Jump to content



WESTERN DIGITAL!!


argirisxt

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

να σας πω και τη δική μου εμπειρία....

Πήρα δυο seagate 250 για τα 5 χρόνια που προσφέρουν. Ετρεξα ενα προγραμματάκι που δε ξερω ποσο αξιοπιστο είναι και μου εβγαλε κατασταση δίσκου 30% !!!! (και οι δύο)

Και οντως έτσι πρεπει να είναι γιατί κόλλαγε ακόμα και σε ταινία 1GB χωρητικότητα. Επαιζε η ταινία κανονικά και εκανε διακοπές , που σε άλλους υπολογιστές δεν έκανε. Τώρα δε ξερω αν φταίγανε οι δίσκοι πάντως τους άλλαξα. Δυστυχως είχα σβήσει την ταινία και δεν μπορω να ξαναδοκιμάσω. Παντως με το ίδιο προγραμμα 100% αποδοση. (και οι δύο) Πήρα WD 320.

Link to comment
Share on other sites

wd απο μενα...

Εχουν περασει αρκετοι απο τα χερια μου...κανενα παραπονο!

εχει περασει ενας maxtor που καηκε στους 4-5 μηνες και ενας seagate που καηκε μπορει και σε λιγοτερο απο μηνα...

Μαυρη πετρα παντου...WD for evaaaaaaaaaa!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ggeorge

Ετρεξα ενα προγραμματάκι που δε ξερω ποσο αξιοπιστο είναι και μου εβγαλε κατασταση δίσκου 30% !!!! (και οι δύο)

ggeorge πιο προγραμμα ειναι?

Εγω παιδια λεω πως καλο ειναι να γραφουμε τις εμπειριες μας,στο τελος μπορει να βγει ενα συμπερασμα!εγω εχω παντως εναν wb 80 και τον εχω δυο χρονια και δ ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικα μεσα στην εβδομάδα θα παω για σκληρό αλλα δ ξερω ακομα πιο,εαν εχει κανεισ κανενα απο τους 2που γραφω περιμενω να μ πει την γνωμη του!

1)SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3320620AS 320GB 16MB SATA2

2)WESTERN DIGITAL 320GB 16MB WD3200KS 7200RPM SATA2

seagate Εγγύηση: 5 χρόνια

WESTERN DIGITAL Εγγύηση:3 χρόνια

και απο που?e-shop(e-shop point) VS πλαισιο(+7e απο το κατάστημα σε σχεση με το e-shop)

(δ θα ta αγοράσω απο το internet)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση... Μηπως το πολυζοριζεις το θεμα... 10 μερες για να διαλεξεις σκληρο?.... δεν παιρνεις και αμαξι... Παρε ή τον western ή τον western.... εεεε τον seagate ηθελα να πω..... ( ;) το πιασες το υποννοουμενο πιστευω)

ΥΓ. Tην Elisha την γνωρισα το καλοκαιρι στις διακοπες.. Δεν βρισκω που εχω σημειωσει το πρωσοπικο της mail...... Μολις το βρω θα στο στειλω:tomato:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι λέτε

καλύτεροι απο τους wd δεν υπάρχουν

Εγώ έχω έναν sata2 και ούτε γουρ γουρ κάνει ούτε τίποτα και κατα την λειτουργία του είναι επίσης αθόρυβος και ταχύτατος.Seagate δεν είχα ποτε και δεν ξέρω πολλά, αλλά οι χειρότεροι σκληροί είναι οι Maxtor, κάνουν πολύ-πάρα πολύ θόρυβο και οι επιδ΄σεις τους είναι τυπικές.

Western Digital μόνο, αξιόπιστοι, αθόρυβοι, ταχύτατοι, και σε καλή τιμή τι άλλο θέλει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Xωρις να θετω θεματα θορυβου και εγγυησης σε διαρκεια,απο το 1997 χρησιμοποιω WD και δεν εστειλα ουτε εναν για RMA,απλα τους αλλαζα γιατι ηταν μικροι πια.Seagate δεν ειμαι ευχαριστημενος 2 πηρα και οι 2 κλαταραν χωρις λογο και αιτια και σε ενα φιλαρακι που εβαλα επειδη ηθελε Seagate πηγε RMA λογω bad sectors μετα απο 6μηνες,Maxtor ετσι και ετσι,Hitachi και Samsung δεν εχω δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε τοπικ για σκληρο τα ιδια πραγματα βλεπουμε.... Οι μισοι λενε western και οι αλλοι μισοι seagate..... Ισαξιοι ειναι.....

(Βασικα λαχειο ειναι απο οτι εχω καταλαβει... σου λεει ο ενας παρε seagate ειναι οι πιο αθορυβοι...Τον βαζεις πανω και κανει σα τρακτερ.... τον αλλαζεις με western και τα φτυνει σε 2 μερες.... Απλα κανεις το σταυρο σου πριν τον παρεις και αν σου κατσει σουκατσε...)

ΥΓ Western Digital να παρεις

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με αυτους που προτεινουν seagate 320 16mb sata2. Αποκει και περα απο αυτους τους 2 που εχεις βαλει στην αρχη, εννοειται τον 320....για 8 ευρω διαφορα ουτε 2 μπυρες δεν πινεις εξω, αλλα τα 70gb καποια στιγμη θα τα θελησεις και θα παρακαλας να μπορουσες να δωσεις εκεινη τη στιγμη 8 ευρω και να τα παρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειναι στο κουτι μ ο WD!τωρα επειδη πρωτη φορα ερχομαι σε επαφη με SATA αυτος δ εχει ουτε τζαμπερακι(master-slave) ετσι τον εβαλα πανω (εχω και εναν ακομα σκληρο)τον εκανα format και ειμαι μια χαρα,ετσι θελω να πιστεύω αλλα ειμαι?

wdov3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.