Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] Φτιαξε και εναν uninstaller για μας τους πρασινους. :hehe:

This is the best way i have found from here on OCnet to remove NVIDIA driver's,

& you want need to tick/untick any "NVIDIA" install boxes.

1.Go to add and remove programs and uninstall all Nvidia software. A few system restarts might be required,

It's best to remove the display driver first.

2.Delete the NVIDIA folder from Local Disk (C:)

3.Go into program files folder & Remove the NVIDIA Corporation folder.

Repeat this step for the program files x86 folder.

4.Go into program data & remove all Nvidia folder/s.

5.Go into users, "your user name", App data & then Roaming. Remove the Nvidia folder. You might also want to take a quick look in the "Local" folder for Nvidia folders, but this is unlikely to be.

6.Go back into folder options and click "Don't show hidden files, folders and drives"

7.Go into registry editor. Type "Regedit" into the start menu search and press enter.

8.(Caution, follow instructions carefully)

Look at the left side of your screen. We will be navigating through some folders here. Use the arrow at the side of a folder to open it for extended options.

Go to HKEY_CURRENT_USER - Software and click NVIDIA Corporation. Don't click on the arrow at the side of the nvidia folder. We don't want to extend this folder. Just click the actual folder or folder name once to highlight it. Press the delete key on your keyboard.

Go to HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE and click the NVIDIA Corporation folder. Again, don't extend this folder. We just want to highlight it. Once highlighted, press the delete key on your keyboard. Now extend the Wow6432Node folder and highlight the NVIDIA Corporation folder. Once highlighted with the click of the mouse, press the delete key on your keyboard.

9. Close regedit & install the new NVIDIA driver, + haven't encountered any probs with .v301.42 driver so far.

Updating Nvidia drivers

Από βλακείες άλλο τίποτα οι μεγάλοι γνώστες του internet... ( προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα zpaf )

( Αλλάζεις από nVIDIA -> AMD -> nVIDIA -> AMD όλα απλά με ένα απλό uninstall από τον κανονικό uninstaller της nVIDIA/AMD και παίζουνε τα σκόρ σε benchmarks & games κανονικά ακριβώς όπως σε φρέσκο install, αλλά κάποιοι εμμένουνε στις βλακείες με τους custom uninstallers... λες και οι εταιρίες AMD & nVIDIA δεν ξέρουνε να χρησιμοποιήσουνε σωστά προγράμματα δημιουργίας installation files που χρησιμοποιούνται παγκοσμίως από τους πάντες χρόνια τώρα... )

Link to comment
Share on other sites

β¦ EXCLUSIVE NVIDIA CAMO! | Battlefield 3 - YouTube

Ισχύει;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

NAI ΙΣΧΥΕΙ..

π.χ. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=-nc_OZhgLZ0]ΕΔΩ[/ame] και όχι μόνο με τους 320.18... "Κρατάει καιρό αυτή η κολόνια"..

Aν έχεις unstable overclock yes, το έχω δεί. ( συνήθως οι μνήμες προκαλούνε αυτά τα "artifacts" ).

Σε κάποιες περιπτώσεις προφανώς και θα ισχύει αυτό, και όχι μόνο στο bf3.. εδώ λέμε καιρό τώρα, ότι το web βρίθει από περιπτώσεις αντίστοιχες με οδηγούς μετά τους 314.07 με κάρτες στοκ...

Προσωπικά όπως έχω ξαναπεί, με τους 314.22 STOCK CLOCKS είχα την εντύπωση ότι έπαιζαν όκ, με default ρυθμίσεις στον NV Control panel, μέχρι τη στιγμή που μετά από 3? 4? ώρες παιχνιδιού το έκαναν (αν βάλω 1) vsync off, 2) single monitor, 3) διαχείριση ισχύος -> μέγιστη, τότε το βγάζουν για πλάκα και στο 15ρτο ακόμη.

ΑΝ ΙΣΧΥΕ η λογική σου ότι είναι "User to blame" , με +500 στην RAM και 314.07 θα έπρεπε κάποια στιγμή να το εμφανίσει και εκεί, αλλα ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ μετά από δεκάδες ώρες(κοντά 3ψήφιο αριθμό...;)) με =<314.07 οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

314.07 με 314.22 δεν έχουν στο changelog, αλλαγές για την απόδοση στο bf3.. να μου σύγκρινες 306.97 vs 314.22 να το δεχτώ... ;) (Βασικά το boost δώθηκε με παλιότερους drivers από τους 314, τους 310.90 νομίζω σαν απάντηση στο Never Settle της AMD, από εκεί και μετά είναι ίδιοι για το bf3..) Αλλά τόσο κοντινοί οδηγοί και "switch 1 to 0"..

