Jump to content



Αποχαιρετισμός στα XP !!!! Βy Micropsoft


overvolt

Recommended Posts

Θεωρω οτι δεν ειναι "καλο" επιχειρημα να λες :

οσα λες σουστα θες, στο τελος θα βαλεις και εσυ τα βιστα οποτε καντε μας τη χαρη και αφηστε μας ((?) μας? ποιοι ειναι αυτοι που αντιπροσωπευεις? )) ησυχους

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν ειναι επιχειρημα να λες οτι οσα λες σουστα θες γιατι στο τελος θα βαλεις και εσυ τα βιστα οποτε κανε μας τη χαρη και αφηστε μας (? μας? ποιοι ειναι αυτοι που αντιπροσωπευεις? ) ησυχους

Η 3μηνη βαφτιστήρα μου γράφει πιο κατανοητά φίλτατε.

Μάλλον με το πολύ Beverly σου έχουν πάρει αέρα τα μυαλά.

:p

EDIT

Αρχική απάντηση από ea6gka

σουστα θες

Αυτή η σούστα από το Beverly έφυγε; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 10:13]

"Πατάτα"? Ναι, οφτή... Εγώ πάντως δεν ξαναγυρίζω στα ΧΡ με τίποτα! Κι να τους δω όλους με τα ΧΡ, όταν θα βγει το DX10 που θα κοιτάνε τα παιχνίδια με ανοικτό το στόμα από την κλειδαρότρυπα... :hi:

Που ειναι τα DX10 παιχνιδια ??

Βλεπεις πολλα ??

Μεχρι το "ΘΑ" υπαρχει καιρος...

Ωσπου να καθιερωθει το DX10

Θα εχoυν περασει 1 ως 2 χρονια και θα εχουν βγει service pack και hotfixes για τα Vista

και ΜΟΝΟ τοτε θα αξιζουν την εγκατασταση

Τωρα οσο αφορα εσενα που σου αρεσει να τα σκας χοντρα στην καθε εταιρια για να

πειραματιζεσαι με οτι πρωτοβγαινει στην αγορα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

Δεν εχουμε ολοι την ιδια λογικη...

Τα XP συνεχιζουν να ειναι το καλυτερο λειτουργικο σε οτι αφορα συμβατοτητα

Αρχική απάντηση από zavaras [Σήμερα, στις 13:14]

Εμένα τα Vista μου φαίνονται σαν μια ωραιότατη αφορμή για να περάσει πολύς κόσμος στο Linux.

Lol :D

LINUX + PC GAMES = Bad combination

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest

Που ειναι τα DX10 παιχνιδια ??

Βλεπεις πολλα ??

Μεχρι το "ΘΑ" υπαρχει καιρος...

Ωσπου να καθιερωθει το DX10

Θα εχoυν περασει 1 ως 2 χρονια και θα εχουν βγει service pack και hotfixes για τα Vista

και ΜΟΝΟ τοτε θα αξιζουν την εγκατασταση

Crysis: Q3 2007

Company of Heroes: Opposing Fronts: Q4 2007

Unreal Tournament 2007: Q3 2007

Flight Simulator X: out

Hellgate: London: TBA

BioShock: 21 Aug 2007

Age of Conan: Hyborian Adventures: 30 Oct 2007

Halo 2: 8 May 2007 (θα βγει patch)

World in Conflict: Q3 2007

Πολύς καιρός... 1-6 μήνες... Και εικόνες θα δεις εδώ: http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=77741

Περίμενε εσύ 1-2 χρόνια για να τα βάλεις :rolleyes:

Όσο για τα patch και hotfixes, στα ΧΡ βγαίνουν ακόμα, αλλά τα χρησιμοποιείς :) Επίσης, αναγκαστικά θα βγει το SP1, για να μπει το DX10, γιατί (όπως έχει χιλιοειπωθεί) αν έβγαινε από τώρα με το DX10, δε θα έπαιζε καμμία κάρτα γραφικών εκτός από την 8800 που υποστηρίζει WDDM2.0

