Jump to content



Recommended Posts

Kαλο αλλα μικρο... ειχα μια ελπιδα οτι θα παλευω για καμια βδομαδα για να το τελιωσω...αλλα...

Cinematics <3 !

Στο Normal ειναι οντως Normal αν εχεις μια σχετικη εμπειρια απο SC. Mια φορα μονο χρειαστηκε να κανω restart πιστα.

Στο Hard εβγαλα 3-4 πιστες στη αρχη αλλα το γυρισα στο Normal για να κανω κανενα Achievement (OMG...WoW whore...!), τη 2η φορα που θα το τελειωσω θα ειναι σε Hard. :p

Ποτε με το καλο? http://starcraft.wikia.com/wiki/StarCraft_II:_Heart_of_the_Swarm

Οσο για το rush στο multi, σε ολα τα Online RTS υπαρχει αυτο το θεματακι...

Κ μενα με εκνευριζει κ μου χαλαει το παιχνιδι αυτο το ανεγκεφαλο rushing, αλλα μολις μαθεις στις πιστες ξερεις απο που θα σου ρθει κ προετοιμαζεσαι αναλογα (ασε που αν κανεις counter attack δεν εχει ελπιδα ο αντιπαλος). Οι προβληματικοι αντιπαλοι ηταν παντα τα Zerg (κ οι GLA στο C&C Generals), oποτε βλεπεις τετοιους ετοιμασου για rush :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ borg...countdown μέχρι να αρχίσει η επίθεση? Ελεος...noob alert ?? :p Σιγά μη περιμένουμε πότε θα φτιάξεις το 200/200 στρατό σου για να κάνεις επίθεση :tongue:

εεε τα παραλές :p

εννοώ να έχει πχ 10 λεπτά το πολύ, μιας και σε 5 λεπτά αρχίζουν να με σφάζουν

Link to comment
Share on other sites

εννοώ να έχει πχ 10 λεπτά το πολύ, μιας και σε 5 λεπτά αρχίζουν να με σφάζουν

LTP

Έχεις την εντύπωση ότι θα μπορείς να κερδίζεις παίκτες που παίζουν μια δεκαετία SC ή που έχουν λιώσει στη beta ?

Λιώνεις στο skirmish ---> λιώνεις στα challenges --> ατελείωτη παρακολούθηση replays ---> μπαίνεις στη λίγκα ευελπιστώντας να έχεις ένα 10% win/loss ratio και σιγά σιγά να βελτιώνεσαι. Welcome to the world of competitive online gaming

Link to comment
Share on other sites

To sc2 είναι σαν το σκάκι. Όσο καλά και να ξέρεις τους κανόνες, αν ο άλλος κάνει συγκεκριμένο άνοιγμα, το οποίο δε γνωρίζεις και δεν απαντάς με τη σωστή άμυνα, έχεις στην καλύτερη χάσει το τακτικό πλεονέκτημα και gg.

Πόσο μάλλον που μιλάμε και για RTS, όπου χρειάζονται άμεσες αντιδράσεις (στο σκάκι έχεις χρόνο να σκεφτείς).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε και ζωή εκτός γραφείου και σπιτιού. Δεν πάμε και για πρωταθλητισμό. ΠΑΙΧΝΙΔΙ είναι!

Συμφωνώ απόλυτα. Αν θες να παίζεις casual, κάνεις add καμιά 10αριά άτομα που έχουν το ίδιο σκεπτικό και παίζεις απλά και όμορφα. Δεν μπορείς όμως να έχεις την απαίτηση να κερδίζεις όταν μπαίνεις στη λίγκα

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάτι είναι παιχνίδι, σημαίνει πως το παίζεις με φίλους για ευχαρίστηση. Όποιος θέλει να μπαίνει σε "λίγκες" και "σκάλες δυνατοτήτων και επιδόσεων" είναι αλλού. Πρώτα μαθαίνεις να χάνεις και μετά να ευχαριστιέσαι ένα παιχνίδι. Έτσι νομίζω.

Αν είχα βέβαια το Jordan για φίλο, δεν θα το καλούσα να πάμε για κάνα μπασκετάκι ή για κανά γκολφάκι. Γιατί ΔΕΝ θα υπήρχε παιχνίδι μεταξύ μας.:jester:

Link to comment
Share on other sites

Πάει αλλού η συζήτηση παίδες. Όσοι δεν θέλουν rush, βρίσκουν και άλλους α-rush-τους και μαθαίνουν να χάνουν και μετά να ευχαριστιούντε ένα παιχνίδι.

Επίσης όσοι θέλουν όλο το πακέτο, βρίσκουν και άλλους full-package-άτους και μαθαίνουν να χάνουν και μετά να ευχαριστιούντε ένα παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδια παιξτε με rush και ας χανετε καποια στιγμη θα μαθετε να τα αποκρουετε μονο ετσι θα το ευχαριστηθειτε! ειναι σαν να μου λετε οτι παιδια θα παιξουμε μπαλα αλλα μην μας κανετε σουτ!(ακραιο παραδειγμα αλλα δεν θα μαθεις να σταματας τα rush αν δεν σου κανουν rush)

Link to comment
Share on other sites

Oχι ακριβως, το rush ειναι σα να λες παιζουμε μπαλα χωρις τερματοφυλακα κ αμυνα.

