Jump to content



!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ReaperX

Εντύπωση προκαλεί βέβαια ότι όσα ψόφισαν ήταν σε πλατφόρμα Intel και ούτε ένα κρούσμα από AMD μέχρι τώρα...:hmm:

Ναι, λες όμως να έχει σχέση με τα μειωμένα ποσοστά σε πωλήσεις της Amd?Αν αγοράζανε φτηνά συστήματα σιγά μην αγοράζανε καλές μνήμες για Overclocking :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τις δικες μου τις τρεχω ενα 10μηνο στα 2.15 στα 1020 ΜΗΖ και δεν εχουν κανενα προβλημα

Τετοια θελω να ακουω :p !

Απ'οτι εχω καταλαβει απο το λιγο που εχω διαβασει δεν πρεπει να ευθυνονται τα μομπο ουτε τα pcb των ραμ...αλλα τα D9 να ειναι καπως κορωνα-γραμματα αν θα σου βγουν "ευαισθητα" στο ρευμα...

Παντως παρ'ολα τα πολλα rma που εχουν γινει, δεν εχει βγει κανεις να πει τπτ επισημα... :S

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kosmos

Τετοια θελω να ακουω :p !

Απ'οτι εχω καταλαβει απο το λιγο που εχω διαβασει δεν πρεπει να ευθυνονται τα μομπο ουτε τα pcb των ραμ...αλλα τα D9 να ειναι καπως κορωνα-γραμματα αν θα σου βγουν "ευαισθητα" στο ρευμα...

Παντως παρ'ολα τα πολλα rma που εχουν γινει, δεν εχει βγει κανεις να πει τπτ επισημα... :S

σε γενικες γραμμες νομιζω η DDR2 ειναι πιο ανθεκτικες απο τις παλιες, αλλα παιζει και ρολο πως τις συμπεριφερεσαι ετσι. θελω να πω αν τις βγαζεις απο τη μομπο χωρις να κλεινεις το τροφοδοτικο και τις καρφωνεις με το τροφοδοτικο ανοιχτο μην περιμενεις και πολλα , καποια φορα δεν θα εισαι τυχερος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

σε γενικες γραμμες νομιζω η DDR2 ειναι πιο ανθεκτικες απο τις παλιες, αλλα παιζει και ρολο πως τις συμπεριφερεσαι ετσι. θελω να πω αν τις βγαζεις απο τη μομπο χωρις να κλεινεις το τροφοδοτικο και τις καρφωνεις με το τροφοδοτικο ανοιχτο μην περιμενεις και πολλα , καποια φορα δεν θα εισαι τυχερος

Φανταζομαι πως απο αυτους που την εχουν πατησει(τους εχουν καει τα D9) οι περισσοτεροι δεν θα τις εβαζαν κατα αυτον τον τροπο... :blink:

Σιγουρα παντως ο τροπος μεταχειρισης παιζει ρολο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τελικα τι εγινε με τις crucial που θα φερει το Πλαισιο, ακομα στην αναμονη ειναι?????

Οχι τιποτα αλλο αλλα μου θυμιζει και την ατακα του Γεωργιου με την αναμονη:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Πολυ καλα νεα:):T: :T:

@Gorillakos

Να υποθεσω απο αυτο που ρωτησες, οτι ερχονται μονο οι crucial 533?

Oxi βρε...απλή ερώτηση είναι.

Οι 667 ξέρω ότι είναι οι CT12864AA667.16FD

οι 533 ποιες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.