Jump to content



First DX10 Game Demo σε 3 μέρες (15 Μαίου)


Maximus

Recommended Posts

Και το όνομά του: Lost Planet

Λένε πως θα παίζει και σε DX9 και σε DX10. Μη με ρωτάτε σε ποιο DX10, δεν ξέρω :D

http://uk.gamespot.com/pc/action/lostplanet/news.html?sid=6170558&om_act=convert&om_clk=gsupdates&tag=updates;title;1

http://blogs.nvidia.com/developers/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Τύχαια η ημερομηνία να υποθέσω? :whistling (Σου λέει.... όχι θα αφήσω την ΑΤΙ να μου κλέψει τις εντυπώσεις με το launch του R600 στις 14 Μαίου)

Από τις φώτος που είδα πάντως.... ΟΚ έχω δεί και καλύτερα games... Σαν το BF2142 μου κάνει εμένα εκεί με τα χιόνια... Μένει να κατεβάσουμε το demακι για να έχουμε πλήρη εικόνα....

Tώρα να υποθέσω ότι η 26 Ιούνη, που θα είναι η επίσημη release date για το Lost Planet, μας προϊδεάζει και για το launching του DX10? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως με όλο το hype που έχει δημιουργηθεί με το DX10 (κυρίως λόγω Crysis και UT2K7) πολύς κόσμος θα απογοητευτεί με αρκετούς τίτλους δεύτερης διαλογής. Και το DX9 είχε επαναστατικές τεχνολογίες όταν βγήκε αλλά λίγα παιχνίδια τις αξιοποίησαν πλήρως.

Αυτό το Demo πάντως το βλέπω να γίνεται άνετα το βασικό bench για 8800 vs 2900.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 04:31]

Εγώ θεωρώ πως με όλο το hype που έχει δημιουργηθεί με το DX10 (κυρίως λόγω Crysis και UT2K7) πολύς κόσμος θα απογοητευτεί με αρκετούς τίτλους δεύτερης διαλογής. Και το DX9 είχε επαναστατικές τεχνολογίες όταν βγήκε αλλά λίγα παιχνίδια τις αξιοποίησαν πλήρως.

Αυτό το Demo πάντως το βλέπω να γίνεται άνετα το βασικό bench για 8800 vs 2900.

Δεν έχεις άδικο... βασικά το έχουν κουράσει αρκετά με την αναμονή ή μάλλον με το γεγονός ότι βγαίνει κάτι στον αέρα αρκετούς μήνες πριν οριστικοποιηθεί ή βγει το τελικό προιόν... και στο εν μεταξύ καίγονται και τα καλά χαρτιά τους...;)

Όσον αφορά το demo ακριβώς όπως το πες.... βλέπω να γίνεται σφαγή για τα benchmarks και να δουλεύουν τα πισιά ασταμάτητα... βέβαια λείπει το βασικό συστατικό μην το ξεχνάμε ;) ... ορεεε θα γελάσουμε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα, η εκδοση για 360 αρεσε αρκετα παρολο που σημαδευες με νουμπο gamepad και δεν ειχες σταθερα fps, αμα σε σοβαρο pc με dx10 vga εχεις καλυτερα γραφικα (που θα εχεις, το 360 μεχρι dx "~9.5" υποστηριζει ) σταθερο framerate και χειρισμο με keyboard και mouse τοτε παιχνιδι θα τα παει πολυ καλα ( δεδομενου οτι θα τρεχει με αξιοπρεπεια και σε dx9 mode για τον "απλο λαο" :p ) για να δουμε τι ψαρια πιανει η capcom στα ports :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Μα αφού ειναι nVidia optimized

Πολλά παιχνίδια είναι nVIDIA Optimized αλλά το ότι οι ΑΤι καταφέρνουν και σκίζουν τις nV σε αυτά μάλλον δείχνει ότι το Optimized είναι μάλλον Advertised.

;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι DX10???

καλα πρωτα βγηκε παιχνιδι και ακομα τιποτα απο την MS για DX10

ας το δουμε πρωτα και μετα βλεπουμε παντως ειναι πολυ περιεργο αυτο

((( μηπως ειναι κανα κολπο της nv για να ξεφτυλισει την ΑΤΙ))))

θα δειξει?

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι υποστηρίζει Shader model 4.0 και Geometry Shader από το D3D10, αλλά θα είναι αργό.

Τώρα με τι τρυκ κατάφεραν να το υποστηρίξουν οι τεχνικοί της Nvidia είναι άλλο θέμα.

Μην ξεχνάμε ότι για την ανάπτυξη του WDDM 2 η MS$ συνεργάζεται στενά τόσο με την Nvidia όσο και με την ATI.

Εξ άλλου ξέραμε από παλιά ότι το WDDM 2.0 να είναι έτοιμο τώρα, το Μάιο.

Προφανώς θα εγκαταστήσουν κάποια στοιχεία του με το παιχνίδι για να παίξει αλλά με τίποτα δεν πιστεύω ότι θα εγκαταστήσουν πλήρες WDDM 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενεται να κυκλοφορησει το demo κατα τις 4 το πρωι, δειτε footage και απτο call of juarez σε dx10 http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=65490

Το συγκεκριμενο benchmark θα βγει στην φορα οπου ναναι :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 22:43]

Πάρα πολύ ωραίο το bench, πολύ εντυπωσιακό όντως!

Αλλά:

Που έτρεχε και πήγαινε νεράκι....?????

:shifty:

Στο PlayStation 3 ? :hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.