Ολοι μπροστα ο οποιον παρει ο χαρος >_<

Σε αλλους αρεσει κ στους περισσοτερους οχι, οπως κ να εχει ειναι αποτελεσματικο αλλα imo καθολου διασκεδαστικο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε εχω φάει αλύπητο ξύλο...8 win 30 ήττες :happy2::hehe:

Αυτοί που κέρδισα ηταν very noob ακόμα και για εμένα !

Εχθές πέτυχα εναν random και χάρηκα... τελικά μου πήρε τα σώβρακα:hehe:

Ειναι πολυ δύσκολο αλλά θα το παλέψω.

Link to comment
Share on other sites

<Flame> Τελικά δηλαδή επιβεβαιώνεται, ότι το battle.net είναι γεμάτο άμυαλους rush-άδες; </Flame>

8/30 είναι τόταλυ περφέτο, ακόμη και για έμπειρο παίχτη. Το κλειδί είναι να μελετάς τα replays.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου λέω ειμαι πολύ noobας :hehe:

Απλά, σε βάζει να παίξεις 5 ματς και σε κατατάσσει σε κατηγορία ανάλογα με την απόδοση σου... εγω φυσικά ειμαι στην κατηγορία φτερού :p

Ίσως για αυτό εχω πάρει και 8 wins.

Thanx για το tip! απο εδω και περα θα εχει μελέτη στα replays... δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά οι εντυπώσεις μου από το παιχνίδι (πολλά έχουν ειπωθεί, οπότε τα περιορίζω σε αυτά που νομίζω ότι δεν είπε κάποιος)

Στα θετικά:

•Ήταν περίπου αυτό που περίμενα και μου άρεσε το γεγονός ότι έχει καλό ισοζύγιο μεταξύ νέων και παλαιών μονάδων. Δε χρειάζεται να μάθει κανείς το παιχνίδι και το χειρισμό από την αρχή. (αυτό που πολύ το θεωρούν αρνητικό εμένα μου αφήνει θετικές εντυπώσεις)

•Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο επίπεδο «εκπαίδευσης» για νέους και παλαιούς παίχτες.

•Η διακύμανση των επιπέδων δυσκολίας είναι πολύ καλή (normal, hard κλπ)

•Τα 49€ που έδωσα τα θεωρώ λογική τιμή για αυτά που σου προσφέρει αλλά κυρίως για το γεγονός ότι μπορεί κάποιος να το παίζει καθημερινά για μία ωρίτσα για πολυυυυυυυ καιρό. Είναι εντυπωσιακό στους τίτλους τέλους τα "εκατοντάδες" ονόματα που αναγράφονται

Στα αρνητικά:

•Δε μου άφησε την epic αίσθηση που είχα όταν έπαιζα τα 1 + exp. Τα cinematic ήταν εντυπωσιακά, αλλά δεν είχαν ούτε το χιούμορ ούτε την αίσθηση του αρχικού. (ήταν και πρωτοποριακά για την εποχή)

•Δε σε αφήνει να χαρείς τις πίστες καθώς υπάρχει μία αίσθηση «επείγοντος». Σε λίγες πίστες έκανα πολύ στρατό (πάνω από 100μονάδες) και τις περισσότερες τις τελείωσα γρήγορα (κάτω από μισή ώρα με όλα τα achievements). Βέβαια θα τις ξαναπαίξω, αλλά λέω για την πρώτη αίσθηση.

Η τελική εικόνα είναι το γεγονός ότι τελείωσα το “demo” μέσα στο ΣΚ και χθες αγόρασα το παιχνίδι!

Όποιος θέλει να με βρει στο παιχνίδι, έχω το ίδιο όνομα. Δεν έχω εμπειρία από battlenet και προς το παρών είμαι στο practice league με 4 νίκες στα 8 παιχνίδια….

Link to comment
Share on other sites

Το εγκαθιστώ και εγώ. Είχα παίξει μόνο στη beta season, αλλά με lame AI bots, καθώς no serial.

Πάμε λίγο campaign, να γνωριστούμε λίγο με τας νέας μονάδας και ερχόμεθα να μοιράσουμε πόντους :p

Link to comment
Share on other sites

omg. Έχει και challenges για να μάθεις counter-units και άλλα πολλά..φαντάζομαι. Είμαι ακόμη στα 3 πρώτα.

agras <--- add the noob

UPDATE: WTF. Εκεί που έπαιζα challenge, ανοίγω torrent και μετά από λίγο με πετάει από το battle.net. Κλείνω τορρεντ, πάει να κάνει log-in, πατάω Enter και τίποτα. Δεν δείχνει κ την φάτσα του Raynor. To κλείνω, το ξανά ανοίγω το ίδιο.......

HELPPPPPPP

UPDATE 2: Τελικά το άφησα να προσπαθεί. Μπήκε, αλλά δεν μου δείχνει τους πόντους και λέει "achievements disables until further notice". Να φανταστώ είναι για όλους αυτό.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα κατά τις 12,ακόμα να το φτιάξουν?

Κοίταξα και στα forums του battlenet και είχαν πολλοί το ίδιο πρόβλημα.

Τα challenges είναι πολύ καλά φτιαγμένα,από το 4ο και μετά έχουν πολύ ενδιαφέρον,εγώ έμαθα αρκετά προσπαθόντας να πάρω gold.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.