Jump to content


Δείξτε το γραφείο σας!


dubber

Recommended Posts

Μετά την προσθήκη του corsair st100:

IMG_20190403_035328(1).thumb.jpg.c51adb16eff47bf429ee00819c9256ac.jpgIMG_20190403_035414.thumb.jpg.08258d82375737fc81ceb744b4aff3fc.jpgIMG_20190403_035505.thumb.jpg.11acb2b44e8dd2caa08b1c932fde96a3.jpg

Το καλώδιο του headset φαίνεται στη δεύτερη φωτογραφία (πάνω από το γκρι καλώδιο του ups). Ίσα-ίσα έφτασε.

Το έδεσα μαζί με ένα εκ των καλωδίων του ups.

Αρχίζω και γλυκοκοιτάζω τα cable rails του Χρυσόστομου. Όχι καλώδια, όχι rgb σε γραφεία και υπολογιστές?.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

IMG_20190403_035328(1).thumb.jpg.c51adb16eff47bf429ee00819c9256ac.jpg

Αυτή είναι για όσους έχουν μυωπία/αστιγματισμό, αλλά ξέχασαν τα γυαλιά τους; :p 

 

Κατά τα άλλα επιμένω ότι ο ανεκμετάλλευτος χώρος στα δεξιά, κάνει το κουτί σου απλά να είναι ανεκμετάλλευτο κι αυτό. Δηλαδή το έχεις στα αριστερά, με την μικρή να έχει πρόσβαση σε καλώδια φαντάζομαι, αλλά δεν το βάζεις πάνω για ποιο λόγο; Επίσης, αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει το γραφείο, μπορεί. Αν κάποιος έχει πραγματικό λόγο να έχει το κουτί του στο γραφείο πάνω, αυτός είσαι εσύ και όχι εμείς που δεν έχουμε kids.

Two at one time δεν πιστεύω να κάθεστε, συνεπώς ο ένας μπορεί απλά να βάλει το πληκτρολόγιο aside και να δουλέψει, αν αυτό είναι το θέμα. Εκτός και αν απλώνετε τραχανά :hehe: 

Επίσης αυτή την ευρεσιτεχνία με τα ηχεία πίσω από την οθόνη (και με τόσο χώρο δεξιά-αριστερά), την έχω δει μόνο από τον Sebastian :hehe: Ελπίζω απλά να είναι εκεί "for the sake of the photos".

 

btw , αν θέλεις σιδηροδρομάκια , σου στέλνω μερικά. Έχω κάμποσα, αλλά δεν ξέρω πόσα θα χρειαστώ για κάτι άλλο μελλοντικό.Νομίζω ότι με 7-8 tie points είσαι κομπλέ, απλά να ξέρεις, άφησε λίγο "loose" κάποια καλώδια που θα χρειαστεί να τραβάς.

For what it's worth, αυτά πήρα εγώ, έχουν πολύ καλή κόλλα να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτά τα keyboard τα τεράστια πως δεν τα μπορώ:/
Πάρτε ενα ξεχωριστό Numpad αυτό είναι σαν πλοίο >:D:D
Πολύ "ίδιο" setup "εχουμε"
Eιχα το ίδιο Keyboard χωρις numpad(G410) και έχω και εγω το stand της corsair όπως επίσης και το προηγούμενο μου mouse ήταν μαλλον ήταν το ίδιο G402?
Tα γύρισα σε PRO γιατι ήθελα wireless mouse και πήρα και το Keyboard σε τιμή φτήνιας.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

1)Αυτή είναι για όσους έχουν μυωπία/αστιγματισμό, αλλά ξέχασαν τα γυαλιά τους; :p 

 

2)Κατά τα άλλα επιμένω ότι ο ανεκμετάλλευτος χώρος στα δεξιά, κάνει το κουτί σου απλά να είναι ανεκμετάλλευτο κι αυτό. Δηλαδή το έχεις στα αριστερά, με την μικρή να έχει πρόσβαση σε καλώδια φαντάζομαι, αλλά δεν το βάζεις πάνω για ποιο λόγο; Επίσης, αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει το γραφείο, μπορεί. Αν κάποιος έχει πραγματικό λόγο να έχει το κουτί του στο γραφείο πάνω, αυτός είσαι εσύ και όχι εμείς που δεν έχουμε kids.

3)Two at one time δεν πιστεύω να κάθεστε, συνεπώς ο ένας μπορεί απλά να βάλει το πληκτρολόγιο aside και να δουλέψει, αν αυτό είναι το θέμα. Εκτός και αν απλώνετε τραχανά :hehe: 

4)Επίσης αυτή την ευρεσιτεχνία με τα ηχεία πίσω από την οθόνη (και με τόσο χώρο δεξιά-αριστερά), την έχω δει μόνο από τον Sebastian :hehe: Ελπίζω απλά να είναι εκεί "for the sake of the photos".

1) Ναι. Φοράω και γυαλιά, πανάθεμά με...

