Jump to content



....AMAZING,,QUAD core gaming demo!!!!.......


f117

Recommended Posts

OMFG....

Καλά έπαθα πλάκα...

Ελπίζω σύντομα(2010 μεριά δλδ) να τα δούμε και στα πισιά μας

Όντος NoDsl έχεις δίκιο...θυμάμαι πώς ήταν τα γραφικά το ~'92 με τον 386-486 και το που θα φτάσουμε είναι απίστευτο...

Δεν νομίζω άλλη γενιά να μπορέσει να δεί τέτοιες διαφορές!!!

Αλλά με τον ανεμοστρόβυλο ο ποιητής ήθελε να πεί ότι o Core2Quad τα έχει σαρώσει όλα? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 04:24]

Αλλά με τον ανεμοστρόβυλο ο ποιητής ήθελε να πεί ότι o Core2Quad τα έχει σαρώσει όλα? :p

LOL κολλημένος με τη μπάλα. Ωραίος :D

Πάντως δεν είναι πολύ μακριά αυτά τα γραφικά. Quad έχουμε και Dx10 είναι πρό των πυλών. Οπότε τέλη 2007 χαλαρά θα έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε με τέτοια γραφικά. Παιχνίδια+OS δεν ξέρω αν θα έχουμε να εκμεταλλεύονται σωστά το HW μας.

Link to comment
Share on other sites

Οτι υπάρχει η υποδομή αυτή την στιγμή υπάρχει...

Το θέμα είναι θα κάτσουν να τα ΚΑΛΟ γράψουν τώρα(γιατί αυτό ένα Demo ήταν) για να μπορέσουμε να τα δούμε στα πισιά μας?

Για να βγεί ένα πλήρες παιχνίδι σε αυτό το στύλ θέλει 2 χρονάκια να γραφτεί...Quad Core πρίν λίγο καιρό βγήκαν...πρίν το 2009 δεν πιστεύω να τα δούμε :(

Link to comment
Share on other sites

Τον φωτορεαλισμό τον πετύχανε αλλά η κίνηση συνεχίζει να είναι στυλ πινόκιο. Ψάξτε στο youtube να βρείτε τυπάδες που κοροϊδεύουν το στυλ της κίνησης παιχνιδιών fps.

Τα μαλλιά και γενικώς οι τρίχες (χωρίς πρόθεση αστείου) επίσης είναι μακριά από το τέλειο.

Οχι, βλέποντας το demo δεν είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, κοροϊδευομαστε μεταξυ μας? Αυτο που πρεπει να φτιαξουν οι προγραμματιστες ειναι την κινηση του ανθρωπου. Ποτε δεν μου αρεσε και ακομα θελει πολυ φτιαξιμο. Το περιβαλλον ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παίξει Splinter Cell για να δείτε ένα από τα ρεαλιστικότερα motion capture για games? Και μιλάμε πως χρησιμοποιούν την ίδια τεχνική από το Splinter Cell 1. Ή τα facial animations του Half-Life 2? Δεν είναι δύσκολο να κάνεις καλό motion capture-facial animation. Απλά είναι ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Καλα, κοροϊδευομαστε μεταξυ μας? Αυτο που πρεπει να φτιαξουν οι προγραμματιστες ειναι την κινηση του ανθρωπου. Ποτε δεν μου αρεσε και ακομα θελει πολυ φτιαξιμο. Το περιβαλλον ειναι μια χαρα.

Ετσι ειναι. Τα σημερινα παιχνιδια ειδικα του PC πασχουν πιο πολυ απο animation παρα απο γραφικα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Inlovem

Μονο εμεις λυπουμε απο το παιχνιδι. καλα παιδια θα σας αρεσε ομως τα γραφικα να ηταν τοσο καλα οσο μια ταινια? εμενα οχι, θα μου φαινοταν βαρετο

Βαρετό...

Δε θα έλεγα βαρετό.

Πολλά παιχνίδια αν αποκτούσαν έστω και 90% αληθοφάνεια θα έκαναν τεράστια επιτυχία. Μιλάω για ποδοσφαιράκια, racing games, massive RPGs (π.χ. morrowind-oblivion), strategy, κτλ. Ο κόσμος θα έμενε εντυπωσιασμένος από τα υπέροχα γραφικά - και σε συνδυασμό με ένα σωστό gameplay, θα μένανε στην ιστορία.

Από την άλλη, αν αποκτήσουν 90% αληθοφάνεια παιχνίδια όπως το Soldier of Fortune, Condemned, GTA, Battlefield και γενικά τα FPS, τότε το οπτικό αποτέλεσμα ίσως είναι αποκρουστικό και ακατάλληλο για το 90% του κόσμου που θα τα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Από την άλλη, αν αποκτήσουν 90% αληθοφάνεια παιχνίδια όπως το Soldier of Fortune, Condemned, GTA, Battlefield και γενικά τα FPS, τότε το οπτικό αποτέλεσμα ίσως είναι αποκρουστικό και ακατάλληλο για το 90% του κόσμου που θα τα παίξει.

Πως το εννοεις αυτο?

Δεν μπορω να μιλησω για τα υπολοιπα παιχνιδια γιατι απλα δεν τα εχω παιξει, αλλα εμενα προσωπικα δεν θα με χαλουσε καθολου, τετοιο επιπεδο αληφανειας να φτασει σε τιτλους οπως το GTA και το bf2, οπως και σε πολλους αλλους φυσικα.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tyxeros

Αντε να δουμε και κανενα Soldier Of Fortune 3 με full skeletal body dismembered physics accelarated. Μιλαμε για πολλη σπλατερ.

Το βιντεο με τον Allan Wake μου θυμισε λιγο Truman Show.

Αντε να βγει και απο αυτο η συνέχεια.Απο τα καλύτερα παιχνίδια της εποχής του.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου θυμησε Farenheit με στοιχεια Silent Hill 2(το δασος στην αρχή).

Ειναι φτασει τα επιπεδα της κινηματογραφικης αληθοφανειας του Farenheit και χε..ματος του Silent Hill θα ειναι καταπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον kallileo και επαυξάνω: η κινηματογραφική αληθοφάνεια του Farenheit βασίζονταν στο πολύ καλό δέσιμο του σεναρίου με τη μηχανή του παιχνιδιού και όχι τόσο στα γραφικά.

Βάζω στοίχημα οτι σε όσους άρεσε το Farenheit θα τους αρέσει επίσης και αυτός ο αναγεννημένος θρύλος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.