ανοιξα thread στο hardocp να τα χωσω λιγο Are you a bc2 player ? Do NOT buy gtx460 if .... - [H]ard|Forum δεν νομιζω να χρειαζεται κανεις μεταφραση :p

edit : On the bright side ..... Η επιλογη HDMI - HDTV ( Audio Disabled) στο display -> change resolution του forceware control panel λειτουργει κανονικα, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπορω να εχω συνδεδεμενη την TV με καλωδιο dvi-hdmi για εικονα και ξεχωριστο RCA απτην x-fi στην αναλογικη υποδοχη για τον ηχο, οταν ειχα την gtx470 οι τοτε drivers δεν το επιτρεπανε αυτο και αναγκαστηκα να καλωδιο mini hdmi - hdmi

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που απ οσα παιχνίδια και αν εχω τρέξει , δεν την/τις εχω δοκιμάσει στο bc2 :p

αυτό με το hdmi audio είναι ένα θέμα που εμένα με μπέρδευε πολλά θέματα ε και φυσικά είναι πάντα off τώρα

πάντως όταν είχα την 480 σε εμένα πήγαινε ρολόι, δεν είχα ποτέ κανένα θέμα απο αυτά που λέγανε, η τουλάχιστον οσο έπαιζα το παιχνιδάκι

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ο driver αυτός είναι μόνο για 580GTX.

Με Modded Inf δουλευει σε ολες τις καρτες.

http://rapidshare.com/files/429778770/NV_DISP.INF

Ο Driver να πω οτι δουλευει αψογα εδω 480GTX.

Έγινε επεξεργασία από Redemption
Link to comment
Share on other sites

Με Modded Inf δουλευει σε ολες τις καρτες.

http://rapidshare.com/files/429778770/NV_DISP.INF

Ο Driver να πω οτι δουλευει αψογα εδω 480GTX.

Με GTX460 και 262.99 έχω πρόβλημα με τις σκιές στο arcania, έβαλα τον 261.00 απο guru3d και όλα πάλι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Με Modded Inf δουλευει σε ολες τις καρτες.

http://rapidshare.com/files/429778770/NV_DISP.INF

Ο Driver να πω οτι δουλευει αψογα εδω 480GTX.

Προφανώς αναφέρθηκα στον driver όπως τον κατεβαζεις από nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.