Jump to content



!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Σιγουρα το customer support θα ξερει να απαντησει καλυτερα απο εμενα..:flower:

Μαλιστα καταλαβα:)

Μηπως μπορω να μαθω εαν θα υπαρξει νεα παραλλαβη?

Οχι τιποτα, απο εγκυκλοπαιδικο ενδιαφερον και μονο:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Ρε παλουκαρια... Δεν λεω οτι δεν ειναι "λογικο συμπερασμα" αλλα που στηριζεστε και πιστευετε οτι το ιδιο part No .16FD στις 800αρες μνημες σημαινει παλι GMH chips οπως στις 667??

Ο Βασιλης ειπε οτι ολες οι 800αρες τελειωνουν σε 16FD δεν ειπε οτι ολες εχουν GMH...

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Ρε παλουκαρια... Δεν λεω οτι δεν ειναι "λογικο συμπερασμα" αλλα που στηριζεστε και πιστευετε οτι το ιδιο part No .16FD στις 800αρες μνημες σημαινει παλι GMH chips οπως στις 667??

Ο Βασιλης ειπε οτι ολες οι 800αρες τελειωνουν σε 16FD δεν ειπε οτι ολες εχουν GMH...

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

To 16FD είναι ο κωδικός των D9GMH ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τη στιγμή στο νέο PC μου οι D9HNL τρέχουν παρέα με έναν Ε6600 1:1 στα 355MHz@4-4-4-10. Το 2πλο ORTHOS έχει κλείσει ήδη 9ώρο. Θα τις «σφίξω» σιγά-σιγά να δούμε πού θα φτάσουν! (και ο C2D)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Ρε παλουκαρια... Δεν λεω οτι δεν ειναι "λογικο συμπερασμα" αλλα που στηριζεστε και πιστευετε οτι το ιδιο part No .16FD στις 800αρες μνημες σημαινει παλι GMH chips οπως στις 667??

Ο Βασιλης ειπε οτι ολες οι 800αρες τελειωνουν σε 16FD δεν ειπε οτι ολες εχουν GMH...

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

Nαι αλλα οπως ειπε, αλλα παρηγγειλε για το πλαισιο και αλλα ηρθαν...οποτε ειναι καπως και αυτος στο "σκοταδι" ετσι οπως εχει εξελιχθει η υποθεση...

Για να λενε οι πωλητες της crucial οτι τα .16FD ειναι d9gmh, και οσοι εχουν παραγγειλει απο crucial να το επιβεβαιωνουν(μετα την παραλαβη)...σημαινει πως ειναι 99% σιγουρο(μην πω 100% και γινει καμια στραβη και εκτεθω lol )

Τωρα αυτο για την διαφορα μεταξυ 800 και 667, λετε να ειναι ακριβως οι ιδιες μνημες και απλα να τους αλλαζουν τα spd? Γιατι αν παιζουν και στις 667 και στις 800αρες D9GMH(και να τελειωνει και το part number των 800αρων σε .16FD)...κατι δεν παει καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια με την Crucial, με ενημερωσαν οτι το revision των 667 που παραγεται αυτη τη στιγμη, ειναι ολα 8FE, δηλαδη ολα με chip HNL. Αν σε επομενο rev θα ξαναγυρισουν σε GMH ειναι προς το παρον αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη βαριεμαι να διαωασω οοολα τα ποστς :o

τελικα οι crucial οι 800αρες που εχει τωρα στο πλαισο 166ευρω φορανε micron πανω?

οποιος μπορει να απαντησει συντομα μεσα στη βδομαδα δινω παραγγελια στο πλαισιο και στο μονο που σκαλωνω ειναι οι μνημες !!!!!

thx :)

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση απο εμαιλ που έστειλα και ρώτησα για τις μνήμες

CT2KIT12864AA667 http://www.crucial.com/eu/store/partspecs.aspx?imodule=CT2KIT12864AA667

HI Theodoros,

Thanks for your enquiry. All of the chips that we currently use on part

CT2KIT12864AA667 are all Micron original chips and therefore you can

feel free to order this kit online or by calling our sales number listed

below.

Please let us know if you have any further queries.

