Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

η προπόνηση γίνεται στους δρόμους της γειτονιάς με τα όποια αρνητικά (το μυαλό είναι πάντα στα αυτοκίνητα που περνάνε, ανεβοκατεβαίνω πεζοδρόμια, με κηνυγούν σκυλιά :crazy::jump: κτλ) και θετικά (δεν βλέπω τα ίδια και τα ίδια, αλλάζω δρόμους, εχω μουσική και ακούω, ο δρομος δεν είναι επίπεδος όπως ο στίβος κτλ).

υπήρχαν μέρες που έχοντας φαει καλά έβγαινα να τρέξω και ένιωθα ότι μπορούσα να κάνω και άλλα χιλιόμετρα. ΟΜΩΣ Ο χρόνος μου μεταξύ δουλειάς και οικογενειακών υποχρεώσεων είναι περιορισμένος...Θέλω να πω πως την μια ώρα που βρίσκω διαθέσιμη την "κλέβω" πχ ανάμεσα στο φροντιστήριο Αγγλικών της κόρης μου, μετά απ΄την δουλειά ή το βράδυ που επιστρέφει σπίτι η σύζυγος και μένει για λίγο με το παιδί. Τι να πω...ίσως το παρατήσω τωρα που είναι καλοκαίρι...Απ'την άλλη πέρισυ το ξεκίνησα γιατί είχα πάρει κιλά το καλοκαιρι....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν βαρέθηκα να τρέχω πήρα ποδήλατο, και ποτέ δεν κοίταξα ξανά πίσω.

Επειδή η παρέα είναι πάντα μπροστά σου. Νταξ όσο δεν παίρνεις κιάλια μια χαρά είσαι... : P

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το runtastic από 28 Αυγ2013 έχω βγει για τρεξιμο 165 φορές διανύοντας 765 χλμ...το πρόβλημα είναι ότι έχω αρχίσει και βαριέμαι... δεν βάζω πλέον στόχους (χιλιομετρικούς ή καλύτερους χρόνους ανά χλμ) όπως στην αρχή....τώρα το καλοκαίρι κάνω 4,5 χλμ και επιστρέφω σπίτι...τέσπα ....ακόμα και αυτό είναι καλύτερο απ'την καθιστική ζωή τα προηγουμενα χρόνια...

Είναι κρίμα ενω έχεις κάνει τοσα χιλιόμετρα να πτοήσε τώρα...

Άρχισε να βλέπεις motivational/inspirational φώτο απλα...:p

1526413_314972422011922_5024609914827059828_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

η προπόνηση γίνεται στους δρόμους της γειτονιάς με τα όποια αρνητικά (το μυαλό είναι πάντα στα αυτοκίνητα που περνάνε, ανεβοκατεβαίνω πεζοδρόμια, με κηνυγούν σκυλιά :crazy::jump: κτλ) και θετικά (δεν βλέπω τα ίδια και τα ίδια, αλλάζω δρόμους, εχω μουσική και ακούω, ο δρομος δεν είναι επίπεδος όπως ο στίβος κτλ).

υπήρχαν μέρες που έχοντας φαει καλά έβγαινα να τρέξω και ένιωθα ότι μπορούσα να κάνω και άλλα χιλιόμετρα. ΟΜΩΣ Ο χρόνος μου μεταξύ δουλειάς και οικογενειακών υποχρεώσεων είναι περιορισμένος...Θέλω να πω πως την μια ώρα που βρίσκω διαθέσιμη την "κλέβω" πχ ανάμεσα στο φροντιστήριο Αγγλικών της κόρης μου, μετά απ΄την δουλειά ή το βράδυ που επιστρέφει σπίτι η σύζυγος και μένει για λίγο με το παιδί. Τι να πω...ίσως το παρατήσω τωρα που είναι καλοκαίρι...Απ'την άλλη πέρισυ το ξεκίνησα γιατί είχα πάρει κιλά το καλοκαιρι....

