Jump to content



Βρεθηκε ο αντιπαλος του iMac


winters

Recommended Posts

δλδ για να καταλαβω..η σονυ εβγαλε υπολογιστη???εχει βγαλει και αλλα μοντελα ή το 1ο ειναι? τελοσπαντων..περιμενουμε μεχρι οκτομβρη και βλεπουμε περι τινος προκειται και αν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι λιγο ασχετος επι του θεματος.. ;)

δλδ απο θεμα ποιοτητος-τιμης αξιζουν τα λεφτα τους(γενικα τα περι υπολογιστων προιοντα της σονυ)?

Υπαρχει συγκριση αναμεσα σε αππλε και γενικα ολες τις αλλες μεγαλες εταιριες?

Ή πρεπει να τους δωσουμε πιστωση χρονου για να κρινουμε?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ότι πληρώσεις παίρνεις...Ναι υπάρχουν και αλλα λαπτοπ με καλές επιδόσεις(toshiba,acer(μερικοί λένε ότι δεν είναι καλά αλλά εγώ τα βρισκω 'μέτρια')

τώρα από θέμα ποιότητας-τιμής τα sony είναι τα ποιο ακριβά από όσο ξέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ήταν μια αγορά που δεν είχε ουσιαστικο αντίπαλο... εκει που θα χτυπήσει νομίζω η SONY ειναι στο στερεότυπο που πολλους τους κρατάει μακρία απο την APPLE και τους υπολογιστές τους και αυτό συνοψιζεται στον όρο "λειτουργικό σύστημα"....

Πιο ευκολα θα αγοράσει κάποιος έναν Apple-like υπολογιστή με Vista παρά με MAC OS X Leopard

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

Η apple απλα πλεον δεν εχει αντιπαλο!Χρησιμοποιειστε ενα mac για μια βδομαδα!Και αμα θελετε να ξαναγυρισετε σε Windows εμενα να με .....!

Χρησιμοποίησα Mac για 22 μέρες σε περίοδο Χριστουγέννων, και μόνο που δεν άρχισα τις ΧΠγίες...

Πες και την διεύθυνσή σου τώρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

....... = Πληρωσει :p να σου δωσω τραπεζικο λογαριασμο γιατι δεν τα παω καλα με τα courier!

Για μενα ειναι λειτουργικο συστημα που σου κανει πιο ευκολη τη ζωη τωρα δεν ξερω εσυ που κολησες.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Κοίτα, ότι πληρώσεις παίρνεις...Ναι υπάρχουν και αλλα λαπτοπ με καλές επιδόσεις(toshiba,acer(μερικοί λένε ότι δεν είναι καλά αλλά εγώ τα βρισκω 'μέτρια')

τώρα από θέμα ποιότητας-τιμής τα sony είναι τα ποιο ακριβά από όσο ξέρω. :)

Κοιτα... Τα σονυ απο την δικάμου εμπειρία (2 λαπτοπ) ειχαν τις περισσοτερες βλάβες, και μαλιστα το σερβις δεν καταφερε να τις φτιαξει με αποτελεσμα να χρειαστει να τον πουλησω κοψοχρονια...

Ασε που το συγκεκριμενο σονυ ειναι ακριβότερο απο το imac..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi

Κοιτα... Τα σονυ απο την δικάμου εμπειρία (2 λαπτοπ) ειχαν τις περισσοτερες βλάβες, και μαλιστα το σερβις δεν καταφερε να τις φτιαξει με αποτελεσμα να χρειαστει να τον πουλησω κοψοχρονια...

Ρε Dell λέμε! Ό,τι δεν μπορούν να φτιάξουν, στο αλλάζουν με καινούριο (και upgraded) μηχάνημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει....ας το πω το σημερινό παράπονο μου....

Sony Vaio με πρόβλημα...ξεκινάω τηλέφωνα στον προμηθευτή. Μου λέει πάρε Sony Hellas απευθείας.

Παίρνω εκει....μηνυμα σε τηλεφωνητή μετά απο 4 επίπεδα πάτα αυτό εκείνο το άλλο....

Ααααα Vaio έχετε?!? www.vaio-link.com (και κάντε troubleshoot μοναχος σας πάλι καλά που δεν μου έιπε) ή καλέστε στο Βέλγιο στο χχχχχ νούμερο.

Τι λες ρααααααα του λέω(του τηλεφωνητή) ασταδιάλα!!!!!

Παίρνω με βαριά καρδιά Βέλγιο και ευτυχώς ήταν στα Ελληνικά(ο θεός να βάλει το χέρι του) το support.

Ουρτουυυυυυυυυυ:hehe:

Εντάξει ελλεϊνό. Αφενώς με στέλνεις Κουάλα Λουμπούρ για support....αφετέρου με αναγκάζεις να πάρω εγώ απευθείας εκεί μαρί σαλούπα?????!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι, όποιος έχει φορητό της Sony θα πρέπει να τα έχει καλά και με τους Βέλγους. Δυστυχώς δεν υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα. Σωστό είναι πριν την αγορά, ο πωλητής να ενημερώνει επί αυτού. Για άλλες συσκευές Sony, υπάρχει. Όχι για φορητούς υπολογιστές. Παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και μιλάμε για φορητά που κοστίζουν ένα νεφρό έτσι?!

Δηλαδή έλυωσα το πρωί με ατάκα του boss.....Dell και πάλι Dell...(που είναι ο άλλος ο λαλάκας [συνάδελφος] που πρότεινε Vaio) :rofl:

Το φορητό του Boss by the way....:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

μαρί σαλούπα?????!!!!!

:blink: :blink:

προφανώς αναφερετε στο Νίκι Σαλούπα, τερματοφυλακα της Αμερικανικής Σάμοα, ο οποιος εγινε γνωστος παγκοσμιως, οταν δεχτηκε 31 τερματα στο Αυστραλία - Αμερικανική Σαμόα: 31-0.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 -> προφανώς αναφερετε στο Νίκι Σαλούπα, τερματοφυλακα της Αμερικανικής Σάμοα, ο οποιος εγινε γνωστος παγκοσμιως, οταν δεχτηκε 31 τερματα στο Αυστραλία - Αμερικανική Σαμόα: 31-0.
εεεε όχι :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.