Jump to content



Η r600 βγήκε στην αγορά! Πιστεύτε ότι θα πέσουν οι τιμές στις 8800? Πόσο και πότε?


damasta

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Για το e-shop που λέτε, τα Χριστούγεννα επέστρεψα RMA μια ASUS των 160e και πήρα μία DFI των 85e και μου έβαλαν (μετά από 2-3 τηλέφωνα μεταξύ υπαλληλου και κεντρικών) τη διαφορά σε πιστωτικό. Επειδή τα είχα πάρει όλα και δεν επρόκειτο να ξαναψωνίσω τους επόμενους 3-4 μήνες, όταν πήγα να παραλάβω την DFI μου έδωσαν σε μετρητά τη διαφορά. Και όλα αυτά χωρίς χαρτιά και τέτοια. Το πιστωτικό κόπηκε όταν πήρα την DFI στα χέρια. Δε νομίζω ότι τους συμφέρει να γίνουν ΤΟΣΟ καρμίρηδες τη στιγμή που την επόμενη μέρα θα έχουν γίνει ρόμπα σε όλα τα fora. Εγώ πάντως τους εχω σε εκτίμιση. Ειδικά όταν στις 8 μέρες του RMA τους πηρα τηλέφωνο και τους λέω "ρε παληκάρια σας έδωσα 1200e και κάθομαι χριστουγενιάτικα και κοιτάω τα κουτιά" και την επόμενη μου έστειλαν το ok για πιστωτικό (ευτυχώς είχαν τελειώσει οι ASUS... ;-).

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που εξακολουθώ να είμαι offtopic.

Δε δίνουν πάντα πιστωτικό και κυρίως δε σου δίνουν αν πρώτα δεν σε πρήξουν, στην καλύτερη περίπτωση.

Το συνηθισμένο είναι να σου πουλάν την τρέλα της ζωή σου, να σε ταλαιπωρούν και να σε κοροϊδεύουν, περιμένοντας ότι κάποια στιγμή θα βαρεθείς και θα τους αφήσεις ήσυχους.

’λλωστε, μόνο για να τους πεις γεια πρέπει να περιμένεις γύρω στα 15 λεπτά στο τηλέφωνο.

Το μόνο που σέβεται αυτό το μαγαζί είναι η τσέπη του. Μακριά λοιπόν, γιατί την όποια διαφορά στην τιμή (αν υπάρχει) θα τη πληρώσετε στους γιατρούς.

Και πάλι συγνώμη για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimisharris [Σήμερα, στις 02:16]

Είδες όμως πιστωτικό που έβγαλε το e-shop.......Ανέβηκε πολύ στα μάτια μου.

Για να λεμε και του στραβου το δικιο,ειχα και γω παραπονα για το eshop αλλα πηγα τις προαλες για rma και σε 2 μερες ημουν ετοιμος:T:

:OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer [Σήμερα, στις 07:26]

πολυ rma ρε παιδια... τι έχουν τα ερμα και ψοφάνε....

Πάλι καλά που ψοφάνε δεν λες. Αμα δεν μου χαλούσε η κάρτα μάλλον θα την πούλαγα μεταχειρησμένη κανα κατοστάρι. Τώρα πήρα 300 ευρώ!!! Από εδώ και στο εξής θα αγοράζω τα χειρότερα πράγματα με την μεγάλυτερη εγγύηση (πλάκα κάνω!!!). Χτες μου χάλασε και το ανεμηστηράκι τις μητρικής και κάνει τρελό θόρηβο (BTW πολλύς κόσμος το έχει αυτό το πρόβλημα με αυτή την μητρικη), έλεγα να το αλλάξω με ένα zalman αλλά κορόιδο είμαι? Θα το στείλω με την εγγύηση. Καλά τα καταφέρατε, τώρα με βγαλατέ και εμενα :OT: :p )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.