Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Αν δεν το έπαιζες εσύ full όλοι οι άλλοι θα έιχαμε τρελό πρόβλημα :p

καλα στην 8εωρια ναι εχεις δικιο αλλα στην πραξη ποτε μην λες ποτε.εδω βλεπουμε παιχνιδια της nvidia να τρεχουν καλυτερα με ατι και το αντιστροφο.μου αρεσει που τους 313.96 τους βγαλανε για να βελτιωσουν τις επιδοσεις του SLI και τελικα η μια 690 δουευε με ενα πυρηνα.επρπε να μουν βγουν τα ματια με inspector,patch και τα σχετικα και τελικα απο τυχη δουλεψε μεσο πανελ της nvidia:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια απο την ωρα που εχω βαλει τους 313,96 βλεπω μια ανοδο θερμοκρασιες κοντα 10 βαθμων στην καρτα εχει κανεις απο εσας το ιδιο 8εμα?να τονισω πως ποτε δεν εχω πειραξει την καρτα o/c.Με τους 310,90 ειχα---->gpu1 32c gpu2 30c και τωρα που γραφω gpu1 45c gpu2 41c.και εννοειται οτι κουτι ειναι ολο καμπριο της υπογραφης μου να πεις οτι δεν τραβαει αερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εχω βαλει για να σου πω με σιγουρια.

Eντελως υποθετικα μιλωντας, μπορει για να μειωσουν θορυβο να μειωσαν τα rpm στο idle.

Σε παλαιοτερες αλλαγες το εχω παρατηρησει.

Αν και δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε προβληματιζει αυτη η θερμοκρασια, αν ζοριζεσαι, μπορεις να εγκαταστησεις το evga precision και διχως να ασχοληθεις με το ΟC κομματι του, να φτιαξεις custom profiles για τα fans των καρτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες τα φώτα σας παρακαλώ!!! Μου έδωσε ένας φίλος μια 8800GT 512mb κατέβασα τους drivers απο nvidia, πρώτα βρήκαν τους drivers τα windows και ζήτησε rr... Έγινε, μετά εγκατέστησα της nvidia.. rr pali. μετά πάω: ανάλυση οθόνης, ρυθμίσεις για προχωρημένους και στις πληροφορίες προσαρμογέα σε όλα γράφει δεν είναι διαθέσιμο.. Πρώτα έβγαλα ότι είχε απομείνει απο την προηγούμενη κάρτα μέσω driver sweeper αλλά και πάλι δεν μου βγάζει τα στοιχεία λές και δεν περάστηκαν οι drivers..στο device manager μου δείχνει κίτρινο θαυμαστικό και όταν το βάζω να κάνει scan μου λέει οτι υπάρχει ήδη το καλύτερο λογισμικό γι'αυτή την συσκευή. any advice??

Έγινε επεξεργασία από balboagr
Link to comment
Share on other sites

image.jpg Αυτό το μήνυμα μου βγάζει όποτε κάνω δεξί κλίκ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.. να προσθέσω ότι παρατήρησα κάτι σαν γραμμές-νερά στην επιφάνεια εργασίας και πριν μπώ στο bios βγάζει γραμμές... Έγινε επεξεργασία από balboagr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβως τα ιδια μου εκανε και μια 680 η οποια τελικα εγινε RMA.

Δεν φτιαχνει.

μάλιστα.. rma δηλαδή τι εννοείς??? Στην χειρότερη θα δοκιμάσω μια 7600gs silent που έχω... εάν κάνει κι αυτή τα ίδια πάνε trash..

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια προσπάθεια αργότερα επειδή φεύγω τώρα απο το σπίτι.. Δεν νομίζω να κάνω λάθος σε τίποτα, πρώτα βρίσκει τον ελεγκτή της οθόνης και ζητάει επανεκκίνηση, μετά κάνω εγκατάσταση τους drivers και ξανά το ίδιο, αλλά όσες φορές δοκίμασα στην διαχείριση συσκευών έλεγε code 43 (και καλά ότι τα windows διέκοψαν την λειτουργία αυτής της συσκευής) το βράδυ θ'απαντήσω να σας πω νέα. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καμμία ανταπόκριση.. εδώ σας παραθέτω και τις εικόνες image.jpg

Έκανα όλα τα τυπικά βήματα που πρέπει αλλά όπως φαίνεται μηδέν ανταπόκριση...δεν συγκινείται η ψοφόκαρτα... βοήθεια κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και αυτούς τους drivers και πάλι βγάζει το ίδιο πρόβλημα...Απλά για κάποιο λόγο το pc δεν αναγνωρίζει-βλέπει οποιονδήποτε driver βάλω..... θα τρελαθώ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και αυτούς τους drivers και πάλι βγάζει το ίδιο πρόβλημα...Απλά για κάποιο λόγο το pc δεν αναγνωρίζει-βλέπει οποιονδήποτε driver βάλω..... θα τρελαθώ...

Δεν φταίει ο driver αλλά η κάρτα,όπως είπε και ο peppas.

Έχω μια 9600gso που κάνει το ίδιο.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.