Jump to content



Pro Evolution Soccer 2008


Louris7

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cabrinha

Υπαρχει ηδη πατς για την αναλυση. Εαν θελεις πες μου ενα mail να στο στειλω.

Gruntgr για να πει καποιος οτι παιζει μια χαρα το παιχνιδι πρεπει να εχει 60fps κολλημενα στα ριπλει?

Αν λες αυτο στο torrentreactor, δε φαινεται να κανει κατι ουσιαστικο. Η οθονη ακομα δεχεται 1280χ1024 και το κανει stretch. Σε αυτο που λεω αλλαζεις το αρχειο settings.exe, αν λες για κατι αλλο στειλε κανενα πμ.

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Για το ιδιο πραγμα λεμε. Στειλε μου το mail σου να στο στειλω.

Αυτό το patch διορθώνει και το πρόβλημα στα Vista64? Εγώ βλέπω μόνο 2 πολύ χαμηλές αναλύσεις και δε μου επιτρέπει να επιλέξω ούτε medium ούτε high settings :TD:

Link to comment
Share on other sites

Ισως το καλυτερο ποδοσφαιρακι που βγηκε ποτε....

Αν τα εβαζα με τη σειρα θα ηταν:

PES 5<PES 2008 (=FIFA 98)

Aν αφησουμε τα γραφικα στην ακρη βλεπουμε ενα κατα 98% αριστο gameplay που συνδυαζεται απιστευτα με το animation των παιχτων.

Δε πιστευα οτι θα βγει καλυτερο PES απο το 5 αλλα ευτυχως διαψευσθηκα.

-Ανθρωπινο επιτελους μενου

-Εκπολιτιστικε λιγο το Master League...εχει ακομα δουλεια αλλα ειναι προς τη σωστη κατευθυνση.

-Μετρια-καλη περιγραφη

-Καλοι διαιτητες (ναι κανουν λαθη μερικες φορες,κυριως στα αουτ/κορνερ, αλλα δινει αληθοφανεια στο παιχνιδι :D )

-Απιστευτο animation

-τελεια σχεδιαση προσωπων αλλα οχι ολων

-Επιτελους οι ανθρωποι δεν ειναι 3,5 μετρα οπως στο 6

-Αν κ δεν ειμαι σιγουρος ακομη νομιζω πως οι ικανοτητες των παιχτων δε φαινονται ξεκαθαρα στο γηπεδο.Εκτος του C.Ronaldo που τρεχει με 2Χ ο Henry π.χ. δε φαινεται να ξεχωριζει...ισως αμα παιξω με την Καστορια να δω διαφορα...

-οι ποδοσφαιριστες ξεχωριζουν απο χιλιομετρα καθως εχουν σχεδιαστει αψογα.

Στα αρνητικα ειναι οι τερματοφυλακες που δεν πιανουν σχεδον κανενα φαουλ απο στημενη μπαλα λιγο εξω απο την περιοχη.Ειδικα αν παιξετε με καλη ομαδα κ εκτελει φαουλ κανενας γνωστος το γκολ ειναι 99,99% σιγουρο οτι θα μπει.

-Οι τερματοφυλακες ειναι αισχροι.

-Απαραδεκτη κλιμακωση στην δυσκολια.Το Amateur ειναι γελοιο και το regular 50 φορες πιο δυσκολο.Το Τop player ειναι 4 φορες πιο δυσκολο απο το regular.

-Παλι χρειαζεται να περιμενουμε το wehellas patch.

-κανει 45ε - :p

Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Σταματημενος, την ωρα που πλησιαζει ο αντιπαλος, παταμε :

ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ R2

αντιθετη κατευθυνση απο εκει που κοιτα ο παιχτης μας + ξανα μπροστα εκει που κοιταει ο παιχτης

= περασμα κατω απο τα ποδια του αντιπαλου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω, σας εκληπαρω , ποσταρετε κολπα,ντριμπλες για το PRO...