Αυτό όμως που με στεναχωρεί είναι ότι κανείς δε βλέπει τις τεχνολογικές αλλαγές που έχει ο πυρήνας των Vista και κοιτάτε μόνο ένα UI και τη συμβατότητα. Συμβατότητα που εγώ αντιμετώπισα πολύ λιγότερα προβλήματα από ότι όταν πρωτοέβαλα τα ΧΡ, για να μη μιλήσω για τα ΧΡ64 που ακόμα δεν παίζουν σωστά, ενώ εγώ χρησιμοποιώ Vista64 και παίζουν κατά 99% άριστα. Μόνο Firewall καλό δεν έχω βρει ακόμα να βάλω. Υπάρχει το Kapersky, αλλά δεν το συμπαθώ...

Ευτυχώς που υπάρχει το forum και σε 1-2 χρόνια θα μπορώ να σας δείξω τι λέγατε για τα Vista ενώ τότε θα τα υποστηρίζετε τρελλά και θα αντιτίθεστε στα επερχόμενα, όποια κι αν είναι αυτά... :cool:

EDIT: @sotiris restart κάνω μόνο για αλλαγή drivers... Τελευταία φορά ήταν στις 28 Μαρτίου που βγήκαν οι Catalyst 7.3 :T:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικότατα το Office και η Ελληνική ορθογραφία του 2003 ;)

Για το FSX δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά διάβασε αυτά:

Gamespot: Although the game was designed for DirectX 10, it will run on version 9 with slightly less detail. My money's on v10 for these amazing screens!

IGN: If so, there are going to be a lot of happy flyers around the world when Microsoft puts out their free upgrade to DX10 when Vista SP1 is released.

Link to comment
Share on other sites

Και το Company of Heroes θα βγάλει DX10 patch :D

Τα Vista δεν νομίζω να προσφέρουν τίποτα στον πλανήτη αυτόν εκτός από:

Ένα αξιοπρεπές 64bit λειτουργικό (τα ΧΡ 64 ήταν για κλάματα).

Το DX10 και τα παιχνίδια του (Aero και όλα τα άλλα 3D δε μου λένε μία - εγώ θέλω Minority Report καταστάσεις για να εντυπωσιαστώ).

Τα ΧΡ είναι μια χαρά σταθερά (χωρίς νετ εγώ στη Θεσ/νίκη μπορώ να τα αφήσω για μήνες ανοιχτά - το pc λυπάμαι). Το Linux μου προσφέρει ένα πιο σωστό λειτουργικό μεν - πιο δύσχρηστο δε - και εννοείται δεν τρέχει το 95% των παιχνιδιών.

Όπως και να το κάνουμε, εδώ το 80% των χρηστών παίζει παιχνίδια. Το Linux δεν είναι επιλογή.

Είναι σαν να μπεις σε forum για φτιαγμένα αυτοκίνητα και να τους μιλάς για diesel κινητήρες :p

Link to comment
Share on other sites

@gznp: Το DX10 δεν έρχεται μόνο του. Το WDDM2.x κάνει τη διαφορά. Δε μπορώ να λέω όλη την ώρα τα ίδια, αλλά από τις απαντήσεις που γράφετε, είναι σα να μην τα ξέρετε (που σίγουρα τα ξέρετε ;) ), αλλά κάποιος που δεν, θα λάβει διαφορετική εικόνα.

Ρίξτε μια ματιά σε Posts του mariosalice με search keyword wddm και θα δείτε ότι οι ίδιες κάρτες που έχετε σήμερα (8800) θα τρέχουν με 5-10 φορές μεγαλύτερη απόδοση όταν μπει το SP1. Αν αυτό δεν είναι τεχνολογική αλλαγή μεγάλης σημασίας ποιό είναι? :)

Link to comment
Share on other sites

Vista Lovers Θα σας χαλάσω την σούπα !!

Οσοι κέρδισαν απο την διαφορά το DX8 και το πέρασμα στο DX9 , άλλοι τόσοι θα κερδίσουν από τα DX10 .

