Jump to content



Η r600 βγήκε στην αγορά! Πιστεύτε ότι θα πέσουν οι τιμές στις 8800? Πόσο και πότε?


damasta

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 22:54]

Kαλά νομίζω απο τότε που βγήκε η 2900 επικρaτει λιγο πανικός. Ξανά..

ένα Link για

.

Το link που έδωσα είναι από την έκδοση της κάρτας όπως βγήκε σήμερα στο εμπόριο και με τους οδηγούς που την συνοδεύουν επίσημα. Δεν είναι από τα reviews που βγαίναν στο παρελθόν γεμάτα με ικασίες και πλασματικά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 22:54]

ε ωραια , μια 8800gts 320 και στο μελλον αλλη μια ιδια..

Δυστυχώς στο sli οι vram δεν προστείθονται. 2 Χ 320mb (sli) = 320mb (σε κάθε κάρτα βρήσκεται η ίδια είκονα της μνήμης (1-1 αντίγραφο)). Οπόταν φαντάσου όλη αυτή την επεξεργαστική ισχύη από 2 Χ 96 shaders με μόνο 320 mb για να γράψουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 23:00]

αφού παίζεις σε 1280χ1024 παρε την 8800gts 320. Το sli τι να το κάνεις σε τέτοιες αναλύσεις δεν θα δεις διαφορα εκτός και αμα υπολογίζεις να αλλάξεις και μονιτορ.

Το sli θα το κάνω μετά από ένα χρόνο που θα έχουν ανεβεί οι απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από damasta [Σήμερα, στις 00:57]

Το link που έδωσα είναι από την έκδοση της κάρτας όπως βγήκε σήμερα στο εμπόριο και με τους οδηγούς που την συνοδεύουν επίσημα. Δεν είναι από τα reviews που βγαίναν στο παρελθόν γεμάτα με ικασίες και πλασματικά αποτελέσματα

:blink:

Καλά αυτό παλι τι σχέση έχει ? Link με αποτελεσματα μετά την διαθεση της 2900XT έχω βρει καμια 10αριά...

Link που να λέει οτι παρεχει υποστήριξη σε dx10.1 δεν βλέπω, αυτό ζητάω.

Πολυ άγχος αυτό το Eshop ε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 23:03]

:blink:

Καλά αυτό παλι τι σχέση έχει ? Link με αποτελεσματα μετά την διαθεση της 2900XT έχω βρει καμια 10αριά...

Link που να λέει οτι παρεχει υποστήριξη σε dx10.1 δεν βλέπω, αυτό ζητάω.

Πολυ άγχος αυτό το Eshop ε? :hehe:

ο greekfragma μου έβαλε ψίλους στα αφτιά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 01:03]

:blink:

Καλά αυτό παλι τι σχέση έχει ? Link με αποτελεσματα μετά την διαθεση της 2900XT έχω βρει καμια 10αριά...

Link που να λέει οτι παρεχει υποστήριξη σε dx10.1 δεν βλέπω, αυτό ζητάω.

Πολυ άγχος αυτό το Eshop ε? :hehe:

Είναι γνωστό ότι υποστηρίζει DX10.1.

Με ένα google θα βρεις άπειρα links.

Αυτό που έχω πρόχειρο μπροστά μου είναι το άρθρο που ήδη έβαλα.

http://www.tomshardware.com/2007/05/14/r600_finally_dx10_hardware_from_ati/page11.html

In DX10--in particular DX10.1 which is coming soon--it is possible to access the samples of an antialiasing format.

Το παραπάνω που είδα μου βάζει την ιδέα ότι η MS$ στο SP1 για τα Vista, το φθινόπωρο, ίσως μας δώσει το DX10.1 κατ' ευθείαν και προσπεράσει εντελώς το WDDM 2.0.

Υπ' όψιν ότι αυτή τη στιγμή τα Vista υποστηρίζουν μόνο WDDM 1.0 και επομένως δεν μπορούμε να έχουμε αντικειμενική σύγκριση σε DX10 ή 10.1 παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

sorry που ειμαι δυσπιστος ως προς το e-shop......

αλλα τηλεφωνικα στο επιβεβαιωσαν?γιατι εαν εγω δεν παρω χαρτι απο το μαγαζι που να βλεπω στην καρτελα πελατη μου οτι εχω -300ευρω αποδειξη (=300ευρω πιστωση) δεν πιστευω κανεναν.......

εαν παρεις τετοιο χαρτι τοτε ναι εχεις ενα χρονο να το χαλασεις:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 23:29]

sorry που ειμαι δυσπιστος ως προς το e-shop......

