Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Οι μπάμιες μου αρέσουν πάρα πολύ (αρκεί να μην έχουν ανοίξει και "σαλιώσει"), και μετά τα φασολάκια είναι το δεύτερο αγαπημένο μου λαδερό φαγητό. Η μόνη μου ένσταση @Lakisss είναι πως έχεις βάλει πολύ σάλτσα η οποία ενώ θα έπρεπε να δένει με τις άλλες δύο γέυσεις (μπάμιες-κοτόπουλο) ίσως να τις σκεπάζει (πιστεύω πως τα λαδερά φαγητά θέλουν πολύ στράγγισμα για να μην πνίγονται στο λάδι αλλά αυτό είναι θέμα προσωπικού γούστου).

Off topic: τελικά γίναμε όλοι γευσιγνώστες και κριτές γεύσεων...κάτι σαν τον Λαζάρου και τον άλλο με τα τατουάζ.

Edit: ο μάγειρας της δημοσκόπησης ελπίζω να έχει επίγνωση της έννοιας της τελευταίας επιλογής.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Με ξαφνιάζεις μαν!:to_pick_ones_nose:

Δες Better,,, απλά δεν έκοψε αλλά χύλωσε

σε πιστευω βρε

περι ορεξεως βεβαια....

αλλα οταν λεω αυγολεμονο

εννοω κρεμουλα πλουσια...

με ενα σκασμο κοκκινο πιπερι απο πανω

να τρωει η μανα και του παιδιου να μη δινει

20091029171744_laxanodolmadesweb1.jpg

Γεμιστά με ψιλή μαύρη σταφίδα, κανείς ?

μα φυσικα....

Έγινε επεξεργασία από Κοπρίτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαστόρια της μαγειρικής, θα το κανονίσουμε ποτέ αυτο το γευσιγνωσικό ταξίδι;

Ξαναλέω: Κανονίζουμε μια μέρα οποτε σας βολεύει, να φτιάξουμε ο καθένας απο μια σπεσιαλιτέ του, είτε γλυκό είτε αλμυρό, και βρισκόμαστε για αλλαξοφαγητιές. Πολύ φαϊ θα έχει, ρεφενέ-inception ειναι το project.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με εψησε η ιδεα που ειχε πεσει

περι υπαιθριου ψησιματος bacon, onion, cheddar hypersubs

φωτια, θρακα, μπυρα και καμια τηγανητη πατατα

Lakissss και Karmenιτα ας μπουνε αρχηγοι και με αριθμακια να φτιαξουν δυο ομαδες να εχει και σαπσπενς το θεμα

(να δω ποιος θα ρισκαρει να παρει Αστρολαβο στην ομαδα...)

και να φωναξουμε κανα Μποτρινι-Seafalco να βγαλει και νικητη αμα θετε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.