Jump to content


Αποχαιρετισμός στα XP !!!! Βy Micropsoft


overvolt

Recommended Posts

Παρά την πρόσφατη κυκλοφορία των Windows Vista, δεν είναι λίγοι αυτοί που εξακολουθούν να προτιμούν τα Windows XP. Το παλαιότερο σύστημα εξακολουθεί να παρουσιάζει κάποια πλεονεκτήματα ως επιλογή έναντι του νεότερου συστήματος της Microsoft. Η τελευταία, όμως, παρά τη ζήτηση για τα Windows XP, θα συνεχίσει τη διαδικασία διακοπής της διάθεσής τους, αισιοδοξώντας για την πλήρη αντικατάστασή τους (όσον αφορά την εμπορική διάθεση) με τα Windows Vista. Η Microsoft περιμένει πως τα Windows XP θα είναι διαθέσιμα μέσω των συνεργατών της μονάχα μέχρι τις αρχές του 2008, με τη διάθεση της OEM έκδοσης των XP Professional να διακόπτεται τον επόμενο Ιανουάριο

Περισσότερα ... εδώ

http://www.pcw.gr/default.php?pid=6&art_id=2359

Πάντως τα δικά μου XP Pro Eng SP2 , τα πήρα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν διότι είχα την αίσθηση οτι σύντομα θα γίνονταν κάτι τέτοιο, μιας που τα Vista αποδείχτηκαν πατάτα από την αρχή της κυκλοφορίας τους . :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

"Πατάτα"? Ναι, οφτή... Εγώ πάντως δεν ξαναγυρίζω στα ΧΡ με τίποτα! Κι να τους δω όλους με τα ΧΡ, όταν θα βγει το DX10 που θα κοιτάνε τα παιχνίδια με ανοικτό το στόμα από την κλειδαρότρυπα... :hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19

Αυτο μου θυμιζει οταν ειχαν πρωτοβγει τα XP :p :P :p :P

Καθε φορα τα ιδια!!!

Εν μερη σωστος, αλλα εγω αλλο βλεπω οτι ενα νεο για το ποτε θα διακοπει η παροχη των xp στο κοινο θα γινει ξανα debate XP vs VISTA.

Αδερφια:D μην τσακωνεστε, σταματηστε των εμφυλιο:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 11:30]

Σαφώς. όπως όταν πέρασες στα xp από τα 2000, πριν κάνα 6μηνο νομίζω, ε? :p

lol. οχι ρε, εχει καιρο.

περασα στα ΧΡ επι εποχης mobile 2500+, οταν οι υπολοιποι μου εριχναν "ανεξηγητα" 10 λεπτα στο 32Μ. ασχετα αν στο 1Μ ημασταν μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Κι να τους δω όλους με τα ΧΡ, όταν θα βγει το DX10 που θα κοιτάνε τα παιχνίδια με ανοικτό το στόμα από την κλειδαρότρυπα...

Και μόνο αυτό που γράφεις, δείχνει την αξιά (μάλλον απαξία) του νέου λειτουργικού... "Έπρεπε" να πληρώσουμε στην Μicrosfot και θα πληρώσουμε... Τουλάχοστον ας μην χαιρόμαστε γι αυτό...

Φϊλε μου, μεγάλο ποσοστό των χρηστών δε χρειάζεται παιχνίδια στον υπολογιστή του. ΑΚόμα μεγαλύτερο ποσοστό θα ήταν 100% καλυμένο από ένα Linux-άκι και δεν το γνωρίζει...

Link to comment
Share on other sites

@gdp77: Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι σε ΚΑΘΕ συζήτηση για τα Windows εσύ το μόνο που έχεις να πεις, είναι να βάλουμε Linux... Τίποτα άλλο. Λοιπόν βάλε εσύ, κι άσε εμάς που γουστάρουμε να πληρώνουμε τη Μ$, να το κάνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 13:10]

Φϊλε μου, μεγάλο ποσοστό των χρηστών δε χρειάζεται παιχνίδια στον υπολογιστή του. ΑΚόμα μεγαλύτερο ποσοστό θα ήταν 100% καλυμένο από ένα Linux-άκι και δεν το γνωρίζει...

Υπαρχει επισης ενα ποσοστο χρηστων που δεν παιζουν παιχνιδια, για των οποιων τα μηχανηματα το Linux ειναι ιστορια αμαρτωλη με ανυπαρκτους drivers.
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα κατηγορηθώ ότι επαναλαμβάνομαι, θα συνεχίσω την υποσυνείδητη πλύση εγκεφάλου:

Linux= αναρχία & κομμουνισμός

Vista= πρόοδος & το μέλλον

(ε τι, μόνο οι άλλοι θα λένε ό,τι θέλουνε;...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 13:17]

@gdp77: Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι σε ΚΑΘΕ συζήτηση για τα Windows εσύ το μόνο που έχεις να πεις, είναι να βάλουμε Linux... Τίποτα άλλο. Λοιπόν βάλε εσύ, κι άσε εμάς που γουστάρουμε να πληρώνουμε τη Μ$, να το κάνουμε :)

****************** (Το έσβησα μετά από προτροπή admin). Χαιρόσουν χαιρέκακα επειδή όλοι όσοι δεν έχουν vista θα ζηλεύουν τους άλλους που θα βάζουν directx 10 games, χρησιμοποιώντας το έμμεσα ως επιχείρημα για την αναβάθμιση σε Vista. Απλά σου απάντησα ότι δε χρειάζεται όλος ο κόσμος DX10. Αν ο λόγος για τον οποίον "πρέπει" όλοι να βάλουμε Vista είναι το DX10, τότε τι να πω... Όποιος "γουστάρει" να πληρώνει όπως είπες, καλά το κάνει και δεν τον κατακρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες, βάζω στοίχημα ότι ο γερολαδάς Wizard! έτριβε τα χέρια του μόλις ανακοινώθηκαν τα vista.

α) είμαι σίγουρος ότι μπορείς να γράψεις μία καταχώρηση χωρίς να προσβάλεις κανέναν και χωρίς χαρακτηρισμούς.

β) σου τόνισε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής... που σκαλώνεις εσύ τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα XP είναι ένα πολύ ώριμο λειτουργικό πλέον, που δεν ξέρω αν θα προλάβουν τα Vista να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο (κάπου είχα δει ότι το 2009 την κάνουν με ελαφρά).

Προσωπικά τα Vista, έτσι όπως είναι τώρα, μου θυμίζουν τα Me εν καιρώ 98.

Για μένα σταθερότητα είναι:


Original Install Date: 9/2/2005, 5:54:34 μμ
System Up Time: 12 Days, 0 Hours, 9 Minutes, 54 Seconds

(install 2/2005 με 12 μέρες uptime)

Βέβαια και το Linux-άκι μου δεν πάει πίσω:


-rw-r--r-- 1 sotos sotos 704 2004-09-01 02:51 .bash_profile
uptime 15:14:10 up 18 days, 28 min

(install 9/2004 με 18 μέρες uptime (το ρεκόρ του είναι 90) - αυτό κλείνει κάθε φορά που κάνω hardware upgrade).

Αρχική απάντηση από overvolt

Πάντως τα δικά μου XP Pro Eng SP2 , τα πήρα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν διότι είχα την αίσθηση οτι σύντομα θα γίνονταν κάτι τέτοιο, μιας που τα Vista αποδείχτηκαν πατάτα από την αρχή της κυκλοφορίας τους . :p

’σε με να μαντέψω. . . Μέχρι τα Χριστούγεννα δούλευες τα win2000?

Ε τότε κατά το 2010 είναι η ιδανική εποχή για Vista :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.