Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Kαι αλλο ένα οραίο μοτερ...

Hartley H1 V8 2.8L

400ps/10000rpm

33kgm/7500rpm

http://www.h1v8.com/page/page/1562069.htm

400 ps από 2,8L στις 10.000 δεν είναι πρωτοπορία

Όπως οι 200 ίπποι από 750cc στις 20.000 με οβάλ πιστόνια και 8 βαλβίδες, το 1980 όταν η αγωνιστική Honda χτύπαγε τα δίχρονα

post-93-1416073492,8982_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

gbak εισαι πολυ τυχερος που ειδες τα cars του Gumball 3000 απο κοντα εμεις περιμεναμε να ερθουν ζαππειο αλλα τελικα μας ειπαν οτι κολισαν στο τελονιο και θα πανε κατεφθιαν αλβανια οποτε εσυ τα ειδες στο Ελ Βενιζελος :cry:

Link to comment
Share on other sites

αστα φιλαρακ αρρωστησα εκεινη την μερα...δεν πιστευα στα ματια μου αυτο που αντικρυσα..καποια στιγμη θα τις ανεβασω ολες να τις δειτε

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερόμαστε για πρωτοποριακούς μεγάλης ισχύος κινητήρες παραγωγής ο Saab SVC είναι πραγματικό διαμάντι

Εντυπωσιακό το μοτέρ της Saab που έγινε το 2000,κρίμα που δεν προχώρησε.

Για μοτέρ μεταβλητής συμπίεσης, η Mercedes πριν απο ένα χρόνο,παρουσίασε τον

DiesOtto.Απο 1.8 λίτρα,μεταβλητή συμπίεση,μεταβλητό χρονισμό,μεταβλητη γεωμετρία turbo (VTG) κ.α ,

αποδίδει κοντά 240 ίππους,πρπου 400 Νm ροπής και η Mercedes ισχυρίζεται για πολύ χαμηλή κατανάλωση,

6 lt/100km σε S-Class (ΟΚ,δύσκολο :rolleyes: ) .

Με λίγα λόγια, έχει τα πλεονεκτήματα του diesel αλλά με τη βενζίνη ως καύσιμο.

Περισσότερα http://www.gizmag.com/go/7679/

Link to comment
Share on other sites

αστα φιλαρακ αρρωστησα εκεινη την μερα...δεν πιστευα στα ματια μου αυτο που αντικρυσα..καποια στιγμη θα τις ανεβασω ολες να τις δειτε

Ασε και εγω καμενος Gumball 3000 & Dustball 4000 (αυτο ειναι το ελληνικο παιζει να το ξερεις):happy:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.