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έφτιαξαν το BO2 και το AC3, άλλος έχει το όνομα για κακούς drivers άλλα η nvidia το είχε παρακάνει είμαστε στο 2013 και να βγάζει για 4-5 μήνες drivers που έκαναν στο COD Bo2 χαλασμένες περιοχές και artifacts είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

Στο changelog λέει ότι διόρθωσαν τα corrupted textures στην 670... Στό bf3, αφού το παραδέχτηκαν αρχικά έστω για μια κάρτα ότι είχαν πρόβλημα είμαστε σε καλό δρόμο... Θα δοκιμαστούν και τις επόμενες ημέρες θα δείξουν κατά πόσο δουλεύουν καλά και με την 660..

Στάλθηκε από το U8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο changelog λέει ότι διόρθωσαν τα corrupted textures στην 670... Στό bf3, αφού το παραδέχτηκαν αρχικά έστω για μια κάρτα ότι είχαν πρόβλημα είμαστε σε καλό δρόμο... Θα δοκιμαστούν και τις επόμενες ημέρες θα δείξουν κατά πόσο δουλεύουν καλά και με την 660..

Στάλθηκε από το U8800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Με ολο το συστημα επεξεργαστης μνημες καρτα γραφικων στα μαμα τους.

Να δουμε ποτε θα το παραδεχτουν για την 780.

Παρτυ γινεται εκει πανω .... :hehe:

tjv0.jpg

Η πλακα ειναι οτι σε surround υπαρχει πληρης απουσια flashing textures σε ολο το παιχνιδι.

5w2.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Αν αυτό είναι "πάρτυ" αυτό που γίνεται στην δική μου και σε πολύ κόσμο ακόμη, είναι και τα 3 Hangover σερί... :p (ήτοι, δεν ξέρω αν αναβοσβήνουν σαν strobo light τα textures στα κάγκελα, αλλά ανεκτό θα το έλεγα.. ;))

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] Αν αυτό είναι "πάρτυ" αυτό που γίνεται στην δική μου και σε πολύ κόσμο ακόμη, είναι και τα 3 Hangover σερί... :p (ήτοι, δεν ξέρω αν αναβοσβήνουν σαν strobo light τα textures στα κάγκελα, αλλά ανεκτό θα το έλεγα.. ;))

Ανεκτο ειναι ... οκ αλλα το καλυτερο στο φυλαγα για τωρα ....

Οταν γυρναω απο το 5760x1080 στα 1080p δεν εχω προβλημα. :hehe:

Νομιζω αξιζει να αγορασεις αλλες δυο οθονες αν θες να παιξεις BF3 κρεμα στα 1080p. :p

Link to comment
Share on other sites

Moλις τωρα με τους 320,49 μου εκανε το εξης μου αρχησαν τα ρολογια στις καρτες να ανεβαινουν μονα τους και μου αλλαξε την επιφανεια των win σε basic απο aero κουφο αλλα....μια που το ειδα και εκανα ρεσταρτ και ξαναβαλα τους 320,18.Βεβαια δεν ξερω αν φταιει το mod bios αν και με τους 320,18 με το συγκεκριμενο bios δεν ειχαν κανει κιχ οι καρτες!:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Auto win7 bench?

αυτο ακριβος οπως ειναι το bench των win7 αλλα απο μονο του?Γιατι εγω εκεινη την ωρα χαζευα εδω στο φορουμ και το καταλαβα απο το fan profile που εχω φτιαξει μολις αρχησε να ανεβαζει

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβος οπως ειναι το bench των win7 αλλα απο μονο του?Γιατι εγω εκεινη την ωρα χαζευα εδω στο φορουμ και το καταλαβα απο το fan profile που εχω φτιαξει μολις αρχησε να ανεβαζει

Ψαξε για WinSAT στον Task Scheduler. By default ειναι προγραμματισμένο να τρέχει απο μόνο του οταν ειναι idle καποιες φορές κλπ κλπ. Ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θερίζω απο τον Task Scheduler.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβος οπως ειναι το bench των win7 αλλα απο μονο του?Γιατι εγω εκεινη την ωρα χαζευα εδω στο φορουμ και το καταλαβα απο το fan profile που εχω φτιαξει μολις αρχησε να ανεβαζει

Έχει τύχει πολλές φορές ακόμα και όταν παίζω αργά το βράδυ.

Και μάλιστα χθες το βράδυ το έκανε και σε εμένα.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για WinSAT στον Task Scheduler. By default ειναι προγραμματισμένο να τρέχει απο μόνο του οταν ειναι idle καποιες φορές κλπ κλπ. Ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θερίζω απο τον Task Scheduler.

Δεν το ξερα οτι υπηρχε κατι τετοιο....Ευχαριστώ:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.