Jump to content



!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Επισης στο εμποριο καμμια φορα τα παιζεις ολα για ολα,οχι απλα μια θεση αποθηκαριου/πωλητη/οδηγου/ταμια whatever.

Θα πάς να τα παίξεις όλα για όλα για ένα κέρδος που θα έχεις εκείνη χρονική περίοδο για 10 με 30 ευρώ το κομμάτι..?

Αυτός που θα το κάνει απλά δεν θα έχει ιδέα από εμπόριο και το πότε πρέπει να πάρεις ένα ρίσκο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Δεν αναφερομαι στις μνημες,γιατι μαλλον ειναι κακη η χρονικη στιγμη να κυνηγησεις κερδη απο αυτες.

Μιλαω γενικα για το εμποριο.

(Επισης δεν κατηγορω κανεναν απο αυτους που εμπλεκονται,μπορει να ειναι απλη συμπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Δεν αναφερομαι στις μνημες,γιατι μαλλον ειναι κακη η χρονικη στιγμη να κυνηγησεις κερδη απο αυτες.

Μιλαω γενικα για το εμποριο.

(Επισης δεν κατηγορω κανεναν απο αυτους που εμπλεκονται,μπορει να ειναι απλη συμπτωση)

Στο γενικά παίζουν πολλά ρε σύ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

μα καλά...αντί να πείτε ένα ευχαριστώ μερικοί για την πληροφορία αρχίζετε τις κατηγορίες?

ένα ευχαριστώ απο μένα σε όσους έδωσαν χρήσιμες πληροφορίες :)

καλύτερα κάποιος mod να μεταφέρει τα άχρηστα μηνύματα.

(το IQ είναι ανεξάρτητο του επαγγέλματος και λίγη αυτοκριτική δεν κάνει κακό... (συμβουλές προς όλους μας είναι με καλό σκοπό) )

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε μένα για το IQ σε σχέση με το επάγγελμα..δεν ανέφερα το επάγγελμά μου για να χρησιμοποιηθεί ως αυθεντια...Το ανέφερα για να μην παρερμηνευτεί οτι έχω σχεση με την αγορά των H/Y...

Αυτά τα ολίγα και απο μένα...

Link to comment
Share on other sites

δε μίλησα συγκεκριμένα.

απλά διάβασα διάφορους "τίτλους"

γιατρός,αποθηκάριος,έμπορας κλπ κλπ

επειδή είμαι και σχετικά νέος εδώ δε διαβάζω κάν το όνομα του "ποστερ"

και όταν απαντάω, απαντάω στο ποστ και όχι στο συγγραφέα του.

έχουμε ξεφύγει όμως και κάποιος πρέπει να κάνει την καθαρίστρια :p

Link to comment
Share on other sites

H Crucial έβγαλε τις μνήμες αυτές επίτηδες για να πουλήσει. Ο κόσμος το ψιλιάστηκε, κάποιοι το σφύριξαν κι έτσι γεννήθηκαν όλα αυτά τα θέματα στα fora. Δεν είναι ηλίθιοι στην Micron, ξέρουν ότι μοιράζουν GMH τζάμπα, αλλά έτσι ξεφτίλισαν την αγορά και τώρα όλοι τρέχουν να κατεβάσουν τιμές. Το Πλαίσιο ακολούθησε έξυπνα βλέποντας τι πουλάει στον κόσμο. Το αν δεν έκατσαν GMH - σε αυτό πιστεύω το Βασίλη ότι φταίει η Crucial που δεν έστειλε. Θα στείλει - εν τέλει.

Η όλη συνωμοσία είναι η συνωμοσία του παγκόσμιου εμπορίου ΙΜΗΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν νομιζω τα GMH να ειναι μανα εξ ουρανου...ποσα ατομα στο xs εχουν προβλημα με τα τσιπακια αυτα...επειδη τα περασαν για γαϊδουρια και τους εδιναν τεραβολτ ή απλα καιγονταν απο μονα τους(προβληματικες παρτιδες?).Πιστευω οτι ειναι αυτο που λενε και αλλα παιδια, οτι παιζουν GMH διαφορων διαλογων...απλα μπορει να ετυχε και οσοι αγορασαμε απο crucial αυτη την περιοδο να πεσαμε σε καλη παρτιδα που πηγαινει ψηλα χωρις προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Σήμερα, στις 16:34]

μα καλά...αντί να πείτε ένα ευχαριστώ μερικοί για την πληροφορία αρχίζετε τις κατηγορίες?

ένα ευχαριστώ απο μένα σε όσους έδωσαν χρήσιμες πληροφορίες :)

Αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι φίλε μου και εγώ από την αρχή που δημιούργησα το εν λόγω θέμα.

Θέλω να πιστεύω ότι το υπάρχων topic συνέβαλε αρκετά έτσι ώστε αρκετοί εδώ μέσα

κατάφεραν και γλύτωσαν κάποια χρήματα ενώ ήταν διατεθειμένοι να ξοδέψουν αρκετά περισσότερα για μνήμες ανάλογων επιδόσεων.

Δεν έπραξαν όμως ούτε το αυτονόητο το να πουν ένα ευχαριστώ.

Πόσο μάλλον θα έπρεπε από όλους αυτούς που επωφελήθηκαν σε μεγάλο βαθμό της συγκεκριμένης ιστορίας.

Link to comment
Share on other sites

Εντελως πληροφοριακα (αν και λιγο O.T) , σημερα παρελαβα ενα κιτακι 800αρες .16FD και εχουν D9GKX , απο Δευτερα-Τριτη θα εχω καποια αποτελεσματα στο πως ανεβαινουν ομως στην πραξη..

Link to comment
Share on other sites

Ειχα να ασχοληθω μερικους μηνες με τιμες και ριχνωντας μια ματια επαθα πλακα , καλα πως πεσανε ετσι ?

Τελικα παραγγειλα αυτες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=957062&tab=marketing

καθως ειχα ηδη 2 giga κιτ 5400 .

Link to comment
Share on other sites

μιας και 16FD 667 τελος για την ωρα,οι επιλογες για 2x1GB σε τιμη κοντα στα 100ευρω,ειναι:

2x1GB 533 16FD crucial

(σε 16FD μονο αυτες εχει πλεον μου ειπε στο τηλ ο πωλητης της crucial.GMH or HNL,τι να ειναι τωρα αυτες?)

2x1GB 667 8FD crucial απο πλαισιο,κλασσικα HNL

ή

2x1GB team elite 800MHz απο plaisio με αγνωστου ταυτοτητος τσιπακια(promo?)

ποια απο τα παραπανω κιτ για να κανει παρεα στον 4300 (ο οποιος δουλευει 390x9 )?

οι κατεχοντες οπως βοηθησουν ..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το 16 (η 8) ειναι το density , και δεν ειναι σιγουρο οτι 8α ειναι GMH , θα μπορουσε καλλιστα να ειναι GCT , ακομη και ετσι ομως , με ταση ανεβαινουν καλυτερα απο τα ΗΝL

Link to comment
Share on other sites

τρεχω το κιτακι μου (d9nhl 667) sta 850 και τον 6600 στα 2,72 με 1,9 volt. Ολα φενονται σταθερα, αλλα πολλεw φορες οταν κλεινο καπιο προγραμα (πχ prog dvb, h Ie παραθυρο, η FM07...) μου βγαζει μυνημα, "unexpected memory leak problem, the unexpected small block leaks are 1989 : 204 bytes". ομος τα προγραματα φενονται να κλεινουν κανονικα και ανεπηρεστα. Τι πεζει?? Φτεει το overclocking στη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.