Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Τι έχουν οι μπάμιες ρε; :p

μια χαρα ειναι οι μπαμιες βρε...

σωστα ψημενες, ξεμυξιασμενες, κοκκινιστες με λιγο κοτοπουλακι on the side βεβαιως βεβαιως...

αλλα νομιζω οτι η πλειοψηφια των μεταμεσονυκτιων ψυγειοraids

ειναι πιθανοτερο να εχουν σαν primary objective ενα τραγανο μιλφειγ παρα κρυες μπαμιες :p

jokes aside [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

νομιζω οτι εχεις καθυστερησει χαρακτηριστικα να μοιραστεις μαζι μας

το μυστικο του πως διατηρειται καλυτερα το μιλφειγ τραγανο στο ψυγειο :p

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι οι μπαμιες βρε...

σωστα ψημενες, ξεμυξιασμενες, κοκκινιστες με λιγο κοτοπουλακι on the side βεβαιως βεβαιως...

αλλα νομιζω οτι η πλειοψηφια των μεταμεσονυκτιων ψυγειοraids

ειναι πιθανοτερο να εχουν σαν primary objective ενα τραγανο μιλφειγ παρα κρυες μπαμιες :p

jokes aside [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

νομιζω οτι εχεις καθυστερησει χαρακτηριστικα να μοιραστεις μαζι μας

το μυστικο του πως διατηρειται καλυτερα το μιλφειγ τραγανο στο ψυγειο :p

εγώ κοιτάω το βράδυ για βρώμικο στο ψυγείο όχι για γλυκό :p

Link to comment
Share on other sites

βαφλα + μπεργερ απο Mr Crepito

Το μπιφτεκι φορμα κατεψυγμενο αλλα αυτο το ηξερα απο πριν, η βαφλα μου φανηκε συμπαθητικη και σχετικα μεγαλη, μονο κατι μικρουλες ειχα φαει στο παρελθον ετοιματζιδικες

14+-+2

[MENTION=5217]felix[/MENTION] βρισκεται απεπαντι απο το BBQ's, αξιζει να κανεις ενα review πιστευω :p

Link to comment
Share on other sites

:rofl: :rofl:

Το μεσημεριανο που εφερα απο το σπιτι "εξαφανιστηκε" και μεχρι τις 10 αποκλειεται να την εβγαζα χωρις να φαω τιποτα στο ενδιαμεσο, το σημαντικο ειναι να μην κατεβαζω τετοιες τροφες βραδιατικα γιατι μετα δονειται ολο το κρεβατι :p

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα οι συγκεκριμενες δεν λενε πολλα πραγματα, τις δοκιμασα προσφατα στο club sandwich, ανοστες θερμιδες :p

οι φρεσκιες πχ που ειχα τσιμπησει απο το πιατο του [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] στο New York Sandwiches ηταν καλυτερες και απο της μανας μου, το ιδιο το πιατο ομως ( μοσχαροφιλετοburgerτετοιο + πατατες ) κοστιζε 10.20 :boxed:

και ναι, μια σαλατα ροκα παρμεζανα με μπαλσαμικο και καρυδια οπως την κανει το BBQ's αξιζει οπωςδηποτε ενα upload εδω μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

βαφλα + μπεργερ απο Mr Crepito

Το μπιφτεκι φορμα κατεψυγμενο αλλα αυτο το ηξερα απο πριν, η βαφλα μου φανηκε συμπαθητικη και σχετικα μεγαλη, μονο κατι μικρουλες ειχα φαει στο παρελθον ετοιματζιδικες

14+-+2

[MENTION=5217]felix[/MENTION] βρισκεται απεπαντι απο το BBQ's, αξιζει να κανεις ενα review πιστευω :p

Όταν έχεις το επόμενο cheat day, ρίξε μια ενημέρωση να περάσω...για παρέα, δεν θα φάω... :devil:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ρε λεχρήτες χωρίς καν μένσιον???

Εγώ έχω πει, Αύγουστο αν δεν αλλάξει κάτι την Πέμπτη 21 μπορώ να βρεθώ για να χτυπηθούμε σαν τα χταπόδια (εποχιακό γαρ) όπου θέτε.

Λόγο καλοκαιριού θα προτιμούσα κάτι σε ψαρομεζέ αλλά είμαι ανοιχτός (sic) στα πάντα (Ιωάννης Μελισσανίδης).

Άλλες μέρες δυστηχώς δεν παίζει, με εξαίρεση ΊΣΩΣ την 30/8 Κυριακή βράδυ, αλλά είναι tentative αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε [MENTION=1446]Dolly[/MENTION], 21 positive και 30 floating...

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] :hehe:

P.S. Στην τελική μεσημέρι Kozi's και απογευματάκι ψαρομεζέ για all-inclusive experience...

ΕDIT : Κάποια καλή ατάκα είχε πεί τις προάλλες ο Ζάχος για τους ψαρομεζέδες, αλλά δεν δουλεύει ο SSD'ς μου.. [MENTION=51]jax7480[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

φύλλα σφολιάτας και κρέμα (τι κρέμα?) ενδιάμεσα; ή κάτι άλλο;

Yes Classic Μιλφειγ. Κρεμα Γιω. Ζαχαροπλαστικης γιατι βαριομουν να κατσω να κανω κανονικη.

μια χαρα ειναι οι μπαμιες βρε...

σωστα ψημενες, ξεμυξιασμενες, κοκκινιστες με λιγο κοτοπουλακι on the side βεβαιως βεβαιως...

αλλα νομιζω οτι η πλειοψηφια των μεταμεσονυκτιων ψυγειοraids

ειναι πιθανοτερο να εχουν σαν primary objective ενα τραγανο μιλφειγ παρα κρυες μπαμιες :p

jokes aside [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

νομιζω οτι εχεις καθυστερησει χαρακτηριστικα να μοιραστεις μαζι μας

το μυστικο του πως διατηρειται καλυτερα το μιλφειγ τραγανο στο ψυγειο :p

Πριν το ψησιμο της σφολιατας την πασπαλιζεις με ζαχαρη, καραμελωνει στο ψησιμο και δεν τραβα υγρασια :p

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

οσοι βρισκονται Καλλιθεα και γυρω περιοχες και θελουν burgerακι της προκοπης

μη ξεχνατε το -gomar's favorite- Rooster

(special rooster μεριδα με δυο burgers και πατατουλες ~8€)

το οποιο εχει γινει ακομα καλυτερο απο παλια...

και ΜΗΝ δοκιμασετε το νεοαφιχθεν American Burger

ειναι προφανως το ιδιο τραγικο franchise καταστημα του Π.Φαληρου που απλα μετακομισε.

Πότε θα μαθουν οτι το bacon και τα μανιταρια κονσερβας πρεπει να ψηνονται πριν μπουν στο burger

κι οτι η τυροsauce για τα nachos ΔΕΝ περναει για λιωμενο cheddar σε burgers του 5ευρου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.