Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Μιας και έχει δροσιά απόψε με έστειλε ο άντρας στην κουζίνα για να του φτιάξω λέει συνοδευτικό μπύρας. Ε και λέω, μόνος σου θα φας και θα πιεις;:nono: Δεν σφάξανε :hehe:

p6032400.jpg

Γιατί πίνουμε την ακριβότερη μπίρα στην Ευρώπη

Το έχω ξανά βάλει όμως δεν είναι κακή η επανάληψη εν όψει καλοκαιριού

Μπύρα Βεργίνα: Αυθεντικά ελληνική μπύρα από την Θράκη

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει δροσιά απόψε με έστειλε ο άντρας στην κουζίνα για να του φτιάξω λέει συνοδευτικό μπύρας. Ε και λέω, μόνος σου θα φας και θα πιεις;:nono: Δεν σφάξανε :hehe:

Λεπόν bon fillet και μερικά διάφορα απο βλίτα, μπρόκολο, κουνουπίδι και κολοκυθάκια παρέα με κρύες μπυρίτσες στο μπαλκόνι κάτω απο την Ακρόπολη. Στην υγειά σας παίδες :magic:

μμμμ......θελω....:baby: φαιρνω και καλο κοκκινο :big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά βάλει όμως δεν είναι κακή η επανάληψη εν όψει καλοκαιριού

Μπύρα Βεργίνα: Αυθεντικά ελληνική μπύρα από την Θράκη

Και σε ποια καταστήματα την βρίσκουμε; γιατί δε νομίζω να την έχω δει στον αβ

Link to comment
Share on other sites

το πρωινο των πρωταθλητων ;) βρωμη ,ασπραδια,μπανανα,κανελα (βασικη συνταγη) + αν θελουμε να γινει μπομπα, ταχινι,μελι,αμυγδαλα.......:baby:

IMG003.jpg

Το ανακατεμα........

IMG005.jpg

Πρωτη φαση...........

IMG006.jpg

Τι κλασσικο γυρισμα (εδω θελει προσοχη λολ!!! )

IMG007.jpg

Σχεδον ετοιμη ...... (η μυρωδια ψητης μπανας ειναι κολαση λεμε.........)

IMG008.jpg

Το σερβιρισμα (μην σας φαινεται μεγαλη ειναι διπλη δοση και για αυριο...δεν την παλευω την δευτερα πρωι....χε χε χε)

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιασαμε τις ποικιλιες (αγαπημενη κακη συνηθεια)

ειτε για μπυρα ειτε για κρασακι,

το κλασσικο τυρακι-σαλαμακι ειναι μια σταθερη αξια

κρακερακια και κριτσινια απο διπλα και ορμαμε!

fullofbaloney.jpg

saycheeeeese.jpg

bitsandpieces.jpg

Link to comment
Share on other sites

το πρωινο των πρωταθλητων ;) βρωμη ,ασπραδια,μπανανα,κανελα (βασικη συνταγη) + αν θελουμε να γινει μπομπα, ταχινι,μελι,αμυγδαλα.......:baby:

Ιδια συνταγη με τη διαφορα του οτι τα περναω μια βολτα στο μπλεντερ και αντι για ταχινι βαζω φυστικοβουτυρο :flex:

Link to comment
Share on other sites

το πρωινο των πρωταθλητων ;) βρωμη ,ασπραδια,μπανανα,κανελα (βασικη συνταγη) + αν θελουμε να γινει μπομπα, ταχινι,μελι,αμυγδαλα.......:baby:)

Για πες δοσολογία και τρόπο παρασκευής για να δοκιμάσω. Αντί για αμύγδαλα θα ρίξω καρύδια.

Link to comment
Share on other sites

Και σε ποια καταστήματα την βρίσκουμε; γιατί δε νομίζω να την έχω δει στον αβ

Στο αβ του Ρέντη την αγοράζω. Είναι συνήθως χωμένη πίσω από άλλες και σε μικρές ποσότητες.

Link to comment
Share on other sites

Και σε ποια καταστήματα την βρίσκουμε; γιατί δε νομίζω να την έχω δει στον αβ

Επίσης την έχει στο Mega ΑΒ στον παράδρομο της εθνικής. 4,20€ τα 8 κουτάκια, τελειώνει εν ριπή οφθαλμού, δεν προλαβαίνουν να γεμίσουν το ράφι. Τίμια μπύρα που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από Heineken, Amstel και λοιπές μπύρες ευρείας κατανάλωσης..

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή λιγούρα. Αυγά δεν είχα, ούτε κότα σαν μερικούς οπότε η εναλλακτική και νόστιμη λύση που είδατε σε προηγούμενό μου ποστ. Αυτή τη φορά δεν έκανα μπουκίτσες αλλά όλα χύμα μέσα στο πυρέξ. Από εμφάνιση δεν λεει αλλά η γεύση αναλλοίωτη, το τσακίζω τώρα :p

p6042404.jpg

p6042407.jpg

p6042408.jpg

p6042411.jpg

Η zero είναι για την δίαιτα :p

Link to comment
Share on other sites

Για πες δοσολογία και τρόπο παρασκευής για να δοκιμάσω. Αντί για αμύγδαλα θα ρίξω καρύδια.

δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο 60 γρ βρωμη, 7 ασπραδια + 1 κροκο(αν θελεις), μια μπανανα, κανελλα,ανακατεμα ολα μαζι,στο αντικολλητικο 2-3 σταγονες ελαιολαδο,που τις σκουπιζεις με χαρτι.......αν βαλεις αμυγδαλα,καρυδια,φουντουκια κλπ...., καλο ειναι , να ειναι ελαφρως αλεσμενα.....τυχον μελι,ταχινι,φυστικοβουτυρο κλπ...στο τελος απο επανω.....Μπορει να γινει και αλμυρη με μισο κεσεδακι cottage,Λιγο τυρι κιτρινο με χαμηλα λιπαρα τυπου arla π.χ + γαλοπουλα :flex:.....

Link to comment
Share on other sites

Βραδυνή λιγούρα. Αυγά δεν είχα, ούτε κότα σαν μερικούς οπότε η εναλλακτική και νόστιμη λύση που είδατε σε προηγούμενό μου ποστ. Αυτή τη φορά δεν έκανα μπουκίτσες αλλά όλα χύμα μέσα στο πυρέξ. Από εμφάνιση δεν λεει αλλά η γεύση αναλλοίωτη, το τσακίζω τώρα :p

το πρασινο απο πανω ειναι πεστο?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τώρα της [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] ''Βραδυνή λιγούρα'' και καλά .

Τάχα μου δείχνει φαγητό...πες ότι θέλεις να κάνεις ποζερί το πληκτρολόγιο ντυμένο carbon και άστα αυτά.:p

πωωωωωωωωω τι είσαι συ βρε άνθρωπέ μου. Πρώτη φορά το είδες; :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.