Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

http://i.imgur.com/0avUY.jpg

Βραδυνο ενισχυτικο καυσης :turn:

Home made γιαουρτι και μελι απο φιλο.

Btw γιαουρτι με Σεργαλ all the money

Αν βάλεις και καρύδια, θα απογειωθεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και απ τα καλυτερα το πολυγευστο! Απο τις τελευταιες μου επιλογες στο Γαλατσι. Κατ αρχην ειναι πατατες με γυρο...

Αν ξαναβρεθεις εδω γυρω πηγαινε στη Λαμπρινη στον Παντελη!

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Ημουν απο τους πρωτους πελατες εκει απο το 1990 περιπου οταν πρωτοανοιξε.

Σε γενικες γραμμες εχει καλο φαγητο. Τα τελευταια ετη εχει ανοιξει και το χανι στη γωνια το οποιο επισης εχει καλο φαγητο (μαγειρευτα κτλπ) αλλα πιστευω στα σουβλακια-γυρο κτλπ ειναι καλυτερος ο παντελης. Σε αποσταση 2 λεπτων (στον Αγιο Ευσταθιο) ειναι και πετραν...περνα και απο εκει μια βολτα να κανεις ενα τεστ και μετα πες μας ποιο ηταν καλυτερο απο παντελη-πετραν.

Καλη χωνεψη.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω επισης οτι απο τα καλυτερα πιτα καλαμακι εχει ο Καραβασολιος στο Φιλωτι της Ναξου. Οποιος εχει φαει απο εκει καταλαβαινει...

Noμιζω κανει και πιτσα αυτος....

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω κανει και πιτσα αυτος....

Δεν γνωριζω περι πιτσας, μπορει και να εχει.

Οσο για τους υπολοιπους που λενε οτι παιρνω ποσοστα απο το δημο Ναξου, δηλωνω οτι παιρνω και μαλιστα τα παιρνω και χοντρα...οχι οπως μερικοι μερικοι που διαφημιζουν προιοντα πληροφορικης, μαγαζια με φαγητο κτλπ... και δεν παιρνουν τιποτα...εγω τα παιρνω και μαλιστα τα δηλωνω και στην εφορια που με τη σειρα της τα παιρνει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια και κυρίες...θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα όμορφο,καλό με ωραία θέα μέρος που να πάω με το αίσθημα και να φάμε σα βασιλιάδες αλλά να μη μας βάλουνε και "χέρι"!!!:p

Θα προτιμούσα κρεατικά και κοτόπουλο-κατάσταση για τη γυνή + διάφορα καλούδια για ορεκτικά.

Άμα ξέρετε επίσης και κανένα άλλο μέρος που να έχει διάφορα "παράξενα"\όχι τόσο συνηθισμένα φαγητά για παρέα και με αίσθημα άμα λάχει!:) Ένα τέτοιο μέρος που έχω στο μυαλό μου είναι το "κουκλάκι" αλλά θα ήθελα και κάνα άλλο που δε γνωρίζω ίσως.

Danke!:beer:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9875]venom7[/MENTION]

Τράβα Apolis ( λόφος Αγ. Δημητρίου, Πετρούπολη )

Δεν ξέρω τι λέει το restaurant, καλό θα είναι, τιμές νορμάλ ( όχι α λα ΒΠ :p )

Και δίπλα το cafe ( Scherzo Summer ) είναι ότι πρέπει για ποτάκι μετά με θέα την Αθήνα από κάτω )

Scherzo

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον Βοσπορο στο μικρολιμανο. Μπορεις να κλεισεις τραπεζι μπροστα στη θαλασσα. Μεγαλες μεριδες και νορμαλ τιμες, οχι φτηνες. Εχει και πολλα ορεκτικα.

Και αμα πατε παρεα 3+ ατομα τοτε να παρετε την ποικιλια 2 ατομων. Αν εισαι μονο με το αισθημα δεν προκειται να την φατε, και θα πληρωσετε και παρα πολλα.

Γενικα ειναι μια γκουρμεδοψησταρια...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον Βοσπορο στο μικρολιμανο. Μπορεις να κλεισεις τραπεζι μπροστα στη θαλασσα. Μεγαλες μεριδες και νορμαλ τιμες, οχι φτηνες. Εχει και πολλα ορεκτικα.

Και αμα πατε παρεα 3+ ατομα τοτε να παρετε την ποικιλια 2 ατομων. Αν εισαι μονο με το αισθημα δεν προκειται να την φατε, και θα πληρωσετε και παρα πολλα.

Γενικα ειναι μια γκουρμεδοψησταρια...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Πολυ καλη επιλογη το εν λογω μαγαζι. Δοκιμασε τη κλασικη τεραστια μεταλικη πιατελα που εχουν με λιγο απο ολα μεσα...τη στηνουν στο κεντρο του τραπεζιου και εχει 40 εκατοστα περιπου διαμετρο.

Μια πιατελα και μια σαλατα πιστευω οτι θα ειστε οκ. Θεα εχει τη θαλασσα που ειναι στα 2 μετρα απο το τραπεζακι και το service ειναι πολυ καλο. Οι τιμες επισης ειναι σχετικα καλες.

Αξιζει να δοκιμασεις στο τελος μια ποικιλια απο πολιτικα γλυκα που εχουν...μαζι με παγωτο....εκει θα αποτελειωσεις τη γυναικα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ η ποικιλια για ενα ζευγαρι ειναι τεραστια και πανακριβη, παιζει να εχει κοντα στο 40αρι...

Δες εδω το μενου, αλλα δεν λενε τιμες. Οι μεριδες παντως ειναι τεραστιες για να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ η ποικιλια για ενα ζευγαρι ειναι τεραστια και πανακριβη, παιζει να εχει κοντα στο 40αρι...

Δες εδω το μενου, αλλα δεν λενε τιμες. Οι μεριδες παντως ειναι τεραστιες για να ξερεις.

Ξερω...ξερω...εχω φαει σε αυτο το μαγαζι δεκαδες φορες λογω φιλιας με ανθρωπους του μαγαζιου.

Κεμπαπ-πιτες-κρεμμυδια-γυρος-κοντοσουβλι-πατατες κτλπ...σε τεραστιες ποσοτητες...εντος της πιατελας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.