Δεν χρειάζεται τρέξιμο για να κάνεις αερόβια. Μπορείς να κάνεις σχοινάκι σπίτι σου, μπορείς να κάνεις συνδυασμό κυκλικού προγράμματος προπόνησης με έμφαση στο αερόβιο.

Για παράδειγμα κάποιος μπορεί να κάνει το παρακάτω χωρίς ξεκούραση ανάμεσα στις ασκήσεις και με 2-3 λεπτά ξεκούραση ανάμεσα στους κύκλους:

jumping jacks

burpees

κάμψεις

βαθιά καθίσματα (χωρίς βάρος)

κοιλιακοί

ραχιαίοι

Στο τέλος θα είσαι τόσο ιδρωμένος που θα ξεχάσεις το τρέξιμο. Οι επιλογές είναι πολλές. Δεν χρειάζεται κόπο, χρειάζεται τρόπο.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ειμαι 28 χρονών , ύψος 1,89cm και 85 κιλά

Εχω αρχίσει τρέξιμο εδω και λιγο καιρό και θέλω να διαμορφώσω ενα πλάνο σωστής σίτισης , έχετε να μου προτεινετε κάτι; Ειχα σκεφτεί να αρχίσω και γυμναστική με βαράκια αλλα δεν θέλω να γίνω σαν τέρας , προσωπικά αυτό το στυλ το βρίσκω απωθητικό.

Θα ήθελα να πάρω κάποιο αναβολικό στεροιδές για να με βοηθήσει να αυξήσω την ταχύτητα μου. Μου πρότεινε ενας φίλος μου το nandrolone, πιστευεται οτι θα με βοηθήσει ; και τέλος κάνουν κακό στην υγεία ;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ειμαι 28 χρονών , ύψος 1,89cm και 85 κιλά

Εχω αρχίσει τρέξιμο εδω και λιγο καιρό και θέλω να διαμορφώσω ενα πλάνο σωστής σίτισης , έχετε να μου προτεινετε κάτι; Ειχα σκεφτεί να αρχίσω και γυμναστική με βαράκια αλλα δεν θέλω να γίνω σαν τέρας , προσωπικά αυτό το στυλ το βρίσκω απωθητικό.

Θα ήθελα να πάρω κάποιο αναβολικό στεροιδές για να με βοηθήσει να αυξήσω την ταχύτητα μου. Μου πρότεινε ενας φίλος μου το nandrolone, πιστευεται οτι θα με βοηθήσει ; και τέλος κάνουν κακό στην υγεία ;

Σας ευχαριστώ

Επειδη ειναι συνθετο αυτο που ζητας contact a qualified physician.

Εγω εχω παρει αυτο και ειδα τεραστια διαφορα σε 2 μηνες, αυξησα 5 κιλα μυικου σωματικου ογκου.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=62-TYluYIiw]Shake Weight Workout - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι συνθετο αυτο που ζητας contact a qualified physician.

Εγω εχω παρει αυτο και ειδα τεραστια διαφορα σε 2 μηνες, αυξησα 5 κιλα μυικου σωματικου ογκου.

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα αυτός ο κύριος στο video clip ειναι τέρας και έχει στήθος σαν γυναίκας , εγώ θέλω κάτι ποιο αντρικό αν με καταλαβαίνεις , να ειμαι fit και να μπορώ να τρέξω sprint χιλιομέτρου σε 2 λεπτά πχ

Θα κοιτάξω να βρω επαγγελματία γυμναστή να γίνει ο coach μου αλλα προς το παρών ψάχνω κάτι τζάμπα γιατι τα οικονομικά μου ειναι δύσκολα. Παίρνω μόλις 2000 euro το μήνα και τα έξοδα μου για τις βασικές ανάγκες ξεπαιρνούν τις 3000 euro , άρα όπως καταλαβαίνεις δεν με παίρνει για ανοίγματα, καθώς χαλάω απο την περιουσία που ειχα μαζέψει δουλευοντας όλα αυτά τα χρόνια ήδη.:T:

Τα γυναικα στηθη ειναι απαλα , τα δικα του βυζια σιγουρα ειναι σκληρα. :p

Link to comment
Share on other sites

Ή είσαι troll ή δεν ξέρεις τι ζητάς και τι θα "πάρεις"... Ειλικρινά!