Πολλες φορες βγαινω επιθεση και κανενας επιθετικος μου δεν κανει κινηση για να του δωσω πασα προωθημενη. Πως παιζεται το ενα-δυο ;

Link to comment
Share on other sites

εγω δε τρελαθηκα παντως...μπορει να ειναι που εχω λυωσει με το 6ρι δεκαδες χιλιαδες ωρες. οι παιχτες μου φαινονται μικροι , και η μπαλα ισα που φαινεται. ασε που αμα θες να σουταρεις απο το κεντρο πχ δε φαινεται που παει η μπαλα να ακολουθησω τη φαση

Link to comment
Share on other sites

http://anonym.to/?http://rapidshare.com/files/65171017/PES_2008_Final_Widescreen_Resolution_fixes.rar

βαλτε το στο Game Dir και τρεξτε το. Απενεργοποιηστε το Use Frame Skipping και ενεργοποιηστε το Vsync και το Nulify Movie.

Το παιχνιδι ειναι σαφως καλυτερο απο αποψη Game Play. Αρνητικο ειναι οτι οι παικτες ειναι 10 μέτρα και οτι τα Replays εισαι πιο βαρια και απο εκεινα του τσολιά.

Πειτε ντριμπλες ρε παιδια ή καμια τακτικη που εφαρμοζετε... Εγω βγαινω επιθεση και μολις πληασιαζω στον αμυντικο παταω συνεχεια πολλες φορες το R2 και κανει κατι, αλλα πεφτει πανω στον αμυντικο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από defiant [Σήμερα, στις 01:46]

^ τα ίδια πλήκτρα είναι με το πληκτρολόγιο.

Στο φόρουμ του www.wehellas.gr έχει ένα σχετικό thread για κόλπα.

δεν γινεται να μας κανεις κανενα quote?

δεν μπορω να μπω...

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω κατεβαστε το αρχειο με τις εικονες των κουμπιων του PLAYSTATION

http://rapidshare.com/files/68154766/PS2_Controller.rar.html

Εδω το προγραμμα που χρειαζεται.....

http://rapidshare.com/files/68155470/GGS718.rar.html

Αφου λοιπον κατεβασετε τα αρχεια λειτουργειτε ως εξης:

Ανοιγοντας το φακελο με τις εικονες , βλεπετε 2 φακελους......

cv_0.img και

rv_e.img

Μεσα σε καθε εναν απο αυτους τους φακελους, υπαρχουν αρχεια *.bin

Η διαδικασια που θα περιγραψω ειναι παρομοια για ολα τα αρχεια *.bin

Ας παρουμε για παραδειγμα το αρχειο "unnamed_791.bin"

Τρεχουμε το προγραμμα Game graphic studio...

Πηγαινουμε στο File --> open και μετα εκει που εχουμε κανει εγκατασταση το παιχνιδι π.χ. c/programs files/konami/pro evolution soccer 2008/ και ανοιγουμε το αρχειο Cv_0.img που ειναι μεσα στο φακελο img .

Παταμε στην επιλογη που θα βγαλει NO.

Επειτα, απο αριστερα , ψαχνομαι το αρχειο "unnamed_791.bin" . Παταμε δεξι click πανω του και μετα την επιλογη "Import a file over this one" . Στο παραθυρο που θα βγαλει αναζητουμε το αντιστοιχο αρχειο που κατεβασαμε, δηλαδη απτον φακελο cv_0.img το "unnamed_791.bin" και παταμε Open και μετα θα μας βγαλει "File has been imported" οποτε παταμε "OK"

Το ιδιο κανουμε και στα αλλα αρχεια!....

(στο αρχειο "misc_104.bin" του φακελου "rv_e.img" βγαζει καποια μηνυματα καιδειχνει σαν να μην τα περναει.Ωστοσο εγω που το εκανα δεν ειδα καποιο προβλημα.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.