Jump to content



Recommended Posts

MasterDAL είμαι και εγώ SC2 δεν έχω κάνει μάχες ακόμα στο BattleNet αλλά αν είναι θα σε κάνω add με το ίδιο ονομα είμαι μεσα.

ΟΚ θα το δω το βράδυ που θα μπω!

Πάντως θέλει πολύ προσπάθεια το άτιμο. Πάνω που είχα αρχίσει τις σερί νίκες στο 1vs1 (πάντα στο practice league) αλλά και στα διπλά, πέφτω επάνω σε ένα τύπο ο οποίος μας πείρε μόνος του. Στον ίδιο χρόνο είχε βγάλει τα διπλάσια υλικά από εμένα και τον αντίστοιχο στρατό!......

Φαντάζομαι τι θα γίνει στη λίγκα……

Link to comment
Share on other sites

Χεσμ*νο το εχω το multiplayer με το συμπαθειο...

Τελειωσα το Campaign.

Αν και εχει πολλες ωραιες αποστολες τελειωνει καπως αποτομα, επισης το ΑΙ δεν ειναι και τοσο καλο οσο του πρωτου (πιστευω με patches να το βελτιωσουν)...

Σε Normal δυσκολια το παιχνιδι παντως μου φανηκε πανευκολο μπορει να το ξαναπαιξω σε μεγαλυτερη δυσκολια

SCORE= 8/10 (εξαιτιας του απογοητευτικου AI και του δυσχρηστου και ασχημου αρχικου menu του παιχνιδιου αλλα και την βλακωδη υποχρεωτικη συνδεση στο Battlenet για να παιξεις το Single player κομματι)

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το unofficial AI, είναι λίγο κλάφτα. Όταν το αγοράσεις ξανα πες μας.

angel_f: Ένα practise multi έπαιξα και νίκησα μετά από κανένα δίωρο. Λιώσαμε. Η αλήθεια είναι ότι ακόμη είμαι χαμένος στο διάστημα. Έχω συνηθίσει από το Starcraft 1 που ήξερα τις δυνατότητες των units. Τώρα και 200 zealots να έχω, φοβάμαι να τους βγάλω.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χεσμ*νο το εχω το multiplayer με το συμπαθειο...

Τελειωσα το Campaign. (Razor1911 RULEZZZZ !! :laughing: )

Αν και εχει πολλες ωραιες αποστολες τελειωνει καπως αποτομα, επισης το ΑΙ δεν ειναι και τοσο καλο οσο του πρωτου (πιστευω με patches να το βελτιωσουν)...

Σε Normal δυσκολια το παιχνιδι παντως μου φανηκε πανευκολο μπορει να το ξαναπαιξω σε μεγαλυτερη δυσκολια

SCORE= 8/10 (εξαιτιας του απογοητευτικου AI και του δυσχρηστου και ασχημου αρχικου menu του παιχνιδιου αλλα και την βλακωδη υποχρεωτικη συνδεση στο Battlenet για να παιξεις το Single player κομματι)

Αγόρασε το παιχνίδι και τα ξαναλέμε.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

το skirmish κομματι του παιχνιδιου δουλευει ? εχει χαρτες αρκετους? εχει map editor ??

οσιο το εχετε ριξτε κανα info ty

1. Ναι δουλευει

2. Εχει καμποσους αλλα δεν θυμαμαι ακριβως αριθμο

3. Ναι εχει map editor και τα σπαει και εχουν βγαλει ηδη custom χαρτες

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από format + backups έπαιξα λίγο το campign.

To Lost Viking μου θύμισε λίγο το Raptor: Call of the Shadows, το οποίο είχα λιώσει σε ένα αρχαίο Mitag laptop μαζί με το Commander Keen :cry: [συγκίνηση mode off]

Μια ερώτηση μόνο, πως γίνεται να βάλω την κάμερα στα WASD αντί για τα βελάκια;

Από τα options > controls δεν με αφήνει :unsure:

επίσης, πως καταστρέφω ένα δικό μου unit που έχει κολλήσει;

btw: Athanasios 962 , κάντε με add

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Για να υπάρχει balance.

Αν θες firebats(=crying zerg opponent) υπάρχουν ήδη τα hellions αλλά φυσικά πρέπει να πληρώσεις για factory.

Αν θες medics υπάρχουν τα medvacs από το starport που φυσικά πρέπει να έχεις τα resources για να πας εκεί.

Ήδη mass marines με marauders και medvacs είναι πολύ δυνατό combination,φαντάσου να βγαίναν όλα αυτά από barracks μόνο.

και πάει λέγοντας...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χεσμ*νο το εχω το multiplayer με το συμπαθειο...

Τελειωσα το Campaign. (Razor1911 RULEZZZZ !! :laughing: )

Αν και εχει πολλες ωραιες αποστολες τελειωνει καπως αποτομα, επισης το ΑΙ δεν ειναι και τοσο καλο οσο του πρωτου (πιστευω με patches να το βελτιωσουν)...

Σε Normal δυσκολια το παιχνιδι παντως μου φανηκε πανευκολο μπορει να το ξαναπαιξω σε μεγαλυτερη δυσκολια

SCORE= 8/10 (εξαιτιας του απογοητευτικου AI και του δυσχρηστου και ασχημου αρχικου menu του παιχνιδιου αλλα και την βλακωδη υποχρεωτικη συνδεση στο Battlenet για να παιξεις το Single player κομματι)

Υπαρχουν unofficial ai's που απλα αν το βαλεις fast+hard πολυ δυσκολα θα αποκρουσεις εστω και το πρωτο rush . Αν μιλαμε και για protoss αντιπαλο θα πρεπει να στησεις τελεια τους εργατες να βγαλεις συγκεκριμενα κτιρια με συγκεκριμενη σειρα και παλι θα σου κατσει ενα στα 5 πχ .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, γιατί στο mp λείπουν medics (infantry), firebats, goliaths, predators κτλ κτλ, άλλα και πολλά building upgrades όπως τα bunker turrets, AA hellfire missiles κτλ κτλ ; :rant:

Η αλήθεια είναι ότι στο campaign, για να μην παίζεις με τα ίδια units συνέχεια, έχουν βάλει ότι μ,,,ια έχουν σκεφτεί (δες πάνθηρα) καθώς και units από starcraft 1. Όπως φαντάζεσαι πολλά από αυτά είναι άχρηστα (πχ. και medic και medivac, και firebat και helion) και επίσης θα έδιναν τρελό imbalance, όπως είπε και ο MasterCommander

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.