Jump to content



Εκπτώσεις στο Πλαίσιο, αληθινές ή απάτη;


chiderboy

Recommended Posts

γιατί και καλά έκανα αγορά μέσω ίντερνετ.

προσφέρθηκε ένας υπάλληλος και μίλησε για μένα (και μου είπε ότι και αυτούς τους δουλεύουν, πόσο μάλλον εμάς τους πελάτες :p )

γιατί δεν έχω χρόνο να μαθαίνω άλλες μητρικές και γιατί ήταν μία οικονομική (100 ευρώ ή ακόμα καλύτερα 40) και αξιόπιστη/δοκιμασμένη επιλογή

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ όταν έκανα την παραγγελία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Αν εκανες Σαββατο παραγγελια, δεν μετραει. Κανεις δεν κοιταει το Σαββατο τις παραγγελιες. Αν γινει μια παραγγελια την Δευτερα για κατι που εχει παραγγειλει καποιος το Σαββατο, επειδη δεν υπαρχει προτεραιοτητα (ενα απο τα μεγιστα μειονεκτηματα του πλαισιου, αλλο κεφαλαιο αυτο), υπαρχει πιθανοτητα να στο "φαει" αλλος το προϊον και να μεινεις με το... αποδεικτικο παραγγελιας στο mail σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Αν εκανες Σαββατο παραγγελια, δεν μετραει. Κανεις δεν κοιταει το Σαββατο τις παραγγελιες. Αν γινει μια παραγγελια την Δευτερα για κατι που εχει παραγγειλει καποιος το Σαββατο, επειδη δεν υπαρχει προτεραιοτητα (ενα απο τα μεγιστα μειονεκτηματα του πλαισιου, αλλο κεφαλαιο αυτο), υπαρχει πιθανοτητα να στο "φαει" αλλος το προϊον και να μεινεις με το... αποδεικτικο παραγγελιας στο mail σου.

ναι αλλά τη δευτέρα μου είπαν ότι έλειπε μόνο η κάρτα γραφικών ;)

ας μου έλεγαν και για τη μητρική. έπρεπε να χάσω μία βδομάδα για να το μάθω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε με σενα και οχι μονο δηλαδη. Και με αλλους που δεν τα λενε (ή δεν τα γραφουν) αλλα σε μενα δεν εχει τυχει ποτε να ακυρωσω μια παραγγελια απο καθυστερηση του πλαισιου. Απο δικο μου λαθος, ναι. Επειδη αλλαξα γνωμη, ναι. Και οπως ειπες, ο Θεος βοηθος με το e-shop (οσον αφορα βεβαια το RMA, αν κανεις, γιατι κατα τ' αλλα δεν υπαρχει προβλημα).

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι εκπτώσεις στο Πλαίσιο είναι 99% τρικ για να πουλήσουν όλα το στοκ.Χτες βγαίνοντας βόλτα στην Ερμού πέρασα και μια από το Πλαίσιο και είδα τις προσφορές. Μιλώντας με τον υπάλληλο μου είπε ότι οι εκπτώσεις είναι μούφα για να ξεστοκάρουν.Αν θυμάμαι σωστά είχε μόνο 2 μητρικές από αυτές του διαφημιστικού φυλλαδίου.Τελικά βρήκα και αγόρασα XFX NFORCE 680i LT SLI 80e , muskin 2Gb 800mhz 5-5-5-12 109e και κατά λάθος πήρα και τον intel 6600 209 tray.Ήθελα και την XFX 8800gts 640mb που είχε το φυλλάδιο στα 280e αλλά (όπως είναι φυσιολογικό) δεν υπήρχε....

Πάντως πολλά απο αυτά τα κομμάτια των εκπτώσεων πιστεύω οτι τα πήρανε οι ίδιοι οι υπάλληλοι που Πλαισίου που έχουν ιδέα απο PC και σύντομα θα τα βρίσκουμε "σκοτωμένα" στα μεταχειρισμένα.[170ε ο ιντελ 6700 box].....

