Jump to content



φτάνει πια με το βρωμο - nero. κάτι άλλο;


kots

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

βρήκα ένα προγραμματάκι.... dvdfab platinum λέγεται.

πραγματικά κάνει θαύματα, και από σκληρό σε dvd και από dvd σε dvd....

με δυνατότητα, λέει, να παρακάμπτει γρατσουνιές στα δισκάκια, με buffer control κτλ....

ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το 6.6... Πολλά δισκάκια κολλάει στο 4% ή και σε άλλο ποσοστό και δεν ξεκολλά με τίποτα... Έχω ένα LG GSA 4163B DVDRW... Πρέπει να αλλάξω firmware? Πώς το κάνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις firmware μπες στο site της εταιρείας του DVDRW βρες το προιόν σου και κατέβασε το αντίστοιχο αρχείο (τελευταίο firmware) όπως θα έκανες με οποινδήποτε driver

Μονο που αυτο δεν είναι driver. Ακολουθείς μετά τις οδηγίες που το συνοδέυουν ή γράφει στο site

Και γω δεν έχω πρόβλημα με το Nero. Κάποιες εκδόσεις είχαν προβλήματα αλλα με την τελευταία τώρα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα έφαγα και εγώ με ένα νεώτερο της σειράς 7. 6 διαφορετικά δισκάκια καμμένα ( δεν πέρναγε το verify αν και ολοκληρωνόταν σωστά η εγγραφή!!! ) σε δύο διαφορετικά λειτουργικά, με 2 διαφορετικά drives και μόνο κοινό το Nero? Δεν χρειάστηκε πολύ να βρω τον ένοχο.

Για να φτιάχνεις αντίγραφα των CD υπάρχουν αρκετά προγράμματα όπως π.χ. το BlindWrite. Για αντιγραφή αρχείων στο CD η δουλειά γίνεται και από τα ΧΡ.

Αν πάντως το Nero 6.6 σου δουλεύει σωστά δεν έχεις λόγο να επιλέξεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.