Jump to content



To 2010 έρχονται τα επόμενα Windows


SirDiman

Recommended Posts

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft που συχνά αναφέρεται ως "Windows Seven", θα είναι έτοιμο το 2010, σύμφωνα με τις πιο πρόσφατες πληροφορίες. Όπως αναφέρει η Mary Jo Foley στο blog της, από κάποιες εσωτερικές σημειώσεις που κυκλοφόρησαν στο συνέδριο Microsoft's Global Exchange την περασμένη εβδομάδα, φαίνεται πως θα η εταιρεία θα χρειαστεί τουλάχιστον 3 χρόνια για να ετοιμάσει την επόμενη έκδοση του λειτουργικού της, διαψεύδοντας τις μέχρι τώρα φήμες που μιλούσαν για το 2009. - Σύμφωνα με επίσημες πληροφορίες, η Microsoft σχεδιάζει ήδη τα Windows Seven, τα οποία θα κυκλοφορήσουν σε εκδόσεις 32-bit και 64-bit, ενώ εξετάζονται και τρόποι για το συνδυασμό του λειτουργικού με συνδρομητικές υπηρεσίες.

Πηγή:ZDnet blogs

http://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=592

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Pan0s

ακόμα δεν διορθώσαν τα vista και δημιουργούν νέα windows...έλεος ρε παιδία..διορθώστε πρώτα αυτά που υπάρχουν τώρα και μετά βγάζετε καινουργια:blink:

Με αυτό το σκεπτικό θα έπρεπε να έχουμε ακόμα τα Win 1.0... Ή μήπως δούλευαν όλα τέλεια και μετά έβγαλαν τα 2.0...?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Εγώ αναρωτιέμαι που θα βρίσκεται το Linux προς το 2010...

μάλλον θα είναι καλύτερα από ότι είναι τώρα.Υποστήριξη drivers και τέτοια...

Αρχική απάντηση από Pan0s

ακόμα δεν διορθώσαν τα vista και δημιουργούν νέα windows...έλεος ρε παιδία..διορθώστε πρώτα αυτά που υπάρχουν τώρα και μετά βγάζετε καινουργια:blink:

Θα τους βάλεις μυαλό τώρα??:p Αυτοί δεν βάζουν με τίποτα...Δηλαδή δεν μπορούν να τελειοποιήσουν ένα λειτουργικό και μετά να το βγάλουν στην αγορά??Τόσο δύσκολο είναι???:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pan0s

δεν είπα να μην ετοιμάσουν νέα windows αλλά να δώσουν περισσότερη σημασία στα windows που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι χρήστες τώρα!!

Oι περισσότεροι χρησιμοποιούν ΧΡ, δυστυχώς...

Από την άλλη, νομίζεις ότι η Μ$ έχει 10 προγραμματιστές που ασχολούνται με τα λειτουργικά της? Συνήθως το προσωπικό που αναπτύσσει το ένα λειτουργικό, έχει ελάχιστους κοινούς πόρους με το άλλο... Το ότι φτιάχνει καινούριο, δε σημαίνει ότι σταματάει το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 11:06]

Εγώ αναρωτιέμαι που θα βρίσκεται το Linux προς το 2010...

εκει που ειναι και τωρα. απειρα διαβασματα και ξενυχτια, μηπως και δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικές διανομές Linux, όπως το ubuntu θα βρίσκονται αρκετά μπροστά σε σχέση με τα vista, αφού ανανεώνονται κάθε έξι μήνες.

εκει που ειναι και τωρα. απειρα διαβασματα και ξενυχτια, μηπως και δουλεψει.

Το Linux δουλεύει πολύ καλύτερα απ΄όλα τα λειτουργικά που έχεις δουλέψει στη ζωή σου. Το μόνο που μπορώ να πω για την περίπτωσή σου είναι ότι διαδίδεις ψευδείς και αναληθείς πληροφορίες, φαναιρώνοντας την άγνοιά σου αλλά και την προκατάληψη που σε διακατέχει.

Θα ψάχνουμε οδηγό How-to για να εγκαταστήσουμε ένα modem ή ένα scanner

Το ότι η πλειοψηφία των modem (pstn, έλεος ποιος τα χρειάζεται πλέον; ) και των scanner δεν δουλεύουν σε linux, δεν είναι κάτι για το οποίο ευθύνεται το Linux, αλλά οι εταιρείες που τα παράγουν και δεν βγάζουν drivers, αλλά ούτε και δίνουν το λογισμικό τους στο linux community ώστε να μπορέσουν να υποστηρίξουν το συγκεκριμένο hardware. Αν ποτέ ενδιαφερθείς να σταματήσεις να τρως κουτόχορτο από την Microsoft (αλήθεια πόσα πλήρωσες για τα Millenium του 2007? ) χιλιάδες άνθρωποι απ' όλο τον κόσμο μπορούν να σου υποδείξουν ποια scanner είναι συμβατά με linux, ώστε να κάνεις τη δουλειά σου

Υ.Γ. Λυπάμαι που υπάρχουν άτομα στο thelab που καλλιεργούν τέτοιο κλίμα και ταυτόχρονα προτρέπουν τον κόσμο σε μια απόλυτα μονολιθική και απαρχαιωμένη λογική, σε ένα χώρο τόσο μοντέρνο και προοδευτικό όπως αυτός της πληροφορικής.