Και εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα, για να λέμε και την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι επωφελουνται πρωτα οι εκ των εσω. Αλλα και παλι, ποσα κομματια μπορει να εχουν απο καποιο προϊον ωστε να ξεστοκαρουν? Ποσους raptor 150GB μπορει να ειχαν, να προβληματιζονταν οτι θα τους μεινουν και τους εβαλαν σε εκπτωση? Δεν νομιζω. Καποια περιεργη προωθητικη-διαφημιστικη ενεργεια παιχτηκε με σκοπο να μαζεψουν κοσμο σε μαγαζια και ιντερνετ και να ψωνισει ο ανυποψιαστος και αλλα προϊοντα εκτος εκπτωσης.

edit: Και κατι της τελευταιας στιγμης. Εκανα παραγγελια το πρωι ενα PDA GPS. Δεν υπαρχει τωρα και θα ειναι διαθεσιμο την αλλη Τεταρτη. Με ρωτανε αν θελω να ακυρωσω την παραγγελια, τους λεω οχι και μου λενε να τους παρω ξανα τηλεφωνο τοτε να ρωτησω αν εχουν παραλαβει. Δεν μπορειτε να πειτε, απο ενημερωση, σκιζουν. Τους παραδεχομαι. (Μεχρι τις 15:00 λενε και με πηρανε 14:55. Ασχετο αυτο με την ωρα αλλα ηθελα να το αναφερω.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από djsaqis [Σήμερα, στις 12:44]

Πιστεύω ότι οι εκπτώσεις στο Πλαίσιο είναι 99% τρικ για να πουλήσουν όλα το στοκ.Χτες βγαίνοντας βόλτα στην Ερμού πέρασα και μια από το Πλαίσιο και είδα τις προσφορές. Μιλώντας με τον υπάλληλο μου είπε ότι οι εκπτώσεις είναι μούφα για να ξεστοκάρουν.Αν θυμάμαι σωστά είχε μόνο 2 μητρικές από αυτές του διαφημιστικού φυλλαδίου.Τελικά βρήκα και αγόρασα XFX NFORCE 680i LT SLI 80e , muskin 2Gb 800mhz 5-5-5-12 109e και κατά λάθος πήρα και τον intel 6600 209 tray.Ήθελα και την XFX 8800gts 640mb που είχε το φυλλάδιο στα 280e αλλά (όπως είναι φυσιολογικό) δεν υπήρχε....

Πάντως πολλά απο αυτά τα κομμάτια των εκπτώσεων πιστεύω οτι τα πήρανε οι ίδιοι οι υπάλληλοι που Πλαισίου που έχουν ιδέα απο PC και σύντομα θα τα βρίσκουμε "σκοτωμένα" στα μεταχειρισμένα.[170ε ο ιντελ 6700 box].....

Και εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα, για να λέμε και την αλήθεια.

μόνο που πρεπει να βιαστουν για να τα πουλήσουν στα μεταχειρισμενα , διοτι οι εξελιξεις στις

τιμές των επεξεργαστών και άλλων συναφών προϊόντων έχουν αρχίσει την καθοδικη πορεια

Intel Core 2 Duo E4400 Sockel-775 boxed : 110 ευρώ ,Intel Core 2 QuadQ6600 2400MHz S775 8MB Box :277 ευρώ , Intel Core 2 Duo (Conroe) E6700 2660MHz S775 4MB Box: 258 ευρώ

Intel Core 2 Duo E6550 2x2330MHz S775 4MB Box : 157 ευρώ , Intel Core 2 Duo E6750 2x2660MHz S775 4MB Box : 174 ευρώ, Intel Core 2 Duo E6850 2x3000MHz S775 4MB Box:

260 ευρώ

πηγή : http://www.mindfactory.de

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν παρακολούθησα όλο το θέμα και δεν πήγα απο το πλαισιο. Με βάση αυτα που διάβασα βγάζω το εξης συμπέρασα

Εφόσον η αλλαγη των τιμων γίνεται κάθε μέρα λιγο πριν ανοίξει το κατάστημα και μολις ανοίξει δεν υπάρχουν τα προϊόντα προσφορές είναι καθαρά απάτη και να προσελκύσουν πελάτες. Στοκάρισμα σημαίνει θα πρέπει όταν τελιωνει κάτι να μην ξαναεμφανίζεται την επόμενη η μετα απο λίγες μέρες πάλι σε προσφορα.

