Jump to content



otenet 121 Ψευτιά!


michailovits

Recommended Posts

Είμαι ένας απο τους πολλούς που η adsl σύνδεσή τους κατεβάζεια αργά.(εγώ έχω 768 και μου κατεβάζει 45kb/sec)

Έχω στείλει πολλά e-mails στο noc@otenet.gr, έχω πάρει πάραπολλά τηλέφωνα στο 1242 και στο 121, αλλά ΤΙΠΟΤΑ!

Προχτές πήρα τηλέφωνο στο 121 και με πήραν κι αυτοί σήμερα, και ήταν για ακόμη μια φορά ο ίδιος κύριος, και με άρχισε πάλι ΠΑΛΙ στα παραμύθια και στις π*π****.

Μου είπε πως και αυτό στο σπίτι του με τέτοια ταχύτητα κατεβάζει και πρέπει να περιμένω να ολοκληρωθή η αναβάθμιση ADSL (η οποία έχει ολοκληρωθή!), ακριβώς ακριβως τα ίδια πράματα ου είπαν και στς αρχές του Ιανουαρίου που πήρα.

Μετά αππο λίγο με πήρε κάποιος άλος και μου είπε πως θα έρθει στις 2 η ώρα για να φτειάξει την βλάβη που εντώπισαν στην γραμμμή μου.Έλα όμως που δεν ήρθε κανείς!

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι στο τέλος θα τους πετάξω την adsl στα μούτρα (όπως πιστεύω θα κάνει πολύς κόσμος) γιατί, το 121 μόνο για ψυχολογική υποστήριξη είναι.

Δεν θα κάνουν επιτέλους τίποτα?

Αν σε κανα δυο μήνες δεν στρώσουν τα πράγματα,αλλάζω.πάω για forthnet!

Ξέρει κανείς τίποτα με αυτό το θέμα?τι θα γίνει επιτέλους? Κανένας άλος έχει παρόμοιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ

:( :(

Link to comment
Share on other sites

βασικα επισημα εχουν τελειωσει η αναβαθμισεις. αλλα συνεχιζει ο οτε τις εργασιες σε μερικες περιοχες. 45 παλι καλα κατευαζεις. εδω αλλοι και εγω μαζι κατευαζα 40 max. τωρα εγω παντως παω σφαιρα 80-90 την μερα 100+ το βραδυ.

το οτι τα help desk ειναι μονο για ψυχολογικη βοηθεια ειναι αληθεια...

γενικα δεν μπορεις να κανεις κατι μονο να δηλωνεις βλαβη αν εχεις καποιο πακετο. αν η γραμμη ειναι στο ονομα σου μπορεις να αλαξεις isp. αλλα δεν ξερεις πως θα ππηγαινει. μπορει καλυτερα μπορει χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι σύνδεση έχεις?

Τι έκανες και σου πάει τόσο γρήγορα?

Η γραμμή είναι στο όνομα του μπαμπά μου,αφου πρέπει να είσαι ανω των 18 για να την βάλεις στο όνομά σου.

Είναι η δεύτερη φορά που δηλώνω για βλάβη, και ο κύριος στο 121 μου είπε με διακριτικό τρόπο, πως όσα τηλέφωνα και αν πάρω δεν θα γίνει τίποτα γιατί δεν είναι στο χέρι τους.

Πάντως το συνεργείο δεν έχει έρθει ακόμα.

ουφ...

μου έχουν βγάλει την ψυχή.Μεγα σφάλμα που πήρα adsl!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ μια από τα ίδια. 1024, το βράδυ και ξημερώματα (01:00-9:00) με 70-80 max και όλη την υπόλοιπη μέρα το πολύ 60.

Είχα πάρει και εγώ τον ΟΤΕ για να δω τι γίνεται και σε εμένα ήρθαν σε 2 μέρες από τη στιγμή που τους πήρα. Όχι βέβαια ότι έκανα και τπτ το σπουδαίο. Μου είπαν πολύ απλά ότι φταίει η καλωδίωση της πολυκατοικίας και όχι αυτοί...:wassat:

Σε πρώτη φάση και εγώ την Οτενετ πήρα και μου είπαν να πάρω τις βλάβες του ΟΤΕ.

michailovits δοκίμασε να πάρεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky [Σήμερα, στις 16:12]

Παιδιά και εγώ μια από τα ίδια. 1024, το βράδυ και ξημερώματα (01:00-9:00) με 70-80 max και όλη την υπόλοιπη μέρα το πολύ 60.

Είχα πάρει και εγώ τον ΟΤΕ για να δω τι γίνεται και σε εμένα ήρθαν σε 2 μέρες από τη στιγμή που τους πήρα. Όχι βέβαια ότι έκανα και τπτ το σπουδαίο. Μου είπαν πολύ απλά ότι φταίει η καλωδίωση της πολυκατοικίας και όχι αυτοί...:wassat:

Σε πρώτη φάση και εγώ την Οτενετ πήρα και μου είπαν να πάρω τις βλάβες του ΟΤΕ.

michailovits δοκίμασε να πάρεις εκεί.

χαλαρα.. σε ολους λενε οτι φταει η καλωδιωση της οικοδομης.... το εχω ακουσει σε πανω απο 5-6 ατομα. σου λεει μετα τι θα κανει? δεν μπορει να μας παραπονιεται.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με όποια εταιρία και να είστε, αν παίζετε στο δίκτυο ΑΡΥΣ μην περιμένετε τίποτε καλύτερο και μην μπαίνετε στη διαδικασία να αλλάξετε πάροχο, αυτό μόνο αν υπάρχει στην περιοχή σας. share ή full llu εναλλακτικού φορέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis [Χθες, στις 19:10]

όταν λέτε : "κατεβάζω με ΧΧ kbps" τι εννοείτε? Τα torrent ή τα αρχεία από κάποιον ftp?

Είτε torrent είτε από ftp είτε απλά πλοήγηση στο νετ τα ίδια χάλια είναι.

Οι τιμές πχ που λέω είναι ένα μέσο όρο απ'όλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω με οτενετ 2048 κατεβαζω απο σταθερα 180 max 245

αλλα τον τελευτεο κερο πανο απο 120-145 δεν εχω δει

συν ενα μεγαλο θεμα με Ping κατι δεν παει καλα στις γραμμες και απο ping 19-27 χτειπαω κατι 1000αρια και τρελενομε..... και αυτο γινετε ανα 3-5 λεπτα και διαρκι μισο λεπτο....

εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Η λογικη ειναι να το αφηνεις να κατεβαζει και να φευγεις.Οσο το ψαχνεις δεν βγαζεις ακρη...

Το αυτό...αν και κάθε λίγο και λιγάκι τσεκάρω με πόσα πάει το κατεβαστήρι, έτσι για info :p

Με HOL 2048 λοιπόν, όλα βαίνουν καλώς, 3 μήνες τώρα κατεβάζει από 180-210kb/s 24/7. Και σε torrent (ελέω seeders φυσικά) και από web, ftp. Όσα ακούω πάλι για traffic shaping κτλ, δεν τα έχω δεί. Στην τελική, πληρώνεις και 15-20ευρα στο torrent site, γινεσαι vip και μετά όλα κατεβαίνουν σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.