Jump to content



!!!CRUCIAL DDR2 2x1gb με Micron D9GMH (B6-3) 155�


ProgX

Recommended Posts

Μετα απο αρκετες μερες καθυστερηση λογω πασχα και επειδη το δεμα μου χαθηκε καπου στην κολωνια ηρθαν 4 στα 4 D9NHL :hmm:

Δεν ξερω καθολου πως θα πανε,ευτυχως ο 4300 ειναι αρκετα ευελικτος με τις μνημες

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cptkoulis

Μετα απο αρκετες μερες καθυστερηση λογω πασχα και επειδη το δεμα μου χαθηκε καπου στην κολωνια ηρθαν 4 στα 4 D9NHL :hmm:

Δεν ξερω καθολου πως θα πανε,ευτυχως ο 4300 ειναι αρκετα ευελικτος με τις μνημες

Τις παρεγγειλες online ή με τηλεφωνο ζητωντας D9GMH?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι και τα D9NHL για τον 4300..και samsung να σου εφερναν για τοσα Λ7 καλα ειναι..

το εχουμε πει αρκετες φορες,D9GMH μονο αν παρεις τηλ και υπαρχουν εκεινη τη στιγμη.αλλιως σου δινουν οτι κατσει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο την επικοινωνια που ειχα με την crucial για το θεμα, μου ειπαν οτι οι μνημες τους, επειδη ειναι θυγατρικη της Micron, ερχονται με Micron chips κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο. Τα chips αλλαζουν σε Elpida ή Samung μονο σε περιπτωσεις που η Micron εχει μειωμενο αποθεμα.

Οποτε απο το τηλεφωνο ή mail μαθαινεις μονο αν υπαρχει ελλειψη σε Micron και μπορει να σου στειλουν αλλα, αλλιως αν εχουν στοκ, θα ερθουν με Micron.

Τωρα για GMH ειναι λιγο λοτταρια, αν εχουν αλλαξει οι σειρες.Αν οχι, το πιο πιθανο ειναι να εχουν GMH.

Link to comment
Share on other sites

Μην ειμαστε και πλεονεκτες! Με 220Ε μου ηρθαν 4GB αξιοπρεπεστατης μνημης στο χωρο μου(καλυτερα απο Elpida ή Samsung πιστευω)

Η παραγγελια εγινε online και απλα στο τελος στα comments ειχα γραψει "D9GMH please"

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης, όποιος έχει όρεξη ας κάνει μια διερεύνηση να δει τι μνήμες έχουνε αυτές.Εγώ πάντως δε τις πήρα από το eshop σαν κίτ αλλά μια-μια και προφανώς παίζουνε κυριλλέ.

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554107

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554106

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου έχουν φτάσει σε δοκιμές τα 1025Mhz με 2.2V και 5-5-5-15! Και ακόμη δεν έχω βάλει καν ψύκτρες, ούτε τα αυτοκόλλητα δεν έχω βγάλει :woot: :woot: :woot: :woot: :woot:

Στα 830 που τις έχω τώρα παίζουν με 2.05V και 4-4-3-4 timings!

ps: Σκέφτομαι για τις τεράστιες heatpipes της Thermaright! Καμιά άποψη κανείς?

[EDIT]

ανφέρομαι σε D9GMH chips

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις τωρα τελευταια αυτες που φερνει το e-shop? αυτες εχουν πιθανοτητα να εχουν το D9GMH ? στην περιπτωση που δεν το εχουν και εχουν καποιο αλλο chip που δεν παει βημα δεν θα ηταν καλυτερα να επαιρνα τις Mushkin που εχει στο πλαισιο με 159 ευρω? Μπορει δηλαδη οι Crucial που φερνει το e-shop να μην φτανουν τα mhz των Mushkin?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Prescott

εχει παρει κανεις τωρα τελευταια αυτες που φερνει το e-shop? αυτες εχουν πιθανοτητα να εχουν το D9GMH ? στην περιπτωση που δεν το εχουν και εχουν καποιο αλλο chip που δεν παει βημα δεν θα ηταν καλυτερα να επαιρνα τις Mushkin που εχει στο πλαισιο με 159 ευρω? Μπορει δηλαδη οι Crucial που φερνει το e-shop να μην φτανουν τα mhz των Mushkin?

Κοίτα, ένας να κάνει τη δοκιμή 70ευρά είναι αυτά και πάλι συμφέρει αν δεν είναι. Αν είναι μια πιστεύω πως κατά 90% θα είναι και οι υπόλοιπες. Προφανώς δε δίνω όρκο αλλά συνήθως αυτό συμβαίνει. Αν τυχόν είναι, θα φύγουνε μου φαίνεται σε χρόνο dt! :D

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο ρωτησα αν εχει παραγγειλει κανεις ηδη . λεω να μην ειμαι ο πρωτος :p ετσι κι αλλιως θα περιμενω να δω αν θα μειωσει η ιντελ τις τιμες της για να στησω το πισι .πιστευω θα το κανει αφου εριξε και η αμδ τους δικους της.απλα αν τυχον ειναι καλα κομματια θα τσιμπησω τις μνημες απο τωρα. ευχαριστω για την απαντηση anyway

Link to comment
Share on other sites

Prescott,

Υπάρχει ένα μύνημα αφιερωμένο στις Mushkin EM2 του Πλαισίου. Είναι 5-5-5-18 στα 800 Mhz και οι χρονισμοί τους δεν αλλάζουν με τίποτα. Τις έστειλα πίσω και πήρα τις Crucial του e-shop που δουλεύουν χαρούμενα στα 800 με 4-4-4-12.

Link to comment
Share on other sites

Τιμές ίδιες με web λέμε..................

attachment.php?s=&postid=532274

@cptkoulis και τα D9NHL καλά πρέπει να είναι. Τα έχει δοκιμάσει κανείς ?

Θα πάρω ένα σετάκι για ένα φίλο που του σενιάρω ένα PC και θα πέσει τεστ......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.