Link to comment
Share on other sites

Όσο προκατειλημμένοι είναι κάποιοι με τα Win, άλλο τόσο κάποιοι άλλοι με το Linux. Τι να το κάνω το "τέλειο" λειτουργικό, αν δε μπορώ να πάρω ΟΠΟΙΟ SCANNER ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ? Κι όποια webcam, κι όποια φωτογραφική, κι όποιο ups κι πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 13:52]

Το Linux δουλεύει πολύ καλύτερα απ΄όλα τα λειτουργικά που έχεις δουλέψει στη ζωή σου. Το μόνο που μπορώ να πω για την περίπτωσή σου είναι ότι διαδίδεις ψευδείς και αναληθείς πληροφορίες, φαναιρώνοντας την άγνοιά σου αλλά και την προκατάληψη που σε διακατέχει.

επιτελους το ακουσα κι αυτο και σε ευχαριστω.

μπορεις να τεκμηριωσεις (επειδη σου αρεσει να μιλας με ντοκουμεντα) τη γνωμη σου για μενα;

γνωριζεις αν εχω δοκιμασει linux;

γνωριζεις ποια λειτουργικα εχω δοκιμασει και σε ποια εχω εμπειρεια;

αληθεια, πως θα χαρακτηριζες τον ευατο σου, οταν χωρις να γνωριζεις τι εχει δοκιμασει ο αλλος και τι εμπειριες εχει, προβαινεις σε χαρακτηρισμους;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 09:00]

Το επόμενο λειτουργικό σύστημα της Microsoft που συχνά αναφέρεται ως "Windows Seven", θα είναι έτοιμο το 2010,

Ωραια.Αρα μεχρι το 2010 παμε με ΧΡ, γιατι τα VISTA, ειναι SVISTA.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Herc

Ωραια.Αρα μεχρι το 2010 παμε με ΧΡ, γιατι τα VISTA, ειναι SVISTA.

Αρχική απάντηση από honda22

Επαυξάνω:banging:

τα γραπτα μενουν....δεν θα παω στο 2010........ενα ξεθαψιμο του θρεντ σε 1 χρονο απο σημερα αρκει.......εγω σας προτεινω windows 2000 with SP4 για ακομα περισσοτερη σταθεροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε Γιώργη... Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου... Βάζω στοίχημα ότι τα ίδια άτομα έλεγαν ακριβώς τα ίδια πράγματα κατά τη μετάβαση από τα 2000 στα ΧΡ. Και θα λένε τα ίδια, στη μετάβαση από τα Vista (γιατί θα τα βάλουν...) στα καινούρια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Αυτή τη σιγουριά σου ότι όλοι θα βάλουν vista (αλά Όργουελ καταστάσεις) ελπίζω να την έχουν και στο Redmond.

αν και δεν διαφωνω με το ποστ σου ως λογικη διαφωνω στο οτι η σιγουρια του wizard αλλα και η δικη μου αναφερεται στη συγκεκριμενη μεριδα μελων που σκιαγραφουν τα παραπανω ποστ......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Αυτή τη σιγουριά σου ότι όλοι θα βάλουν vista (αλά Όργουελ καταστάσεις) ελπίζω να την έχουν και στο Redmond.

Είμαι σίγουρος ότι βρίσκεσαι σε θέση να γνωρίζεις ακριβώς πως και τι σκέφτεται ο πλουσιότερος άνθρωπος στον κόσμο στο Redmond :D

Εμείς τουλάχιστον βγάζουμε τα συμπεράσματά μας από το τι έγινε στο παρελθόν με τα υπόλοιπα λειτουργικά. Και μη μου γράψεις πάλι τις σαχλαμάρες των ΜΕ, γιατί δε σε τιμά να συγκρίνεις τα Vista με τα ΜΕ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένο στους windows-άκηδες:


Πιασμένος σε παγίδα
κι έχουν περάσει χρόνια
στην πόρτα σου γυρνάω κάθε πρωί
Στη σκέψη σου αρρωσταίνω
στέκω βαριανασαίνω
θυμάμαι όταν σ' είχα πρωτοδεί

Δε μένει εδώ κανείς
μόνο τα δέντρα μείναν ίδια
κι άδειοι δρόμοι με σκουπίδια
Δε μένει εδώ κανείς
σκληρό το φως που ξημερώνει
σα μεθυσμένο μ' ανταμώνει και με λειώνει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.