Η ομολογία των προγραμματιστών στα παιχνίδια είναι ότι η κάθε νέα έκδοση DX τους δίνει περισσότερες δυνατότητες απο άποψη κώδικα , αλλά απο την άλλη πλευρά σημαίνει και περισσότερη δουλειά για αυτούς , αλλά και περισσότερος όγκος γραφικών στο DVD του παιχνιδιού.

Απο την άλλη οι εταιρείες των προγραμματιστών τους πιέζουν να τελειώνουν γρήγορα την κατασκευή τίτλων , ετσι ώστε να παράγουν περισσότερα προϊόντα, για να έχουν οι καταναλωτές επιλογές .

Συμπέρασμα η πρακτική εφαρμογή του κάθε νεωτερισμού , δεν είναι θέμα Microsoft .

Ούτε των κατασκευαστών hardware Nvidia και ΑΤΙ .

Αυτό που μετράει είναι οι επιλογές των εταιρειών κατασκευής παιχνιδιών.

Αλλά αυτό που μετράει πιο πολύ από όλα τα παραπάνω είναι η δικιά μας γνώμη και διάθεση, διότι εμείς διαλέγουμε εάν θα ταΐσουμε την αγορά !! και σε ποιον θα δώσουμε ΕΑΝ δώσουμε το χρήμα .

Εγώ δεν βλέπω την αγορά να έχει ανάγκη τα DX10 .

Εάν αυτό είναι το μόνο επιχείρημα της υπεροχής των Vista !! Τότε δικαιολογημένα η Micropsoft σκοτώνει τα XP ετσι ωστε ο κόσμος να μείνει χωρίς επιλογές !!!! :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

που ειναι το dx10 OEO?

Ρε Γιώργη, να τα λένε οι άλλοι με τα 10 post, αλλά να τα λες κι εσύ...? Είπαμε, καθαρό 10 θα δούμε στο SP1... :)

Αρχική απάντηση από overvolt

Vista Lovers Θα σας χαλάσω την σούπα !!

Δε μας χαλάς τίποτα :) Εμείς τα χαιρόμαστε και δεν πιέζουμε κανέναν να τα βάλει. Απλά προσπαθούμε να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα ώστε ο κάθε ένας να κάνει σωστά τις επιλογές του κι όχι βιαστικά.

Αρχική απάντηση από overvolt

Τότε δικαιολογημένα η Micropsoft σκοτώνει τα XP ετσι ωστε ο κόσμος να μείνει χωρίς επιλογές !!!! :giveup:

Για πες μου σε παρακαλώ, ποιά άλλη εταιρία λογισμικού ή hardware κρατάει ένα προϊόν στην αγορά 5 χρόνια και συνεχίζει να το πουλάει και να το υποστηρίζει? Επίσης δε σταμάτησε η υποστήριξη των ΧΡ, ούτε η πώλησή του ακόμα. ΘΑ σταματήσει σε 8 μήνες η διάθεση των ΟΕΜ και μέσα στο 2008 οι άλλες εκδόσεις. Για υποστήριξη ακόμα ούτε λόγος. :)

Για πείτε μου, ποιοί από εσάς διαμαρτυρόσασταν τόσο έντονα όταν διακόπηκαν τα 2000?

:...:

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου... Βαρέθηκα να ασχολούμαι :hi:

Link to comment
Share on other sites

και ποτε ειναι να ερθει το SP1?

σοβαρα τωρα εκτος της ποιοτητας ηχου που παραδεχομαι ειναι καλυτερος στα βιστα δεν υπαρχει ουτε ενας λογος στο πλανητη αυτο να βαλει κανεις βιστα. και αυτα περι ασφαλειας και γρηγορου search εγω τα ακουω βερεσε , οι διαφορες ειναι ελαχιστες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt

Εγώ δεν βλέπω την αγορά να έχει ανάγκη τα DX10 .

Πωπω ρε παιδιά, αν δεν έχετε λόγο λέμε, μην τα βάζετε. Όποιος έχει λόγο, τα βάζει.

