Jump to content



Ati 2900 XT: εμπειριες, εντυπωσεις και αποψεις


.38-.45

Recommended Posts

  • Replies 650
  • Created
  • Last Reply

Και εμένα την προηγούμενη δευτέρα το μεσημέρι στο δρόμο μου ήταν το Πλαίσιο και η 2900ΧΤ φάτσα κάρτα ... Γινόταν να μην την πάρω;

Link to comment
Share on other sites

xdarksun η σειρά 7 είναι για τις προηγούμενες κάρτες ...

Μήπως βρήκες πουθενά 8.37.4.2 για VIsta;

ΥΓ απο ότι διαβάζω η beta RC2 7.5 είναι και για την 2900ΧΤ ... την κατεβάζω από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζοντας τα σκορ που βγαζω σε 05&06(πρωτα τεστ) η καρτα ειναι στα ιδια επιπεδα με την GTS 640 -ισως και λιγο παραπανω

Το θεμα ειναι οτι η μια μολις βγηκε με drivers που δοκιμαζονται πανω μας, ενω η δευτερη θεωρητικα εχει ωριμασει σαν τεχνολογια=>προσεχως θα δουμε και καλυτερα σκορ

Οχι οτι τα 3DMark ειναι το παν,απλα με μια γρηγορα ματια μπορεις να δεις ποσο καλα μπορει να αποδωσει το συστημα σου,χωρις να πρεπει να τεσταρεις 20 games(πχ αν βγαζεις 10Κ στο 3DMark06 σχεδον ολα τα συγχρονα παιχνιδια θα πρεπει να παιζουν αξιοπρεπως,αν βγαζεις 4Κ θελει λιγο ψαξιμο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph

xdarksun η σειρά 7 είναι για τις προηγούμενες κάρτες ...

Μήπως βρήκες πουθενά 8.37.4.2 για VIsta;

ΥΓ απο ότι διαβάζω η beta RC2 7.5 είναι και για την 2900ΧΤ ... την κατεβάζω από εδώ

Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το 8.37.4.2 κλπ. είναι εσωτερική έκδοση driver. To 7.x είναι η έκδοση με την οποία ο κάθε driver γίνεται γνωστός στο κοινό. ΟΛΕΣ οι radeon, και οι 2χχχ, 7.χ θα χρησιμοποιούν φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 16:02]

xdarksun η σειρά 7 είναι για τις προηγούμενες κάρτες ...

Μήπως βρήκες πουθενά 8.37.4.2 για VIsta;

ΥΓ απο ότι διαβάζω η beta RC2 7.5 είναι και για την 2900ΧΤ ... την κατεβάζω από εδώ

Δεν πρέπει να υπάρχουν για vista δεν τους έχω δει πουθενά , μόνο τους 7.5 rc2

έχω βρει αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν (ίσως με manual update και δηλώσει ότι έχεις την 2600 κάτι να κάνεις)

όπως είπε κ ο φίλος Occultist οι 7.5 θα είναι οι επόμενοι drivers (7=ετος , 5=μηνας)

Link to comment
Share on other sites

Προς κατοχους Νv8800gts 320-640 και ATI2900xt ποσταρεται αν γινεται σκορ και frames ωστε να μπορουμε να εχουμε μια αμεση συγκριση μεταξυ των δυο.

Καλα τα ξενα reviews αλλα τα πιο πολλα και γνησια συμπερασματα βγαινουν απο τους αληθινους κατοχους των καρτων αυτων.

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αυτοί http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=27535 ποιοί drivers είναι?

Κάποια beta για να μη κυκλοφορήσει η κάρτα ξεκρέμαστη. Στο εξής (ίσως βγάλουν ακόμα μια beta), θα κατεβάζεις κανονικά τους unified 7.x

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.