Jump to content



4300+DFI ICFX3200-T2R/G+D9HNL


cptkoulis

Recommended Posts

Μου κανει εντυπωση που φτανει 415 με default settings και σταματαει στα 442 οτι ρευματα και ρυθμισεις κι αν εχω δοκιμασει(και δε μιλαω για 5-10 δοκιμες,τουλαχιστον 500 διαφορετικα setup)

Υποθετω οτι ειναι αυτο που λεει ο AN7,με κοβει η CPU

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cptkoulis

Μου κανει εντυπωση που φτανει 415 με default settings και σταματαει στα 442 οτι ρευματα και ρυθμισεις κι αν εχω δοκιμασει(και δε μιλαω για 5-10 δοκιμες,τουλαχιστον 500 διαφορετικα setup)

Υποθετω οτι ειναι αυτο που λεει ο AN7,με κοβει η CPU

Μέσα από Win δοκίμασες με SetFSB (το τελευταίο νομίζω υποστηρίζει το ΜοΒο σου) ή ClockGen ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Μέσα από Win δοκίμασες με SetFSB (το τελευταίο νομίζω υποστηρίζει το ΜοΒο σου) ή ClockGen ?

Υπαρχει και το AMD tool για την μητρικη που ελεγχει τα παντα.....

Mortis δεν φαινεται ασχημο το 1M σου...με τις ιδιες ρυθμισεις και αλλη μητρικη εχεις δοκιμασει για συγκριση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην χρησιμοποιειται το AMD TOOL για ανεβασμα fsb,κανει παγωματα κλπ,μονο ρευματα απο εκει.fsb με το setfsb, αν θυμηθω θα κανω εδιτ και το clock generator της dfi!

Link to comment
Share on other sites

@madg

Αυτο που αναφερεις το διαβασα και στο XS και μου κανει εντυπωση.

Δηλαδη μπουταρεις π.χ. με 9χ350,φτανεις μεσω AMD tool στο 9χ415 και εκει παγωνει το συστημα και γι'αυτο φταιει το προγραμμα που χρησιμοποιεις? :hmm:

Δεν ειμαι ειδικος αλλα πρωτα θα σκεφτομουν οτι φταiει κατι αλλο στο συστημα και παγωνει πριν ψαξω το software.Αν εχεις παρατηρησει κατι απο προσωπικη πειρα,ενημερωσε μας σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τι εγινε τελικά cptkouli ?

γιατί εχω ακριβως τον ιδιο συνδυασμό (μητρικη+cpu) και ψάχνομαι και εγω άσχημα αυτές τις μέρες!

πάντως εχω διαβάσει σχεδόν παντού για fsb wall στο συγκεκριμένο cpu! εκεί γύρω στα 400!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω δωσει 1.5V στο cpu e4300 κ ειναι στα 3250mhz αλλα το orthos μετα 1 ωρα μου πεταει error...Τι κανω λαθος?Οι μνημες ειναι στα 840mhz 4-4-4-12(geil pc6400 ultra low latency)...Να δωσω κ αλλο ρευμα?temps που ειδα σε full load max ηταν 61C...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα δεν δοκιμασα 5χ500 γιατι πολυ απλα η μητρικη δεν εχει 5 multi (απο 6 και πανω)

Καλα λενε οτι το case σκοτωνει το OC (απο τη στιγμη που τα εβαλα μεσα, δεν ασχοληθηκα ξανα)

Τωρα δουλευω 9*367 =3,3 με 1,5 Vcore και 1,36 sto chipset λογω καλοκαιριου.

Καθολου ασχημα για budget cpu+mobo νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.