Δεν διάβασα κανένας να πέτυχε έστω και μία προσφορά απο εδω μεσα. Δηλαδη κανένας δεν πρόλαβε

Επίσης δεν είναι νόμιμο να μην αναγράφει διπλές τιμες εφόσον πρόκειται για εκπτώσεις

είτε είναι μέσω internet είτε στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε;

Από την στιγμή που παραγγέλνουμε από internet κομμάτια που δεν υπάρχουν καν, είναι ή δεν είναι απάτη;Από λάθος δεν ανανεώθηκε εγκαίρως το site;

Μετά σου στέλνουν 1 mail ότι και καλά δεν σε βρήκαν στο τηλ. και ότι δυστυχώς η παραγγελία είναι αδύνατον να παραδοθεί...

Ελλάντα (όπως Ουγκάντα) που έλεγε και ένας άπαιχτος καθηγητής στο λύκειο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vasi [Σήμερα, στις 15:51]

μόνο που πρεπει να βιαστουν για να τα πουλήσουν στα μεταχειρισμενα , διοτι οι εξελιξεις στις

τιμές των επεξεργαστών και άλλων συναφών προϊόντων έχουν αρχίσει την καθοδικη πορεια

Intel Core 2 Duo E4400 Sockel-775 boxed : 110 ευρώ ,Intel Core 2 QuadQ6600 2400MHz S775 8MB Box :277 ευρώ , Intel Core 2 Duo (Conroe) E6700 2660MHz S775 4MB Box: 258 ευρώ

Intel Core 2 Duo E6550 2x2330MHz S775 4MB Box : 157 ευρώ , Intel Core 2 Duo E6750 2x2660MHz S775 4MB Box : 174 ευρώ, Intel Core 2 Duo E6850 2x3000MHz S775 4MB Box:

260 ευρώ

πηγή : http://www.mindfactory.de

Ο Intel Core 2 Duo (Conroe) E6700 2660MHz S775 4MB Box είχε στο Πλαίσιο 170 ευρώ.Από ότι μου είπε ο πωλητής "φύγανε" πριν μπεί πελάτης στο κατάστημα.... (τα 2 κομμάτια που υπήρχαν)

Link to comment
Share on other sites

Guys, όσοι είχαν παραγγείλει online(μόνο μέσω Internet) απο Δευτέρα μέχρι και Τετάρτη,

θα λάβουν e-mail με ενναλακτικά προϊόντα με ισάξια ή και καλύτερα...

Οπότε relax και υπομονή...:flower:

@blkik όλα τα προϊόντα είχαν και έχουν διπλές τιμές..

Και αρκετοί προλάβανε και αγοράσανε πράγματα απο τα καταστήματα..

@Vasi ή επίσημη μέρα πτώσης τιμών για τους Intel είναι την Δευτέρα..;)

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, αυτά τα προϊόντα, σε αντίστοιχα ευνοϊκές τιμές εννοείται?

Από το post σου κατάλαβα στις τιμές που έχει παραγγείλει ο καθένας, αλλά μάλλον αυτό δεν ισχύει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 15:38]

θα μπορουσε να γινει και το αλλο που γινετε εξω οταν παιζουν τιμες "τρελες" , καθε αγοραστης δικαιουτε ενα προιον μονο , στο ocers.co.uk το εχω δει σε πολλα προιοντα. :D

ναι πολυ σωστο κ διαφανο αυτο :T:

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε το θέμα έχει ως εξής το πλαίσιο μετακόμισε, και εχει παει σε καινούργιες αποθήκες .

τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση , βρήκαν προϊόντα που δεν θα έπρεπε να είχαν ? ,βρήκαν προϊόντα από επιστροφές , από rma , επίσης πολλά προϊόντα από αυτά το πλαίσιο τα εισάγει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vasi

κοιτάξτε το θέμα έχει ως εξής το πλαίσιο μετακόμισε, και εχει παει σε καινούργιες αποθήκες .

τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση , βρήκαν προϊόντα που δεν θα έπρεπε να είχαν ? ,βρήκαν προϊόντα από επιστροφές , από rma , επίσης πολλά προϊόντα από αυτά το πλαίσιο τα εισάγει μόνο του

Σε καμία καινούρια αποθήκη δεν έχει παέι μέχρι τώρα...

Δέν είπε κανένας ότι θα δωθούν τα ίδια προϊόντα που παράγγειλε ο κόσμος...αλλά παρόμοια..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.