Jump to content



MOTHERBOARD ΓΙΑ Intel Core 2 Duo 4300


Mach

Recommended Posts

Ποιά θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη μητρική για τον καινούριο Intel Core 2 Duo 4300?

Σκέφτομαι να στήσω έναν υπολογιστή για παιχνίδια και Ιντερνετ κυρίως άμεσα για αυτό ζητάω την βοήθεια σας...

Αξίζει να πάς σε ακριβή μητρική ή ποιά VALUE FOR MONEY (GIGABYTE -DFI) πιστεύετε θα τον οδηγήσει σωστά και με αρκετό overclocking?

Και κάτι τελευταίο ...καλό είναι να υποστηρίζει και Quad Core ...έτσι για μια μελλοντική αναβάθμιση.

Τέλος να πάρω την TRAY έκδοση του 4300 που υπάρχει τώρα ή να περιμένω για BOX?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

με τους 4300 απλουστεύονται τα πράγματα, αφου και στα 400 να τερματίζει μια μητρική, σε ΥΠΕΡκαλύπτει

οπότε επιλέγεις κοιτώντας και τον εξοπλισμό που σε ενδιαφέρει, και με βάση ποια μάρκα εμπιστεύεσαι περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

για διαβάστε το παρακάτω.

δε ξέρω τελικά κατα πόσο αξίζει το εξτρα πολλαπλασιαστής (ειδικά με μία p5b deluxe)

What have we learned? #1: If you're looking to set FSB WR's you need to use a CPU with a low default multiplier so that you can focus on raising the FSB to sky-high values without sending you NBCC through the roof (preventing failure to POST) since you are mostly likely going to want to use a multiplier that doesn't limit you early by reaching maximum speed (7x, 6x, etc.) The E6300 is looking better by the day....

απο εδώ

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?p=32#post32

Link to comment
Share on other sites

διάβασες καλύτερα απο το λινκ που δίνω?

όταν κατεβάζουμε τον πολλαπλασιαστή υπερχρονίζεται το Northbridge και έτσι βρίσκουμε τοίχο πιο νωρίς.

τώρα δε ξέρω κατα πόσο όλα αυτά είναι αλήθεια αλλά τα παιδιά εκεί το έχουν κάψει και δε νομίζω να λένε μλκίες.

απλά να μή συζητάμε επειδή δε διάβασες όλο το κείμενο.

αυτό που λές και εσύ ήξερα αλλά διάβασα το παραπάνω ποστ και αναθεώρησα τις απόψεις μου. το καλό είναι ότι πήρα Ε6300 και δε θα έχω πρόβλημα απο αυτή την άποψη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.