Jump to content


CM Stacker (STC-T01) vs CM Stacker 810 (RC-810)


Tsofli

Recommended Posts

Μια που ψάχνω και εγώ αυτή την περίοδο, το STC-T01 έχει θέσεις για δυο PSU, μια πάνω, μια κάτω. Το 810 παίρνει ένα μόνο PSU και αυτό στην ΚΑΤΩ θέση. Κατά τα άλλα και από όσο μπόρεσα να δω είναι τα ίδια.

Ελπίζω να βοήθησα μια που το site της Coolermaster είναι για :tomato: :tomato:

Στάμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainHog [Σήμερα, στις 14:30]

επισης το 810 ειναι λιγο πιο ελαφρυ, εγω παντος πηρα το STC-T01

ειναι και 15 ευρω φθηνοτερο!

Εγώ πήρα το 810 και είναι τέλειο. Πολύ ποιοτικό, ευρύχωρο με 4 αθόρυβους ανεμιστήρες και σχεδόν 5 κιλά πιό ελαφρύ από το Τ01.

Τ01= 14.5 και 810= 10 κιλά

Νομίζω ότι τα αξίζει τα παραπάνω 15Ε.

Έχει και το Τ01 τα ροδάκια;

Τα βρήκα πολύ εξυπηρετικά

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο προτεινεται? νεο η παλιο?στο νεο εχει καταφερει κανενας να χωσει το ψυγειο μεσα χωρις πολλες μοντες?στο 810 η θεση του τροφοδοτικου(η κατω) ειναι ιδιας χωρητικοτητας με του παλου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από evilsoler [Σήμερα, στις 10:47]

τελικα ποιο προτεινεται? νεο η παλιο?στο νεο εχει καταφερει κανενας να χωσει το ψυγειο μεσα χωρις πολλες μοντες?στο 810 η θεση του τροφοδοτικου(η κατω) ειναι ιδιας χωρητικοτητας με του παλου?

ετυχε να εχω και τα δυο και προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το παλιο ειναι καλυτερο.Ο 2ος ανεμιστηρας πανω δεν μου χρειαστηκε και επισης ειχα προβλημα στην τοποθετηση του ψυγειου στο καινουριο.

Επισης εαν παρεις και κανενα Galaxy τροφοδοτικο τοτε....θα σου προτεινα ανεπιφυλαχτα το παλιο:)

Link to comment
Share on other sites

παιδες δοστε κανα help....

σκεφτομε να παρω το stacker το παλιο και να βαλω πανο 2 rads ενα τριπλο κατο και ενα διπλο πανο.... παιζει να τα χορεσει????

το τροφοδοτικο θα μπει στην πανο θεση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 00:15]

παιδες δοστε κανα help....

σκεφτομε να παρω το stacker το παλιο και να βαλω πανο 2 rads ενα τριπλο κατο και ενα διπλο πανο.... παιζει να τα χορεσει????

το τροφοδοτικο θα μπει στην πανο θεση

για πανω λιγο δυσκολα να παρει ψυγειο. κατω οκ. εκτος και αμα το ενα το βαλεις κατω και το αλλο το στερεωσεις στην οροφη και οι σωληνες θα μπαινουν απο εκει που εχει φανακι στην οροφη. δεν μου ερχεται κατι καλυτερο. καλα γιατι να βαλεις 2 ψυγεια? με ενα τριπλο ειναι τζετ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι κατι εχω στα σκαρια.......

θελω να μου μετρισει καπιος την αποσταση απο το cage το psu εως την προσοψη εσωτερικα να δω αν περνει 2πλο πανο

και να μετρισει ακι την αποσταση στα τοιχοματα των bay μπροστα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

από το cage του psu μεχρι το μπροστινό μέρος (λίγο πίσω από τα καλύματα) ειναι ~31cm. Η Απόσταση στα τοιχώματα των bays δεν ειναι fixed?

δεν ξερω γιατι περνει ηδικεσ βασεις

λες να χοραει???

http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?cPath=21_26_40&products_id=45&osCsid=6c77dabe9b2388ca05c9b28d5c16c1cc

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αύριο, γτ τώρα ειμαι λιώμα και δεν μπορώ να ανοίγω κουτιά για να μετράω, και θα σε πω.

Έχω την αίσθηση πάντως ότι θα χωράει, αν σκεφτεις ότι ένα optical drive ειναι πρπ 14cm, και τα πλαστικά που βάζεις για να "κουμπώσει" το drive πάνω στο κουτί ειναι 2,5mm/each.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα σκέφτομαι να πάρω το STC T01. Κλασσικό πια κουτί, το μόνο πιθανό πρόβλημα είναι πως επειδή είναι σχετικά παλιό πλεόν 2-3 χρόνων αν θα έχει πρόβλημα με κάποιο νέο πρότυπο ή συσκευές πχ pci-e, τροφοδοτικά, νέες μητρικές ή οτιδήποτε άλλο.

Ακόμα πληροφοριακά δεν έχω καταλάβει εαν το stacker έχει μπροστά από τους ανεμιστήρες εισόδου αποσπώμενα φίλτρα για τη σκόνη, και τέλος το πλαϊνό παράθυρο γενικά κυκλοφορεί ευρέως ή θα πρέπει να φάω τον κόσμο για να το βρώ. Βέβαια μαζί με το παράθυρο βγάινει σχεδόν στα 200 αλλά δεν βρίσκω τίποτα αξιόλογο σε αυτή την κατηγορία περα από μερικά Thermaltake, που μάλλον δε θα το ρισκάρω για αυτή την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.