Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Είναι πιο ακριβό, αλλά δήλωση RRS > ALL σημαίνει ή δεν σημαίνει ALL?

Λοιπών ναι, είναι πιο γρήγορο στο 0-100, στο 0-200, στην τελική, σε γύρους.

Και ναι, κάνει 30κ πάνω, αλλά δεν είπα εγώ ALL.

Για το εκτός δρόμου, και τα 2 ευνουχίζονται από τα λάστιχα, αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω το Cayenne ΕΧΕΙ την δυνατότητα (αν και αμφιβάλω αν έχουν πουλήσει 1) να πάρει και off road pack που το κάνει ικανό εκτός δρόμου, πιθανός να έχει κάτι τέτοιο και το RRS αλλά δεν το έχω ακούσει.

Ο φίλος μου έχει αυτό με τα 400 άλογα το οποίο αν και είναι πολύ καλό, υστερεί σε σχέση με το πιο ακριβό Cayenne.

Για την πόρτα του golf, δεν ξέρω αλλά ένα αμάξι με 57 αερόσακους και ορμή 2.5 τόνων δεν νομίζω να μην είναι ασφαλές, και αν με ρωτάς τι θεωρώ πιο ασφαλές, μια Porsche ή ένα Land Rover θα διάλεγα την Porsche με κλειστά μάτια.

Αν έχεις κάπου ένα crash test μεταξύ των 2 που αποδεικνύει πως το Cayenne ΔΕΝ είναι ασφαλές δείξε το γιατί με ενδιαφέρει.

Και σου ξαναλέω, επειδή έχω και φίλο με Cayenne η ποιότητα κατασκευής είναι ελεεινή στο RRS που ΔΕΝ είναι στο «κανονικό» RR.

Και πάντα μιλάμε φιλικά ;)

Link to comment
Share on other sites

τι off road pack και πράσινα άλογα ρε αδερφέ,συγκρίνουμε τώρα land rover με πορσε για εκτός δρόμου; είναι τελείως άτοπο;)

με λίγα λόγια το RRS κατά τη γνώμη είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεις defender με Porsche.

Δεν είπα πως δεν έχει την παράδοση το LR, είπα αυτό που ξέρω.

Γιατί και με το ίδιο σκεπτικό μου συγκρίνεις Land Rover με Porsche για ΣΠΟΡ κατασκευή? Είτε είναι φριτέζα, είτε μπετονιέρα, είτα jeep?

Συγκριτικό off road δεν θα δούμε ποτέ έτσι και αλλιώς. :hi:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

history digitally remastered

(μακαρι να τα καταφερουν να το βγαλουν και πραγματικο)

gullwing_mercedes_benz_300_sl_gullwing_replica_main630-0507-350x200.jpg

original300sl.jpg

gullwing-america-300sl-panamericana-nose-close-main_w800.jpg

300sl-panamericana-replica-2-600x399.jpg

300-sl-panamericana-replica-3.jpg

4_2.jpg

και μιας και κραξαμε αρκετα τους Ρωσους στο παραδιπλα thread

ακομα μια customια απο Μοσχα μερια (Volga αμαξωμα βασισμενο σε ΒΜW 850)

volga-01.jpg

volga-02.jpg

volga-06.jpg

volga-08.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η SLS Gullwind δεν ειναι αυτη που εχουν παρουσιασει ηδη η οποια πηρε στοιχεια απο την 300SL???

Mercedes_SLS_7.jpg

ή θα βγαλουν κι αλλη?

η SLS θα βγει κανονικα απο Mercedes

το gullwing Panamericana replica ενδεχεται να κυκλοφορησει απο ανεξαρτητο κατασκευαστη - καροσερι

(πλακα πλακα τι παθανε ολοι τους, στερεψανε απο ιδεες για την ονομασια των μοντελων τους?)

Porsche Panamera

Ferrari Panamerica

Mercedes Panamericana

Link to comment
Share on other sites

η SLS θα βγει κανονικα απο Mercedes

το gullwing Panamericana replica ενδεχεται να κυκλοφορησει απο ανεξαρτητο κατασκευαστη - καροσερι

(πλακα πλακα τι παθανε ολοι τους, στερεψανε απο ιδεες για την ονομασια των μοντελων τους?)

Porsche Panamera

Ferrari Panamerica

Mercedes Panamericana

Η SLS AMG που έχει κυκλοφορήσει (στην προνομιακή τιμή των 177κ ευρώ,Oktoberfest μεριά)

είναι ο διάδοχος (τρόπον τινά) της 300SL Gullwing της δεκαετίας του '50 με 3λιτρο μοτέρ άμεσου ψεκασμού.