2)Αφού στο έχω πει. Δεν μ' αφήνει η γυναίκα μου. Όταν θέλει να δουλέψει από το σπίτι, χρειάζεται κάποιο χώρο. Αν βάλω το κουτί πάνω (το οποίο πιάνει αρκετό χώρο), δεν θα μπορεί ν' απλώσει τα χαρτιά της/laptop/στυλό κ.τ.λ.. Επειδή δεν θέλω να κάθεται/τοποθετεί το laptop της μπροστά στην οθόνη (μην γίνει κάνα ατύχημα, δεν θα τ' αντέξω), ο χώρος στα δεξιά είναι reserved για εκείνη.

Όσο για την κορούλα μου, ναι, δείχνει ενδιαφέρον για το κουτί και την οθόνη. Μέχρι τώρα είμαστε στο "οσόνη, μπαμπάς, φώτα, ωαία".

3) Και το πληκτρολόγιο το βάζω στην άκρη, όταν κάθεται εκείνη (κάνω και ρολό το mousepad, ώστε να έχει άνεση χώρου και να απλώσει τραχανά τα χαρτιά της).

4) Nope. Αυτή είναι η θέση τους. Σκέφτομαι να βάλω ραφάκια εκατέρωθεν της οθόνης ή να βάλω τα ποδαράκια που έχεις και συ στο setup σου.

 

πριν 11 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

Πω πω αυτά τα keyboard τα τεράστια πως δεν τα μπορώ:/
Πάρτε ενα ξεχωριστό Numpad αυτό είναι σαν πλοίο >:D:D
Πολύ "ίδιο" setup "εχουμε"
Eιχα το ίδιο Keyboard χωρις numpad(G410) και έχω και εγω το stand της corsair όπως επίσης και το προηγούμενο μου mouse ήταν μαλλον ήταν το ίδιο G402?
Tα γύρισα σε PRO γιατι ήθελα wireless mouse και πήρα και το Keyboard σε τιμή φτήνιας.

 

Το σκέφτομαι για tenkeyless (ή numpadless). Το g410 έβλεπα, καθώς είμαι φαν της logitech και τα πληκτρολόγιά της τα θεωρώ τα πλέον αθόρυβα.

Το ποντίκι είναι το g502.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Havic έγραψε:

Το νέο μου «γραφείο»

  Hide contents

 

20190403_140557.thumb.jpg.9c2bfa6d96a50bf1b168d2ba090441bf.jpgimageproxy.php?img=&key=ae3e259fe6d476e420190403_140608.thumb.jpg.eac92c8b2be0edf364cde5a95949ac20.jpg

 

Εν αναμονή του καναπέ σαλονιού και μετά custom κατασκευής επίπλου τηλεόρασης που θα χωράει την μητρική οριζόντια.

 

 

Λείπει το σεμεδάκι:p...

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

1) Ναι. Φοράω και γυαλιά, πανάθεμά με...

2)Αφού στο έχω πει. Δεν μ' αφήνει η γυναίκα μου. Όταν θέλει να δουλέψει από το σπίτι, χρειάζεται κάποιο χώρο. Αν βάλω το κουτί πάνω (το οποίο πιάνει αρκετό χώρο), δεν θα μπορεί ν' απλώσει τα χαρτιά της/laptop/στυλό κ.τ.λ.. Επειδή δεν θέλω να κάθεται/τοποθετεί το laptop της μπροστά στην οθόνη (μην γίνει κάνα ατύχημα, δεν θα τ' αντέξω), ο χώρος στα δεξιά είναι reserved για εκείνη.

Όσο για την κορούλα μου, ναι, δείχνει ενδιαφέρον για το κουτί και την οθόνη. Μέχρι τώρα είμαστε στο "οσόνη, μπαμπάς, φώτα, ωαία".

3) Και το πληκτρολόγιο το βάζω στην άκρη, όταν κάθεται εκείνη (κάνω και ρολό το mousepad, ώστε να έχει άνεση χώρου και να απλώσει τραχανά τα χαρτιά της).

4) Nope. Αυτή είναι η θέση τους. Σκέφτομαι να βάλω ραφάκια εκατέρωθεν της οθόνης ή να βάλω τα ποδαράκια που έχεις και συ στο setup σου.

 

Το σκέφτομαι για tenkeyless (ή numpadless). Το g410 έβλεπα, καθώς είμαι φαν της logitech και τα πληκτρολόγιά της τα θεωρώ τα πλέον αθόρυβα.

Το ποντίκι είναι το g502.

Και εγω είμαι full on στην Logitech και με τα Romer G την θεωρώ φοβερή.
 

Spoiler

Πριν λίγο καιρό πουλούσα το G410 δεν το πήρε κανείς το έφερα στο γραφείο γιατι είχα ενα πλοίο και εδώ και δεν μπορούσα.Αλλα αν σε ενδιαφέρει το σκέφτομαι μηπως το πουλήσω και παρω ενα απλό ασύρματο για το γραφείο.Για λεφτά κλπ μιλάμε με msg κάνε μου μαι πρόταση να το σκεφτώ αν σε ενδιαφέρει:D

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

Και εγω είμαι full on στην Logitech και με τα Romer G την θεωρώ φοβερή.
 