Kind Regards

ADAM PHILLIPS

Customer Sales & Support Agent

Tel: +08 (0001) 30330

Fax: +08 (0001) 30336

mailto:crucialeusupport@micron.com

Tel: +4401355586100

Fax: +4401355586101

Talk to an Expert Online

http://www.crucial.com/uk/company/contacts.asp

Crucial Technology�The Memory Experts (SM)

http://www.crucial.com/uk

Πόσο περίπου ανεβαίνουν αυτές και με πόσο ρεύμα? Στα 2.1-2.2 θα πρέπει να τους έχω και heatspreader ή με ένα ανεμιστήρα θα είμαι καλά?

Για την Αγγλία δεν έχουν μεταφορικά !!!

Link to comment
Share on other sites

1.Για οσους διαμαρτυρονται και ελπιζουν να πετυχουν GMH με 100Ε

Λετε η Crucial αλλα και τα καταστηματα που τις φερνουν πλεον στην Ελλαδα,να αγνοουν τις δυνατοτητες τους?Γιατι αραγε να "ξεπουλησουν" τσιπακια που αλλες εταιρεις τα χρεωνουν 200 και 300 και δε συμμαζευεται.Αν για παραδειγμα το Π εχει 16FD γιατι να τα σκοτωσει για 100Ε?

2.Μου φαινεται αρκετα λογικο να σταματησε/περιοριστηκε η παραγωγη double-sided μνημων(D9GMH) εφοσον μπορουν και βγαζουν single sided(D9HNL).Νομιζω πως οσοι προλαβαν,προλαβαν φτηνα D9GMH (ενδεχομενως και απο λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Δηλαδή τώρα εννοείς οτι το πλαίσιο κρατάει τα D9GMH που αγόρασε στα ~90 ευρώ και τα δίνει 160;

:blink::confused: :nuke:

Αρχική απάντηση από cptkoulis

1.Για οσους διαμαρτυρονται και ελπιζουν να πετυχουν GMH με 100Ε

Λετε η Crucial αλλα και τα καταστηματα που τις φερνουν πλεον στην Ελλαδα,να αγνοουν τις δυνατοτητες τους?Γιατι αραγε να "ξεπουλησουν" τσιπακια που αλλες εταιρεις τα χρεωνουν 200 και 300 και δε συμμαζευεται.Αν για παραδειγμα το Π εχει 16FD γιατι να τα σκοτωσει για 100Ε?

2.Μου φαινεται αρκετα λογικο να σταματησε/περιοριστηκε η παραγωγη double-sided μνημων(D9GMH) εφοσον μπορουν και βγαζουν single sided(D9HNL).Νομιζω πως οσοι προλαβαν,προλαβαν φτηνα D9GMH (ενδεχομενως και απο λαθος)

Χαλάρωσε μαν...

Η crucial κερδισμένη βγαίνει σε όλες τις περιπτώσεις...

Θυγατρικη της Micron είναι...νομίζεις τα αγοράζει τα D9GMH ή τα οποιαδήποτε τσιπάκια?..lol...

Οπότε...είτε στα 667 τα βάλει είτε τα δώσει στς αλλες κατασκευάστρειες πάλι κερδίζει..βέβαια στην δεύτερη περίπτωση είναι μεγαλύτερο...

Το Πλαίσιο είχε φέρει και 800αρες GMH..δεν νομίζω να τα έδωσε 200ε...τα έδινε όσο τα είχε πάντα και όσο έχουν..

Τι κέρδος θα έχει το πλαίσιο αμα βάλει GMH πιο ακριβά όταν αυτά τα μνημόνια τα ξέρουμε μόνο εμείς οι πιο ψαγμένοι?...οι χρήστες που δεν το έχουν ψάξει τόσο πολύ δεν παίζει να πάρουν crucial

Η ατάκα " (ενδεχομενως και απο λαθος)" πάντως είναι πολύ άστοχη...

Χαλαρώστε και μην κατηγορείτε(δεν αναφέρομαι σε σένα) το Π = Πλαίσιο άμα εσάς δεν σας έκατσαν τα GMH, γιατί δεν γράφει πουθενά GMH στο νετ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 15:40]

:blink::confused: :nuke:

Χαλαρώστε και μην κατηγορείτε(δεν αναφέρομαι σε σένα) το Π = Πλαίσιο άμα εσάς δεν σας έκατσαν τα GMH, γιατί δεν γράφει πουθενά GMH στο νετ

Δεν πιστευω να αναφέρεσαι σε μένα;

Και δεν έχω ανάγκη κανένα Πλαισιο και κάθε Πλαίσιο...

Εγώ το κoυμάντο μου το έκανα και εχω 4GB D9GMH κατευθείαν απο Crucial...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.