Οι πόρτες,οι αεραγωγοί εσωτερικού-εξωτερικού είναι κάποιες μόνο απο τις αναφορές που υπάρχουν στο νέο

για το παλιό.

To άλλο που λες πρόκειται για το αμερικανικής κατασκευής,με σύγχρονα μοτέρ φρένα κλπα

http://www.worldcarfans.com/109042318906/2009-mercedes-300-sl-gullwing-panamericana-replica

Link to comment
Share on other sites

Η SLS AMG που έχει κυκλοφορήσει (στην προνομιακή τιμή των 177κ ευρώ,Oktoberfest μεριά)

είναι ο διάδοχος (τρόπον τινά) της 300SL Gullwing της δεκαετίας του '50 με 3λιτρο μοτέρ άμεσου ψεκασμού.

Οι πόρτες,οι αεραγωγοί εσωτερικού-εξωτερικού είναι κάποιες μόνο απο τις αναφορές που υπάρχουν στο νέο

για το παλιό.

To άλλο που λες πρόκειται για το αμερικανικής κατασκευής,με σύγχρονα μοτέρ φρένα κλπα

http://www.worldcarfans.com/109042318906/2009-mercedes-300-sl-gullwing-panamericana-replica

το οτι η SLS κυκλοφορησε ηδη δεν το γνωριζα...

αλλα οσο αφορα την panamericana

το ιδιο λινκ εχω ριξει δυο τρια ποστ πριν

λες να μην το διαβασα? :p

(ειδικα αυτο με το ψεκαστο αλουμινιο σαν βαση για το fiberglass το περασα τρεις τεσσερεις φορες)

τι να λεμε τωρα εμεις ομως:drool:

μακαριοι αυτοι που εχουν τετοια διλληματα και δεν ξερουν ποια να διαλεξουν και ποια να περιμενουν

Link to comment
Share on other sites

το οτι η SLS κυκλοφορησε ηδη δεν το γνωριζα...

αλλα οσο αφορα την panamericana

το ιδιο λινκ εχω ριξει δυο τρια ποστ πριν

λες να μην το διαβασα? :p

(ειδικα αυτο με το ψεκαστο αλουμινιο σαν βαση για το fiberglass το περασα τρεις τεσσερεις φορες)

τι να λεμε τωρα εμεις ομως:drool:

μακαριοι αυτοι που εχουν τετοια διλληματα και δεν ξερουν ποια να διαλεξουν και ποια να περιμενουν

sorry dude,δεν το παρακολούθησα το thread εδώ και καιρό.:to_pick_ones_nose3:

Δεν μου άρεσε το κιβώτιο που χρησιμοποιεί ο αμερικανός,αλλά περι ορέξεως...

Όταν εννοώ κυκλοφορεί,για να είμαι ακριβής,δέχονται παραγγελίες και είναι γνωστα ο τιμοκατάλογος

και η τιμή.

Τα πρώτα οχήματα θα ρολάρουν την άνοιξη του 2010.

Ο ανταγωνισμός στα supercar πλέον,δημιουργεί πολύ ευχάριστα διλλήματα,indeed.:yes4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bugatti Veyron vs McLaren F1 - Top Gear - BBC

συγγνώμη εάν έχει ξανα ανέβει.

Στο ιδιο επεισοδιο ειχε και αυτο...

Lamborghini Murcielago LP670-4 SV VS McLaren Mercedes SLR 722

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

2009-mazda-rx-8-11_460x0w.jpg

πολυ καλο!!! αν και μεγαλο κοστοσ συντηρησηςhttp://www.skai.gr/articles/news/auto/MazdaRX-8Challenge/

Αυτο το αυτοκινητο θα ειχε γνωρισει πολυ μεγαλυτερη επιτυχια πιστευω αν φορουσε το μοτερ απο το 3mps ,. Ο wankel αποδειχθηκε παλι αναξιοπιστος και ''διψασμένος''

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αυτοκινητο θα ειχε γνωρισει πολυ μεγαλυτερη επιτυχια πιστευω αν φορουσε το μοτερ απο το 3mps ,. Ο wankel αποδειχθηκε παλι αναξιοπιστος και ''διψασμένος''

Προκύπτουν άλλα ζητήματα όπως το ζύγισμα,γραμμική απόδοση κλπα.

Όχι οτι ο Wankel είναι η βέλτιστη λύση,αλλά είναι κάτι που εξελίσσεται ακόμα.

Με το RX9 (1.6 litre) θα δούμε τι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.