Jump to content



Carbon


theo_mich

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από theo_mich [Σήμερα, στις 18:17]

μα πήγα και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο!!!!

Αν δεν το ψάξεις μόνος σου στα ράφια δεν γίνεται τίποτα.

Σιγά να μην ξέρουν οι "έχω τελειώσει το λύκειο" τι είναι το carbon :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theo_mich [Σήμερα, στις 18:17]

μα πήγα και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο!!!!

Και μένα κάπως έτσι με κοιτάζαν, μου είπαν ότι δεν έχουν κάτι τέτοιο :tomato:. Τελικά το βρήκα μόνος μου :daisy:
Link to comment
Share on other sites

αντι να βάψεις το κουτί σου εσωτερικά τ ντύνεις με το αυτοκόλλητο. Γλυτώνεις το βάψιμο και μοιάζει με ανθρακόνημα. Το μειονέκτημα (οχι που δν θα υπήρχε) είναι ότι ανεβαίνει 2-3 βαθμούς η θερμοκρασία αλλα διορθώνεται με καλό airflow.:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [21-08-2007 18:42]

Σιγά να μην ξέρουν οι "έχω τελειώσει το λύκειο" τι είναι το carbon :p

Η πιο άκυρη ατάκα που έχω διαβάσει στον Λάμπη και την περάσατε οι mods και στο ντούκου :dots:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22

Αν δεν το ψάξεις μόνος σου στα ράφια δεν γίνεται τίποτα.

Σιγά να μην ξέρουν οι "έχω τελειώσει το λύκειο" τι είναι το carbon :p

off topic mode on/

Ολιγον τι ρατσιστικο, αλλα τεσπα.. παντως, η καταστροφη του κοσμου θα ερθει απο τους μορφωμενους.

off topic mode off/

Επι του θεματος, αυτοκολλητο φυλλο carbon μπορει να βρει κανεις και στο ebay, φανταζομαι και σε καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gkatsogr [Σήμερα, στις 10:17]

Φίλε θυμάσε πόσο το πήρες και τι διάσταση είχε?

Φτηνά το είχα πάρει. Τώρα για διαστάσεις θα σε γελάσω γιατί δεν το έχω κοντά μου για να σου πω...Sorry.:tomato:
Link to comment
Share on other sites

λόιπον τα τοιχωματα του κουτιού είναι μεταλλικά. το μέταλλο είναι καλός αγωγός θερμότητας. δλδ το κουτί λειτουργεί περίπου σαν ψύκτρα για τον στάσιμο αέρα που υπάρχει μέσα, αν τώρα το επενδύσουμε με το πλαστικό αυτοκόλλητο είναι σαν να το μονώνουμε και ανεβαίνει λίγο η θερμοκρασία των υποσυστημάτων. Αν όμως υπάρχει καλό airflow ο αέρας δεν παραμένει στάσιμος και έτσι δν μας επηρεάζε το αυτοκόλλητο. Ελπίζω να το εξήγησα καλά.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theo_mich

λόιπον τα τοιχωματα του κουτιού είναι μεταλλικά. το μέταλλο είναι καλός αγωγός θερμότητας. δλδ το κουτί λειτουργεί περίπου σαν ψύκτρα για τον στάσιμο αέρα που υπάρχει μέσα, αν τώρα το επενδύσουμε με το πλαστικό αυτοκόλλητο είναι σαν να το μονώνουμε και ανεβαίνει λίγο η θερμοκρασία των υποσυστημάτων. Αν όμως υπάρχει καλό airflow ο αέρας δεν παραμένει στάσιμος και έτσι δν μας επηρεάζε το αυτοκόλλητο. Ελπίζω να το εξήγησα καλά.:T:

ακουγεται λογικο, ωραιος!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.