Jump to content



Tuniq towerr120 -LFB


jimakos21

Recommended Posts

Mια κινηση τις tuniq να φερει κοντα της και τους καταναλωτες που εχουν στις απαιτησεις τους και το θεμα τις ομορφιας.

Μια ψυκτρα που οπως ολοι ξερουμε εχει τις καλυτερες αποδοσεις στην ψυξη επεξεργαστων αυτο τον καιρο!

Αθορυβη, με 3 σολινες θερμανσης παρεχει εξαιρετικες επιδοσεις στη διαλυση τις θερμοτητας.

post-6407-1416073110,0689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και oλα αυτα τεσταρισμενα στα εργαστηρια τις tuniq. :worship: Τωρα η tuniq εχει εμφανιση κ αποδοσεις..! Σε χαμηλες τιμες και πλεον και στην Ελλαδα μια εξαιρετικη ψυκτρα.

1)Και τωρα η ερωτιση κ για αυτους που κανουν ο/c αλλα και για αυτους που δεν κανουν... Με τα στοιχεια αυτα θα αγοραζατε ή εχετε αγορασει ήδη μια ψυκτρα σαν την tuniq? Πολλα ατομα κοιτανε πρωτα την εμφανιση και μετα τις αποδοσεις. Αλλοι δεν μπαινουν στον κοπο να την ψαξουν και πανε σε zalman ή infinity.

2)Το καλοκαιρι ερχετε κ οι θερμοκρασιες αναβαινουν. Κατα ποσο προβληματιζεστε για τις θερμοκρασιες του επεξεραγαστη σας ?

3) Οποιος δεν ασχολειτε με o/c πιστευετε πως δεν χρειαζετε να προχωριση στην αγορα καινουργιας ψυκτρας...??

Link to comment
Share on other sites

ομολογω πως το αισθητικο αποτελεσμα ειναι θαυμασιο!μαλλον πρεπει να αλλαξω φουρφουρι στην δικια μου ..που μπορουμε να βρουμε τετοιο φουρφουριον?κατι με αντιστοιχο airflow ,db?

επισης φιλε μου διορθωσε κανα ορθογραφικο λαθακι,διοτι μερικα βγαζουν ματι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimakos21

Και oλα αυτα τεσταρισμενα στα εργαστηρια τις tuniq. :worship: Τωρα η tuniq εχει εμφανιση κ αποδοσεις..! Σε χαμηλες τιμες και πλεον και στην Ελλαδα μια εξαιρετικη ψυκτρα.

1)Και τωρα η ερωτιση κ για αυτους που κανουν ο/c αλλα και για αυτους που δεν κανουν... Με τα στοιχεια αυτα θα αγοραζατε ή εχετε αγορασει ήδη μια ψυκτρα σαν την tuniq? Πολλα ατομα κοιτανε πρωτα την εμφανιση και μετα τις αποδοσεις. Αλλοι δεν μπαινουν στον κοπο να την ψαξουν και πανε σε zalman ή infinity.

2)Το καλοκαιρι ερχετε κ οι θερμοκρασιες αναβαινουν. Κατα ποσο προβληματιζεστε για τις θερμοκρασιες του επεξεραγαστη σας ?

3) Οποιος δεν ασχολειτε με o/c πιστευετε πως δεν χρειαζετε να προχωριση στην αγορα καινουργιας ψυκτρας...??

1) Αν ασχολεισε σοβαρα με Oc πας για watercooling ή extreme cooling. Οι ποιο casual (οπως εγω) πανε σε αεροψυκτρα.Η tuniq θεωρειται απο τις κορυφαιες και εννοειται οτι προτιμω κορυφαια επιδοση απο εμφανιση. Και εγω την χαλβαδιζω την εν λογω ψηκτρα. Την εχεις βρει απο κανα καταστημα εδω? Link pls.

2)Αν ειναι Stock καθολου

3)Η out of the box ψυκτρα το 99% των περιπτωσεων ειναι αρκετη αν δεν κανεις oc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

1) Αν ασχολεισε σοβαρα με Oc πας για watercooling ή extreme cooling. Οι ποιο casual (οπως εγω) πανε σε αεροψυκτρα.Η tuniq θεωρειται απο τις κορυφαιες και εννοειται οτι προτιμω κορυφαια επιδοση απο εμφανιση. Και εγω την χαλβαδιζω την εν λογω ψηκτρα. Την εχεις βρει απο κανα καταστημα εδω? Link pls.

