Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


dubber

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος 2cpu έγραψε:

μπα και στο ξυλο δεν...ιδιως αν εχεις κανενα ωραιο ξυλινο.

στο γραφειο με τιποτα.

Την οθονη παντως αν θες να γλιτωσεις λιγο βαρος την βαζεις με καποια βαση στο τοιχο

η στο γραφειο (νομιζω στερεωνονται στην ακρη του γραφειου με καποιο σφιγκτηρα)

Οποτε αρχίζω να το σκέφτομαι αρνητικά για γραφείο με φιμέ τζαμι...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αν σε αρεσει παρτο/φτιαχτο .

Απλα να θυμασαι οτι ολα αυτα τα γυαλια που προοριζονται για γραφεια

ειναι σαν τα τζαμια του αυτοκινητου σου εξαιρουμενου του μπροστινου παμπριζ η σαν τα τζαμια που εχει

για ραφια το ψυγειο του σπιτιου σου.

Δηλαδη ειναι τζαμια που γινονται ρυζι οταν σπανε.Αυτα ειναι μεν ανθεκτικα αλλα σπανε και γινονται ρυζι

αν τα χτυπησεις με ενα αιχμηρο αντικειμενο πχ αν λειπει κανα ποδαρακι απο το κουτι και το αφησεις λιγο

δυνατα πανω στο γυαλι ενδεχεται να στο σπασει.

Αν κανεις εσυ το γραφειο και δεν το αγορασεις θα σε λεγα να βαλεις τετοιο γυαλι και αναλογα

ποσο βαρος θα βαλεις επανω βαλε αποκατω καμια ενισχυση περισσοτερη στο σκελετο.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος 2cpu έγραψε:

Κοιταξε αν σε αρεσει παρτο/φτιαχτο .

Απλα να θυμασαι οτι ολα αυτα τα γυαλια που προοριζονται για γραφεια

ειναι σαν τα τζαμια του αυτοκινητου σου εξαιρουμενου του μπροστινου παμπριζ η σαν τα τζαμια που εχει

για ραφια το ψυγειο του σπιτιου σου.

Δηλαδη ειναι τζαμια που γινονται ρυζι οταν σπανε.Αυτα ειναι μεν ανθεκτικα αλλα σπανε και γινονται ρυζι

αν τα χτυπησεις με ενα αιχμηρο αντικειμενο πχ αν λειπει κανα ποδαρακι απο το κουτι και το αφησεις λιγο

δυνατα πανω στο γυαλι ενδεχεται να στο σπασει.

Αν κανεις εσυ το γραφειο και δεν το αγορασεις θα σε λεγα να βαλεις τετοιο γυαλι και αναλογα

ποσο βαρος θα βαλεις επανω βαλε αποκατω καμια ενισχυση περισσοτερη στο σκελετο.

Εγώ θα το κανω, κατά πάσα πιθανότητα, ανάλογα βεβαια και τον χωρο για να το κοψω/φτιαξω οπως θελλω και χωραέι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω γυάλινο γραφείο (φαίνεται μερικές σελίδες πίσω που το είχα βάλει)

Το τζάμΙ πρέπει-ΠΡΕΠΕΙ να είναι ψημένο-tempered αλλιως δεν θα σου αντέξει σε χτύπημα και θα ειναι και dangerous σε περίπτωση που σπάσει.

Επίσης πρέπει να ειναι τουλάχιστο 10mm πάχος!

απο εκει και πέρα ανάλογα τις διαστάσεις του γραφείου μιλάς με τον «τζαμτζι» που θα στο κόψει το τζάμι να σου πει τι ακριβώς χρειάζεσαι για να μην εχεις ντράβαλα!

30BEA00B-112B-4674-B47B-397A4253293B.jpeg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο στο καθιστικό του σπιτιού έχω γραφείο ΙΚΕΑ Galant με επάνω γυαλί αμμοβολης. Δεν μου έχει δώσει ποτέ την εντύπωση του να είναι ευαίσθητο. 8 χρόνια βέβαια έχει τις γρατζουνιές του, αλλά όχι κάτι το τραγικό. Πλέον η σειρά Galant έχει αντικατασταθεί από τη  Bekant. 

 

Άμα το τακτοποιήσω θα επανέλθω με φωτογραφία. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Staxtis έγραψε:

Εχω γυάλινο γραφείο (φαίνεται μερικές σελίδες πίσω που το είχα βάλει)

Το τζάμΙ πρέπει-ΠΡΕΠΕΙ να είναι ψημένο-tempered αλλιως δεν θα σου αντέξει σε χτύπημα και θα ειναι και dangerous σε περίπτωση που σπάσει.

Επίσης πρέπει να ειναι τουλάχιστο 10mm πάχος!

απο εκει και πέρα ανάλογα τις διαστάσεις του γραφείου μιλάς με τον «τζαμτζι» που θα στο κόψει το τζάμι να σου πει τι ακριβώς χρειάζεσαι για να μην εχεις ντράβαλα!

30BEA00B-112B-4674-B47B-397A4253293B.jpeg

Nαι το ειχα δει το γραφείο σου φίλε μου. Σε μαγαζιά με υαλοπίνακες που ρώτησα Tempered glass μου πρότειναν πάντως και αναλαμβάνουν και να το κόψουν, και να κανουν τις απαραίτητες τρυπες για να μπουν ποδια η ότι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 2cpu said:

το κουτι στεκεται μονο του ?

Αν ναι παλι με φαινεται οτι το γυαλι κανει μια κοιλια αν και η οθονη σου ειναι στο τοιχο.

Κοιλιά να κάνει;;αχχαχα

Τι είναι pvc 1mm;

Αν κάνει κοιλιά θα σπάσει κιόλας...

3 hours ago, wesker said:

Nαι το ειχα δει το γραφείο σου φίλε μου. Σε μαγαζιά με υαλοπίνακες που ρώτησα Tempered glass μου πρότειναν πάντως και αναλαμβάνουν και να το κόψουν, και να κανουν τις απαραίτητες τρυπες για να μπουν ποδια η ότι άλλο.

Δεν υπάρχει λόγος για τρύπες..απο κάτω με κόλλα για γυαλι βάζεις τις βάσεις για τα πόδια που θέλεις..Τουλάχιστο ετσι το έκανα εγω..

αν το τρυπήσεις θα το κάνεις και πιο ευαίσθητο.

Δεν ξέρω τι εννοείς φιμέ(αν σκοπεύεις να βάλεις μεμβράνη) που είπες πιο πάνω αλλα αυτο-τα περισσότερα είναι βαμμένα!

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.