Jump to content



!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

koita an o buyer του καταστηματος εχει εις βαθος γνωσεις κατι τετοιο ειναι αναμενομενο, το θεμα ειναι ο γεραρδος να αναγνωριζει τετοια ταλεντα, να τα κανει recruit και να τα εχει rewarded για να παραμεινουν....

Βασιλη τι τσιπακια φορανε, μπορουμε ναεχουμε request για τι sn τα θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas

παίδες η ευκαιρία μας τέλειωσε, ήρθαν στο πλαίσιο................

και πολύ φτηνότερα.............

attachment.php?s=&postid=532261

ΛΙΝΚ

attachment.php?s=&postid=532264

Ρε εσεις θα με τρελανετε ρε...:o

Ξυπνησα σημερα ωραιος ηρεμος και βλεπω crucial value στο πλαισιο, σε ακομα καλυτερες τιμες απο του official site+μεταφορικα.:happy2:

Ας μας πουν οι thelabιτες εκ των εσω του πλαισιου τι τσιπακια φορανε, please

Link to comment
Share on other sites

φτου σου γαμοτο!! 2 μερουλες να περιμενα τις επερνα απο το πλαισιο. Anyway μου ρθαν σημερα απο αγγλια, σας δινο σκρεενσοτ να μου πειτε τι καταλαβενετε διοτι ειμαι λιγο ασχετος.

microntk1.jpg

Ριξτε και κανα guide για settings που πρεπει να βαλο, για να τρεχο τον 6600 σε ASUS P5B-E PLUS κοντα στα 2800 - 3 ghz και τις μνημες στα 800 με χαμηλα timings (ελαφρυ Οβερκλοκ). Αν βεβαια γινετε, διοτι δεν το κοβο για το καλο micron chip!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tzinos

φτου σου γαμοτο!! 2 μερουλες να περιμενα τις επερνα απο το πλαισιο. Anyway μου ρθαν σημερα απο αγγλια, σας δινο σκρεενσοτ να μου πειτε τι καταλαβενετε διοτι ειμαι λιγο ασχετος.

microntk1.th.jpg

Ριξτε και κανα guide για settings που πρεπει να βαλο, για να τρεχο τον 6600 σε assus p5b e-plus κοντα στα 2800 - 3 ghz και τις μνημες στα 800 με χαμηλα timings (ελαφρυ Οβερκλοκ). Αν βεβαια γινετε, διοτι δεν το κοβο για το καλο micron chip!

Κοιτα πανω στη μνημουλα τι γραφει?

Αν γραφει D9GMH εισαι οκ, αν παλι δεν γραφει για τα λεφτα τους παλι οκ εισαι:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

χτες παρελαβα 4 sticks απο crucial με καταληξη 8Ε και D9NHL ,τα οποια τετραδα σε DFI με RD600 επαιξαν 370 με 4αρια και 455 με 5αρια,περισσοτερα τεστ προσεχως

Δεν είναι άσχημα καθόλου θα έλεγα, για βάλε 2 μόνο να δεις που τερματίζεις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tzinos

και πανω στη μνημη λεει 1 gb 5300U-555-12-zz kai CBNCGGT009 και αλλου MT8HTT12864AY-667E1.

Βγαζει κανεις ακρη τι chip ειναι??

Οχι το αυτοκολλητακι τι γραφει, το τσιπακι τι εχει γραμμενο πανω

εδω δηλαδη: http://img239.imageshack.us/my.php?image=crucialyk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λεω να τα τεσταρω 1 -1 να δω ποια ειναι καλα και ποια μπανανες.Ιδανικη περιπτωση για αυτη τη δουλεια η DFI αφου βαζεις οτι mem frequency θες (ανεξαρτητα απο FSB) απο το AMD(!) system manager

Τωρα που το θυμηθηκα,4*1GB=3,25 GB για τα ΧP SP2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 15:23]

Λεω να τα τεσταρω 1 -1 να δω ποια ειναι καλα και ποια μπανανες.Ιδανικη περιπτωση για αυτη τη δουλεια η DFI αφου βαζεις οτι mem frequency θες (ανεξαρτητα απο FSB) απο το AMD(!) system manager

πες μας λιγα λογια για την DFI λοιπον στο αλλο θεμα που εχει ανοιξει, με ενδιαφερει αρκετα αυτη η μητρικη και πιστευω και αρκετους αλλους. σορυ για το οφτοπικ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.