Θες αναβολικά στεροειδή τη στιγμή που είσαι μόνο 28 ετών και δεν έχεις ιδέα τι πάει να πει

άθληση. Λες και έφτασες το peak των δυνατοτήτων σου κάνοντας σωστή διατροφή και χρησιμοποιώντας αργότερα τα "κατάλληλα" συμπληρώματα" και θες να θρέψεις τη ματαιοδοξία σου λίγο περισσότερο...

Βλέπεις και τον τυπά στο video και σου φαίνεται το στήθος του γυναικείο... :o

Α... και το χιλιόμετρο στα 2 λεπτά το ξεχνάς, για μερικά χρονάκια...

Link to comment
Share on other sites

@panagos86: Σχετικά με διάφορες ουσίες θα σου πουν άλλοι. Εγώ θα σου πω πως τα βάρη δεν σε κάνουν από μόνα τους φουσκωτό τέρας. Τονώνουν το μυϊκό σύστημα σε κάποιο βαθμό και σε συνδυασμό με μια καλύτερη διατροφή (όπου χάνεις σωματικό λίπος) αποκτάς μια πιο καλαίσθητη εξωτερική εικόνα. Το πως θα τα χρησιμοποιήσεις είναι ανάλογα τον στόχο σου. Αλλιώς προπονείται αυτός που θέλει να βάλει όγκο, αλλιώς αυτός που θέλει να αυξήσει την δύναμή του και αλλιώς αυτός που θέλει ένα σχετικά λεπτό καλοδιατηρημένο σώμα.

Edit: 2 λεπτά το χιλιόμετρο το ξεχνάς δια βίου.

@aggelopas: Συγνώμη αλλά 5 κιλά καθαρού μυϊκού όγκου σε 2 μήνες αποκλείεται να έβαλες. Χωρίς χημικά βοηθήματα κάποιος μπορεί να πάρει 2-3 καθαρά κιλά τον χρόνο. Επίσης, βρίσκω λίγο άκυρο τον υπερμεγεθή δονητή που χρησιμοποιεί ο τύπος στο βίντεο. Μην γελιέστε με την διαφήμιση. Την φυσική του κατάσταση ο τύπος την απέκτησε αλλιώς. Όγκος χωρίς βαριές πολυαρθρικές ασκήσεις δεν γίνεται. Άσε που δεν ασκούνται καθόλου τα πόδια. Κάνε βαθιά καθίσματα και άρσεις θανάτου και θα αποκτήσεις μεγαλύτερα μπράτσα από οποιαδήποτε άλλη άσκηση.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι λετε για τη φωτογραφια.

εχουν τραβηξει ενεσούλα ή όχι; με παιδεύουν πολυ αυτοι οι δύο ίσως δε μάθω ποτέ τελικά

Instagram

Γινεται να ειναι ετσι καποιος natural, αλλα θελει χρονια δουλεια και πειθαρχεια.

Για να ξερει κανεις σιγουρα πρεπει να τους γνωριζει προσωπικα.

παντως το στηθος τους ειναι πολυ τουμπανο, λογικο που προβληματιζεσαι.

Ενας ευκολος τροπος ειναι να δεις τι κιλα σηκωνουνε παγκο, αμα δεν βαζουνε πανω απο 150 κιλα σιγουρα παιζει φαρμακο. :p

Έγινε επεξεργασία από Γιωργος_Μ
Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι λετε για τη φωτογραφια.