Εγώ τα έβαλα γιατί γουστάρω να τα δω, ο άλλος μπορεί να τα βάζει γιατί δεν μπορεί να επιβιώσει χωρίς Aero.

Μανία με αυτό το "κάντε όλοι ό,τι κάνω γιατί είναι το πιο σωστό και η μοναδική λύση". Χάθηκε ο κόσμος δηλαδή να υπάρχουν 2 διαφορετικές απόψεις, ή πρέπει Sony και καλά να πάμε όλοι ντου στη μια πλευρά της ζυγαριάς;...

Και ναι, overvolt, υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος που δεν είσαι marketing manager στην Microsoft, αλλά είσαι απλά ο overvolt. Όταν (και αν) πάρεις χαμπάρι τι δυναμικό και πόσα μύρια κρύβονται πίσω από την απλή (για τα κοινά μυαλά) πρόταση "να συνεχίσουν να υποστηρίζουν τα ΧΡ", θα το συζητήσουμε.

Προς το παρόν, πήγαινε κάνε τα προφητικά κομμάτια του κειμένου σου bold, για να μπορείς να βγεις σε 2 χρόνια και να πεις "I told you so!" :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 13:10]

Και μόνο αυτό που γράφεις, δείχνει την αξιά (μάλλον απαξία) του νέου λειτουργικού... "Έπρεπε" να πληρώσουμε στην Μicrosfot και θα πληρώσουμε... Τουλάχοστον ας μην χαιρόμαστε γι αυτό...

Φϊλε μου, μεγάλο ποσοστό των χρηστών δε χρειάζεται παιχνίδια στον υπολογιστή του. ΑΚόμα μεγαλύτερο ποσοστό θα ήταν 100% καλυμένο από ένα Linux-άκι και δεν το γνωρίζει...

Αυτή είναι περιπου κ η δικιά μου γνώμη...:T:

Λέω περίπου γιατί είναι λιγο ακραίο αυτό που λεει ο gdp77..

Οποίος δεν θέλει να παίζει games ή δεν ασχολειτε με cad κτλ πάει σε linux(όχι υποχρεωτικά, αλλά πιστεύω είναι καλύτερα)

http://www.davidgrant.ca/top_10_reasons_to_choose_linux_over_vista

Aν θέλει games (όπως π.χ. εγώ :p ) κάθεται με τα xp. Και μεταβαίνει σε vista όταν θα είναι 100% σίγουρος οτι δεν θα υπάρχουν ασυμβατότητες κ θα έχουν βγει κ αρκετοί dx10 τίτλοι....

Συμφωνώ ότι υπάρχουν πολλές κ διαφορετικές λύσεις κ ότι πραγματικά τα vista είναι μεγάλη πρόοδος.

Ο καθένας εδώ μεσα πιστεύω ξέρει τι προσφέρει το κάθε os και μπορεί να επιλέξει σύμφωνα με τις ανάγκες του.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 22:43]

Και ναι, overvolt, υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος που δεν είσαι marketing manager στην Microsoft, αλλά είσαι απλά ο overvolt. Όταν (και αν) πάρεις χαμπάρι τι δυναμικό και πόσα μύρια κρύβονται πίσω από την απλή (για τα κοινά μυαλά) πρόταση "να συνεχίσουν να υποστηρίζουν τα ΧΡ", θα το συζητήσουμε.

Προς το παρόν, πήγαινε κάνε τα προφητικά κομμάτια του κειμένου σου bold, για να μπορείς να βγεις σε 2 χρόνια και να πεις "I told you so!" :D

Oh yes my friend i always like to say at the END the words I told you so

But Socrates and Diogenis are not in fashion any more.

People likes " Je T AIME" Katman .... O erastis soy . and Vista DX10 :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

αφου αρχισαμε...

10 reasons not to get Vista

http://www.apcstart.com/5049/10_reasons_not_to_get_vista

10 reasons you should get Vista

http://www.apcstart.com/5082/10_reasons_you_should_get_vista

:p :P

Διαβαστε ακομα κ το παραπανω δικο μου link αλλα και του sotiri και βγαλτε τα συμπερασματα...;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.