Jump to content



975X & 8800GTX


LevelOne

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από neuromancer

Η φρενίτιδα του ανταγωνισμού έχει ρίξει κατά πολύ την ποιότητα και νομίζω η ASUS είναι από τις χαρακτιριστικές περιπτώσεις.

Δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σου (εν μέρη ναι).

Για παράδειγμα

Εγω με ASUS P5WDG2-PRO (X975) και μια 8800GTX (TwinTech ) μέχρι τώρα δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Την κάρτα με αέρα την έχω πάει 660/515 (3DMark06).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχουν αυξηθεί οι περιπτώσεις προβληματικών προϊόντων. Αυτό δε σημαίνει ότι όλα τα προϊόντα ενός brand είναι σκάρτα. Απλά ο καθένας βάσει της ατυχίας του αποκτά αποστροφή σε ένα brand. Εγώ την πάτησα με ASUS...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η σημερινή asus δεν έχει καμία σχέση με την εταιρεία που ξέραμε 5-6 χρόνια πριν...

Η ποιότητα έχει πέσει πάρα πολύ δυστυχώς... :(

Η dfi ήταν για μένα η κορυφή της σταθερότητας-overclovking έως και πριν λίγο καιρό,

τώρα φαίνετε ότι τα σκήπτρα κρατάει η abit...

Στην κορυφή βέβαια ήταν και είναι η intel σε θέμα ποιότητας...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πέντε μητρικές Intel.

Δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Μια γύρισε RMA από recall της Intel και άλλη μία πήγε στα σκουπίδα μετά από 2 χρόνια χρήσης γιατί χάλασε.

Γενικά από δυνατότητες ήταν οι φτωχοί συγγενείς.

Καμιά δεν υπερχρόνιζε.

Ίσως σήμερα τα πράγματα να είναι διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πέντε μητρικές Intel.

Δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Μια γύρισε RMA από recall της Intel και άλλη μία πήγε στα σκουπίδα μετά από 2 χρόνια χρήσης γιατί χάλασε.

Γενικά από δυνατότητες ήταν οι φτωχοί συγγενείς.

Καμιά δεν υπερχρόνιζε.

Ίσως σήμερα τα πράγματα να είναι διαφορετικά.

Αυτό που μπορώ να πω είναι πιοτικότερες,καλώδια bios κλπ,οχι ειδικά απο την asus αλλά ίσως και από άλλες μάρκες τώρα απο υπερχρονισμό στά 333 μου δουλεύει σταθερά.......και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Sghe σε παρακαλώ να γράφεις Ελληνικά, σύμφωνα και με τους κανόνες του φόρουμ.;) Ο ανταγωνισμός μεγαλώνει συνέχεια και για αυτό πολλές εταιριές (π.χ Asus) φτιάχνουν χειρότερα προιόντα.’λλωστε τώρα η αγορά των Η/Υ τρέχει με πολύ γρηγορότερο ρυθμό απ' ότι πριν κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.