εχουν τραβηξει ενεσούλα ή όχι; με παιδεύουν πολυ αυτοι οι δύο ίσως δε μάθω ποτέ τελικά

Instagram

Κάνουν νομίζω 4+ χρονια? κάπου εκει μπορεί και παραπάνω,επειδη τους παρακολουθώ καιρο τωρα οι τύποι έχουν δοκιμάσει κατα καιρούς οτι παίζει απο bro science πάντως,εχουν δοκιμάσει ενα σωρό συμπληρώματα κλπ.

Λένε οτι έχουν και γενικά καλα genetics,αλλα για κατι ενέσιμο δεν νομίζω πολυ δύσκολα.

Έχουν και κατι θέματα με την μεση τους και τα τελευταία χρόνια κάνουν σχεδόν μόνο πανω σώμα.

Μην κρίνεις και εσυ τώρα φωτογραφία 10 λεπτα πριν την φωτογράφιση,εχει πέσει πολύ προθέρμανση εκει...

Link to comment
Share on other sites

Τα γυναικα στηθη ειναι απαλα , τα δικα του βυζια σιγουρα ειναι σκληρα. :p

εννοώ οτι ειναι πολύ μεγάλα , θέλω κάτι ποιο φυσιολογικό για άντρα. :)

Ή είσαι troll ή δεν ξέρεις τι ζητάς και τι θα "πάρεις"... Ειλικρινά!

Α... και το χιλιόμετρο στα 2 λεπτά το ξεχνάς, για μερικά χρονάκια...

όχι δεν ξέρω τι να πάρω , γιαυτό το συζητάω μαζι σας για να μου πείτε τις απόψεις σας. Ο φίλος μου θέλει να μου δώσει κάποια συμπληρώματα στεροειδή για να αρχίσω δυνατά όπως λέει , γιαυτό ειπα να ρωτήσω κ τη δική σας γνώμη, κουβέντα να γίνεται δηλαδή γιατι τον εμπιστευομαι, δεν θα έβαζε ποτέ την υγεία μου σε κύνδινο.

@panagos86: Σχετικά με διάφορες ουσίες θα σου πουν άλλοι. Εγώ θα σου πω πως τα βάρη δεν σε κάνουν από μόνα τους φουσκωτό τέρας. Τονώνουν το μυϊκό σύστημα σε κάποιο βαθμό και σε συνδυασμό με μια καλύτερη διατροφή (όπου χάνεις σωματικό λίπος) αποκτάς μια πιο καλαίσθητη εξωτερική εικόνα. Το πως θα τα χρησιμοποιήσεις είναι ανάλογα τον στόχο σου. Αλλιώς προπονείται αυτός που θέλει να βάλει όγκο, αλλιώς αυτός που θέλει να αυξήσει την δύναμή του και αλλιώς αυτός που θέλει ένα σχετικά λεπτό καλοδιατηρημένο σώμα.

Edit: 2 λεπτά το χιλιόμετρο το ξεχνάς δια βίου.

σ'ευχαριστώ:book:

[MENTION=32678]panagos86[/MENTION] αν αυτο ειναι γυναικειο στηθος, κατι κανεις λαθος αν και 28 χρονων

οι γυναίκες που έχω εμπειρία ειναι παχουλές , κυρίως επειδή ειναι ποιο ευκολες και δεν μου αρέσει να ζορίζομαι χωρίς λόγο , ειμαι άνθρωπος του γρήγορου και ευκολου δρόμου. Γιαυτό το ειπα, για το μέγεθος γιατι εγώ θέλω να γινω ποιο fit και λιγότερο τέρας. Πιστευω αν αρχίσω το τρέξιμο ποιο εντατικά και πάρω και τα συμπληρώματα , επειδή ειμαι τρελός σε οτι κάνω θα πετάξω απότομα μάζες!!!! :neo::neo::neo:

Έγινε επεξεργασία από panagos86
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.