Jump to content



Πρόβλημα στην αναπαραγωγή HD Video 1080p


dubber

Recommended Posts

Κάτι σου κάνει overide τον driver του pure video. Έχεις εγκατεστημένο το power dvd? Βγάλτο.

Επίσης, αν ήταν in use το CoreAVC θα σου έπαιζε σωστά, άρα ούτε αυτός είναι in use στο playback.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Καλα ρε παιδια ειναι δυνατο να χρησιμοποιεις το Nero για να παιζεις video...? Οτιδηποτε μεγαλυτερο απο Nero Micro ειναι αμαρτια να μπαινει στα Windows.

cherryman γιατι δεν δοκιμαζεις τον KMPlayer...με διαφορα ο καλυτερος player που κυκλοφορει και με ολους τους codecs ενσωματωμενους ωστε να μην γεμιζεις το συστημα με σκουπιδια...

Απιστευτο εργαλειο...

http://kmplayer.en.softonic.com/

http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=8351

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκα, ο KMP δεν ανοίγει καν τα kmv. Κάποιο πρόβλημα έχει με το matroska reader στο video out Pin. Όποια πρόταση δεκτή, αλλά θα την εξετάσω από αύριο τώρα.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα.

οταν λεμε οτι κανει επιταχυνση HD η καρτα ,αναφερεται στην δυνατοτητα επιταχυνσης απο ΔΙΣΚΟ bluray/HD και οχι αρχειο που πιθανον να κατεβασαμε απο το internet σε HD αναλυση.

Η μονη λυση ειναι να ανεβασεις το priority σε high που και παλι δυσκολο για 1080 αρχειο.

Για HD αναλυσεις χρειαζεται ενας ΚΑΛΟΣ επεξεργαστης και τιποτε αλλο.

Αυτος αναλαμβανει ολη την δουλεια.

Purevideo κλπ ειναι ολα σαχλαμαρες.

2 μερες που το "σκαλιζα" να δω τι κανει ,χειροτερη κανει την εικονα αντι να την βελτιωνει!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος.

Καποια .mkv οταν ειναι καταλληλα κωδικοποιημενα κανουν χρηση της καρτας γραφικων, αλλα μιλαμε για ελαχιστα. Κατα τα αλλα παιζει ρολο η σιπιγιου.

Οσο για το δισκακι, υπαρχει και η περιπτωση να εχεις ριπαρισμενο το περιεχομενο στο δισκο οποτε και φυσικα γινεται χρηση της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκα, ο KMP δεν ανοίγει καν τα kmv. Κάποιο πρόβλημα έχει με το matroska reader στο video out Pin. Όποια πρόταση δεκτή, αλλά θα την εξετάσω από αύριο τώρα.

Ευχαριστώ και πάλι.

Κατι δεν παει καλα γενικα με το συστημα σου...

Αλλη λυση που χρησιμοποιω ειναι MPC + ffdshow...

Link to comment
Share on other sites

sempron 3000+ am2

7300gs

512ram 667mhz

και έπαιζε τέλεια ότι και να του έβαλε το κορίτσι μου :)

δε ξέρω τί έχω βάλει στον υπολογιστή της αλλά δε κώλωσε πουθενά. (HD 1080 απο την quicktime)

με τον Ε6300 με 55 διεργασίες δε μπορούσα να ανοίξω τα ίδια βίντεο....!!!

:look: εδώ σε c2d kai 7950gt έχω σπασίματα, δεν υπάρχει περίπτωση :crazy:

Link to comment
Share on other sites

CoreAVC με VLC Media Player ειναι ο συνδυασμος που παιζω και 1080p στο HTPC με την onboard GMA3100... Το ίδιο και στο μεγάλο στο δωμάτιο μου. Ποτέ δεν με εχει προδώσει ακομα και σε περιπτώσεις βαρβάτων κλιπ με AVC (βλεπε Elephant's Dream κλπ)... Ομαλότατο framerate, και όντως καλύτερη ποιότητα απο το ffdshow..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.