2)Αν ειναι Stock καθολου

3)Η out of the box ψυκτρα το 99% των περιπτωσεων ειναι αρκετη αν δεν κανεις oc.

To e-shop την φερνει κατα καιρους και το extreme στη στουρναρι..! Μπορεις ομως να την βρεις στανταρ! Πηγαινε σε ενα απο τα δυο προπληρωσε και ζητα να στην φερουν..Υπαρχουν πολλα κοματια στην Ελλαδα.. ;)

Αρχική απάντηση από Saber_Rider

Δηλαδής η διαφορά της με την απλή Tuniq Tower 120 ποιά είναι;;

Ο ανεμηστήρ και τα ledάκια;;;

Τρομάρα μας θέλουμε και ομορφιά:tomato:

Ενας απο τους λογους που εκανα το post! Ξερεις ποσα παιδια στο lab ρωτανε για ψυκτρα και λενε κατα κυριο λογο θελουν να ειναι εντυποσιακη(να κ ο λογος που πανε σε zalman) H tuniq πιστευω τα εχει κ τα 2! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.-> @tifozif1 ειναι η τελεια κοπια της Silverstone Nitrogon V2 NT6.......:D
Ναι και μένα αυτή μου θύμισε αλλα με 8mm διάμετρο heat-pipes (αντί για 6μμ) και 4 heat-pipes αντί για 3 τις Silverstone.

Και ένα άλλο θετικό που έχει σε σχέση με Tuniq και τύπου Tuniq : O αέρας έχει κατεύθυνση προς το Μ/Β ψύχοντας έτσι τα mosfets/πυκνωτές τριγύρω από cpu. Απλά θέλει καλό εσωτερικό airflow μέσα στο κουτί. Ένα ακόμα θετικό είναι ότι χωρά σε πιο στενά κουτιά από τις τύπου Tuniq/Noctua κτλ.

EDIT: Reviews εδώ -> http://www.enzotechnology.com/reviews.htm

Και αν παίρνει/χωρά και σε pull ένα ακόμη 12αρι (με tiewraps) από κάτω θα ιδρώσουν οι άλλοι να την φτάσουν.

Μια ακόμα ψύκτρα που περιμένουμε να έρθει ελλάδα είναι η Thermalright Ultra-120 eXtreme (http://www.thermalright.com/a_page/main_product_ultra120_extreme.htm) η οποία και αυτή βάζει τα γυαλιά στην Tuniq. 4.jpg

-> http://www.anandtech.com/casecooling/showdoc.aspx?i=2981

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Η tuniq ήταν από τι κορυφαίες μέχρι πριν λίγο καιρό αλλά πλέον έχει ξεπεραστεί από άλλες αερόψυκτρες σαν αυτή :

banner_ultra_x.jpg

ξέρουμε αν μπαίνει στις m2n-sli dlx & P5b dlx ???

στο σίτε λέει μόνο ότι δε μπαίνει στην m2n32 αλλά τίποτα άλλο.

Ελλάδα υπάρχει ή να την ψάξω εδώ (αγγλία) πρίν έρθω Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch -> ξέρουμε αν μπαίνει στις m2n-sli dlx & P5b dlx ??? στο σίτε λέει μόνο ότι δε μπαίνει στην m2n32 αλλά τίποτα άλλο.

Ελλάδα υπάρχει ή να την ψάξω εδώ (αγγλία) πρίν έρθω Ελλάδα?

Στείλε ενα email και ρώτα τους. Δες και τα reviews/συγκριτικά σε τι mobo κάνουν το τεστ, μπορεί να είναι κάποιο από αυτά.

Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

για καποιους ισως η αποδοση/τιμη να παιζει ρολο..

αν ναι,τοτε πιστευω ακομα η tuniq κραταει καλα..χαμηλη τιμη,περιλαμβανει φουρφουρι,ησυχια(στο μεγαλο φασμα στροφων)..

σιγουρα νεα προιοντα ερχονται,που θα την υποσκελισουν,αλλα

σημερα αν επρεπε να αγορασω,παλι αυτην θα επαιρνα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Στείλε ενα email και ρώτα τους. Δες και τα reviews/συγκριτικά σε τι mobo κάνουν το τεστ, μπορεί να είναι κάποιο από αυτά.

Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμα νομίζω.

χαίρω πολύ!

ρώτησα αν ξέρετε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.