Jump to content


Ένα ακόμα πρόβλημα με το E-SHOP


Doom

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από dark22 [Σήμερα, στις 08:20]

@Mainframe

Καλά πως τολμάς εσύ ένας κοινός θνητός να αμφισβητεί τα λεγόμενα των μεγάλων τεχνικών, τα οποία έχουν προέλθει μετά από εκτεταμένη επιστημονική έρευνα στα τεραστίου μεγέθους εργαστήρια τους? :hehe: :hehe: :hehe:

Κανονικά έπρεπε να τους κάνουν βιντεάκι οι ΑΜΑΝ όταν ήταν στα πράγματα...

Φαντάζομε τον Καληβάτση να λέει:

Δεν φτάνει που σε αφήσαμε να έχεις την τιμή να ψωνίσεις από εμάς!!! Μας αμφισβητείς κιόλας? Περάστε έξω κύριε!!! :hehe: :hehe: :hehe:

@Fireman74

Φίλε μου και στην δική μου πόλη το πλαίσιο έχει δύο τεχνικούς, ο ένας είναι νορμάλ και ο άλλος "επιστήμονας"...

Με τον πρώτο ξεμπερδεύω ατάκα και επιτόπου και με τον άλλο, πάντα μου έκανε ιστορίες...

Κανονίζω τηλεφωνικά ραντεβού με αυτόν που πρέπει όταν πρόκειτε για επιστροφή...

Κανείς δεν είναι τέλειος, αλλά να ξέρεις ότι αν έπερνες τλέφωνο στα κεντρικά θα έβγαζες άκρη asap!!!

Στο λέω από ιδία πείρα... Μια φορά είχα πάρει μία gpu Albatron 7800GTX, (ήταν είδη ανοιγμένη, ο πωλητής μου είπε πως την είχε ανοίξει για να την δείξει σε πελάτη) και την επόμενη μέρα έβγαλαν προσφορά την Asus 7800GT Dual την συλεκτική, τους πήρα και λέω θέλω να την αλλάξω, μου λένε από το τοπικό κατάστημα ότι δεν γίνετε, γιατί είναι ανοιγμένη, τους λέω ρε παιδιά δεν την άνοιξα εγώ έτσι μου την δώσατε εσείς...

Τέσπα πήρα Αθήνα και κανονίστηκε να αλαχτεί αμέσως!!!

Ούτε καν με ρώτησαν γιατί... Τι να λέμε τώρα...

Μπορει και να εχεις δικιο Dark22 οτι ειναι τελικα που θα πεσεις!Εγω περισσοτερο τα πηρα στο κρανιο:mad: με το οτι με περναγε για (ακατανικητο) οπως πολυ ορθως υπογραφεις και καλα εσενα που η διαφορα σας ηταν αν το προιον ειναι ανοικτο η κλειστο,τι να πω και γω που προσπαθουσα να θυμηθω αν οντως εβαλα κανα κατσαβιδι στο σκληρο και τον εκαψα!!:blink: :blink: Τελος οποιος χρειαστει service για τον σκληρο του να επικοινωνησει γιατι αν δεν ανοιξω κανα δυο δισκους την ημερα....δεν μπορω σου λεω!!!!:p :P :p :P :p
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 08:23]

Αν δεν έχουν σου κόβουν χρεωστικό, με το ίδιο ποσό που είχες πάρει τη κάρτα .

Νομιζω πως δυστυχως, το χρεωστικο που θα κοπει θα εχει την σημερινη τιμη της καρτας!!!;) ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22 [Σήμερα, στις 10:20]

@Mainframe

Δεν φτάνει που σε αφήσαμε να έχεις την τιμή να ψωνίσεις από εμάς!!! Μας αμφισβητείς κιόλας? Περάστε έξω κύριε!!! :hehe: :hehe: :hehe:

Και επισης , πως ξέρεις πώς χάλασε ? μάθατε ολοι τώρα πως χάλασε . Εμεις στην πουλήσαμε την μητρική , εμεις ξέρουμε πως χάλασε , Τέλος :hehe: .

Btw . . . Καλά ξεμπερδέματα.

πσ. Το τηλεφωνικό τους κέντρο ειμαι η μεγαλύτερη των δοκιμασιών . [αν καταφέρεις να βγάλεις τεχνικό τμημα σε κανα 30λεπτο . τσιμπάς ενα μισο λεπτο κυριε . Και περιμενεις αλλο ενα ημιχρονο στην γραμμη σου ] :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireman74

Νομιζω πως δυστυχως, το χρεωστικο που θα κοπει θα εχει την σημερινη τιμη της καρτας!!!;) ;) ;) ;)

Oxi.... Το πιστωτικο ειναι ισο με τη τιμη αγορας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Doom [Χθες, στις 16:59]

Λοιπον πήρα μητρική από το εν λόγω μαγαζί (Abit Quad GT) την είχα μόνο 2 μέρες την 3η κάηκε....(σε απόπειρα για boot έκανε μπαμ και μετά φλόγες)

1 μέρα πριν καεί ακουγόταν ένα τσιρτσίρισμα από τα PWM και στο uguru 1 από τα 5 ήταν μόνιμα στους 80c + ενώ τα αλλά 4 ήταν στους 40-45c.