αλλα τηλεφωνικα στο επιβεβαιωσαν?γιατι εαν εγω δεν παρω χαρτι απο το μαγαζι που να βλεπω στην καρτελα πελατη μου οτι εχω -300ευρω αποδειξη (=300ευρω πιστωση) δεν πιστευω κανεναν.......

εαν παρεις τετοιο χαρτι τοτε ναι εχεις ενα χρονο να το χαλασεις:)

Δυστυχώς το μόνο που έχω που να αποδεικνύει κάτι είναι το χαρτί από την κούριερ που λέει ότι τους έστειλα την κάρτα για επισκευή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 23:45]

??? Μόνο αυτό? Ένα χαρτί επισκευής? ΛΟΛ.

Πάρε τηλέφωνο αύριο, ζήτα το ταμείο και ρώτα αν υπάρχει πιστωτικό στο όνομα σου.

Έτσι ξερά, χωρίς να τους δώσεις άλλες πληροφορίες.

Το έκανα αυτό που λες και μου είπαν ότι υπάρχει :dots:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 23:50]

δεν στο στελνουν και με ενα φαξακι μαζι με αριθμο παραστατικου με τη σφραγιδα ή την υπογραφη καποιου υπευθυνου?

Καλή ιδέα... αλλά βασικά το ερώτημα είναι αξίζει να περιμένω 15 μέρες (από θέμα τιμών) ή να την παραγγείλω αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από damasta [Σήμερα, στις 00:20]

Όχι, ούτε χαρτί ούτε τίποτα. Το μόνο που έκανα για να σιγούρευτώ ήταν να πάρω μετά το τμήμα πωλήσεων και να ρωτήσω αν έχει περαστεί το πιστωτικό στο όνομα μου. Αφού έναι σοβαρή επιχείρηση..... Λες να γίνει καμία στραβή. οοοχ, δεν με βλέπω να κοιμάμαι σήμερα :woot: !

Sorry αλλά δεν κρατιέμαι. :laughing:

Πως το είπες αυτό;;;

Σοβαρή επιχείρηση;;;

:laughing: :laughing: :laughing:

ΥΓ: Δεν υπάρχει κατάλληλο smiley για την περίπτωση, γι αυτό βολεύτηκα με τα παραπάνω.

και πάλι... :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άλλο ρωτάει ο damasta και άλλο απαντάτε αλλά για να λυθούν οι απορίες ,το e-shop είναι επιχείρηση που σέβεται τον ευατό της και από την στιγμή που σου έβγαλαν πιστωτικό και το επιβεβαίωσαν δεν υπάρχει περίπτωση να το αρνηθούν μέσα στο χρονικό περιθώριο που σου έθεσαν. Το σίγουρο είναι ότι οι τιμές θα πέσουν μόλις εμφανιστούν στα ράφια των καταστημάτων οι καινούργιες κάρτες τις ati,το πόσο όμως είναι άλλο πρόβλημα που δεν μπορεί να απαντηθεί πριν γίνουν δοκιμές και αποδειχτεί οτι όντως οι καινούργιες κάρτες είναι ανταγωνιστικές. Αυτό που προτείνω εγώ είναι να περιμένεις λίγο για να προλάβεις ίσως καμία στρατηγική κίνηση ,μικρή πτώσης τιμών της τάξης των 20-30 ευρώ ,της nvidia και 10 μέρες πριν λήξει η προθεσμία του πιστωτικού να παραγγείλεις την κάρτα που θές ,τότε θα έχει σταθεροποιηθεί η κατάσταση και θα είναι πιο εύκολο να καταλάβεις κατά πόσο θα πέσουν οι τιμές προς το παρόν δεν ξέρουμε καν την δυναμική της 2900ΧΤ.Δύσκολα όμως θα πέσουν οι τιμές των 8800 50 ευρώ τόσο γρήγορα(σε λιγότερο από μήνα) και αν συμβεί αυτό θα μετανιώσεις όχι τα 50 ευρω αλλά που δεν έβαλες την 2900 XT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από taz

Sorry αλλά δεν κρατιέμαι. :laughing:

Πως το είπες αυτό;;;

Σοβαρή επιχείρηση;;;

:laughing: :laughing: :laughing:

ΥΓ: Δεν υπάρχει κατάλληλο smiley για την περίπτωση, γι αυτό βολεύτηκα με τα παραπάνω.

και πάλι... :laughing: :laughing:

Είδες όμως πιστωτικό που έβγαλε το e-shop.......Ανέβηκε πολύ στα μάτια μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.