Για να μην πολυλογώ με πήραν από το service και μου είπαν ότι δεν καλύπτετε από εγγύηση λόγω ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ. ???????

επίσης δεν την έχουν πια στο site.

Πως μπορώ να βρω το δίκιο μου?????

Σκέφτομαι για καταγγελία στον ΙΝΚΑ.?

Εγώ πάντος θα τους είχα καταγγείλλει:TD: :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Doom [Σήμερα, στις 14:12]

τους έστειλα και φαξ στα κεντρικά(Χαλανδρίου ?) αν δεν απαντήσουν σε 1-2 μέρες θα τους καταγγείλω στο ΙΝΚΑ.

Τελος.

Καταγγειλέ τους προκαταβολικά...

Μην παίρνουνε και αέρα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε, Σολων.

Να με συμπαθας αλλα επρεπε ηδη να εχεις κανει την καταγγελεια στον ΙΝΚΑ ηδη απο τις 20-03-2007 και οχι να το αναβαλεις συνεχεια για αυριο και μεθαυριο.

Οχι για τιποτα αλλο, αλλα απλα και καθαρα ειναι εις βαρος σου, καθαρα χασιμο χρονου.

Το να κανεις μια καταγγελεια δεν χανεις τιποτα ισα, ισα που θα γινει η δουλεια σου με τον ποιο γρηγορο τροπο.

Το ιδιο ειχα παθει και εγω και απο την στιγμη που το κατηγγειλα σε 2-3 μερες με εξυπηρετησαν.

Απο τοτε δεν ξανα αγορασα αλλα ουτε και προκειται.

Ολες οι αγορες μου γινονται απο αλλες εταιρειες εδω στην Ελλαδα και απο εξω προτιμω να παραγγελνω απο χωρες οπως την Αγγλια και την Αμερικη.

Ελπιζω να βγαλεις ακρη και να μην κανεις ενα - δυο μηνες για να σε εξυπηρετησουν.

Να θυμασαι οτι αν τους κανεις και μηνυση μπορεις να βγαλεις και λεφτα αν εχεις τσακαλο δικηγορο.

Καλη επιτυχια και ελπιζω να γνωριστουμε καποια στιγμη και απο κοντα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω διαβαζω και λεω τελικα βγηκα κερδισμενος απο ολη την ιστορια που ειχα προσφατα με το eshop..Καηκε τελικα του αδερφου μου η μητρικη ( θυμαστε ενα post για ενα pinaki me A64 3200+?)

Ε εμενα εβαλε να τα κανονησω..Καθε μερα το ιδιο παραμυθι , Ειναι στον ελεγχο και περιμενουμε νεα..Ελα ομως που μου γυρνανε αναποδες και αρχιζω και ζηταγα υπευθηνους και ονοματα υπευθηνων και να μιλαμε 45 λεπτα στο τηλεφωνο και να τους κανω..Αν δεν μαθω σημερα κατι νεο για τα πραγματα μου , ΔΕΝ κλεινω το τηλεφωνο.μετα πολλα,ο υπευθηνος που μιλαγα μιλησε με το αρμοδιο τμημα ελεγχου στο Μενιδι και μετα απο 2 ωρες ενημερωνουν τον αδερφο μου οτι σε 2 μερες τα πραγματα θα ειναι Ηρακλειο..

Αν ειμασταν στο περιμενε, ακομα χωρις Pc θα ηταν...Χρονικα πσο πηρε; 10 μερες..τις 5 μου λεγαν τα ιδια κ τα ιδια...Ε στην 10η τους πηρε ο διαολος..Και μετα σταλθηκαν τα πραγματα.

Μακρια μακρια μακρια...<-- Δυσφημιση ( τους το πα...εκτελω το καθηκον μου τωρα :D )

Link to comment
Share on other sites

Παίδες....εγώ πάντως όταν το χρειάστηκα το e-shop όταν είχε πρωτο ανοίξει(που μάλλον παίζει ρόλο) είχα μείνει κατα ευχαριστημένος...

Δεν έχω ξανα αγοράσει τίποτα απο τότε...και ο λόγος είναι ένας...εμένα δεν μ έτυχε τότε...αλλά αν μ τύχει τώρα?...δεν σφάξανε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λεω να οργανωθούμε όλοι οι "κατεστραμένοι" μαζί και να πάμε να τους λιντσάρουμε αλλά φαρ-ουέστ!:p :p :p Δεν γίνεται αυτό το πράγμα με το E-Chop αλλό πια! Ο οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός είναι λίγος! :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 18:46]

Εγώ λεω να οργανωθούμε όλοι οι "κατεστραμένοι" μαζί και να πάμε να τους λιντσάρουμε αλλά φαρ-ουέστ!:p :p :p Δεν γίνεται αυτό το πράγμα με το E-Chop αλλό πια! Ο οποιοσδήποτε χαρακτηρισμός είναι λίγος! :TD:

πολυ ghost rider την ειδες! :D:hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.