  Hide contents

Πριν λίγο καιρό πουλούσα το G410 δεν το πήρε κανείς το έφερα στο γραφείο γιατι είχα ενα πλοίο και εδώ και δεν μπορούσα.Αλλα αν σε ενδιαφέρει το σκέφτομαι μηπως το πουλήσω και παρω ενα απλό ασύρματο για το γραφείο.Για λεφτά κλπ μιλάμε με msg κάνε μου μαι πρόταση να το σκεφτώ αν σε ενδιαφέρει:D

 

Spoiler

Το σκέφτομαι, αλλά δεν το έχω αποφασίσει. Ευχαριστώ, πάντως, για την πρόταση. Θα σ' ενημερώσω (εφόσον, βέβαια, είναι διαθέσιμο μέχρι τότε).

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler Το σκέφτομαι, αλλά δεν το έχω αποφασίσει. Ευχαριστώ, πάντως, για την πρόταση. Θα σ' ενημερώσω (εφόσον, βέβαια, είναι διαθέσιμο μέχρι τότε).
 

Μωρε μην «αγχώνεσαι» και τωρα δεν είναι διαθέσιμο.. απλά αν δω οτι αξίζει λόγο τιμής και για εσένα να το πάρεις και για εμένα να το πουλήσω θα πω..οκ.
Οτι είναι μου λες.Μέχρι τότε enjoy your setup:D


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

2)Αφού στο έχω πει. Δεν μ' αφήνει η γυναίκα μου. Όταν θέλει να δουλέψει από το σπίτι, χρειάζεται κάποιο χώρο. Αν βάλω το κουτί πάνω (το οποίο πιάνει αρκετό χώρο), δεν θα μπορεί ν' απλώσει τα χαρτιά της/laptop/στυλό κ.τ.λ.. Επειδή δεν θέλω να κάθεται/τοποθετεί το laptop της μπροστά στην οθόνη (μην γίνει κάνα ατύχημα, δεν θα τ' αντέξω), ο χώρος στα δεξιά είναι reserved για εκείνη.

 

Οι διαστάσεις του κουτιού σε πλάτος είναι κάτι περισσότερο από 20cm. 23.5cm για την ακρίβεια. Αν δεν απατώμαι το γραφείο είναι 1.50m. Δεν αρκούν 1.20m ; 

Εγώ το μεγάλωσα γιατί απλά θέλω να βάλω είτε 2η οθόνη (μάλλον δεν θα συμβεί) είτε τον εκτυπωτή και να ελευθερώσω κάτω τον χώρο που καταλαμβάνει. Εσύ εκεί κάτω μπροστά από τα πόδια σου τον έχεις; Δεν είναι και το πιο κομπλέ σημείο, θαρρώ (αν όμως δεν μπορεί να πάει αλλού - κάπου λίγο υπερυψωμένα έστω - so be it).

 

Στέκομαι λίγο και στο υπογραμμισμένο. Πιο πολύ φοβάσαι εσύ μην κάνει κάποια ζημιά (δεν καταλαβαίνω πως, αλλά τέλος πάντων :p ),παρά θέλει τόσο χώρο όσο λες :hehe: But anyways, το ενδιαφέρον της κορούλας να το προσέχεις λίγο. Εσύ ξέρεις καλύτερα το παιδί σου, αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω εξιτάρονται από κάτι τέτοια, ειδικά και λόγω γονιδίων :hehe::bleh: 

 

πριν 34 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

4) Nope. Αυτή είναι η θέση τους. Σκέφτομαι να βάλω ραφάκια εκατέρωθεν της οθόνης ή να βάλω τα ποδαράκια που έχεις και συ στο setup σου.

 

Χμ. Δεν έχει νόημα νομίζω. Κόβεται ο ήχος που ακούς. Εκτός και αν τα έχεις διακοσμητικά :p 

 

Το να τα βάλεις στον τοίχο έχει λογική (με κλίση προς τα εσένα και όσο το δυνατόν πιο χαμηλά αλλά όχι πάλι πίσω από την οθόνη - μπορείς να τα βάλεις λίγο πιο αριστερά και δεξιά για να μην χαλάσεις την συμμετρία, και να γέρνουν ελαφρώς προς τα εσένα, θαρρώ έχει έτοιμες τέτοιες βάσεις).

Ο @giorgos2187 ίσως να μπορεί να σε διαφωτίσει περισσότερο σχετικά με αυτό το κομμάτι, αν και είμαστε ελαφρώς offtopic (ωστόσο είναι μέρος του γραφείου κι αυτά ;) ) 

 

Η δική μου "βάση" είναι "made sto podar". Παρόλα αυτά δεν δείχνει τόσο άσχημα. Άσε που βοηθάει να κρύψεις πράγματα από κάτω :D 

Στάθηκα τυχερός γιατί ένωσα κομματάκια που ήταν για πέταμα (και ήταν και ίσα κομμένα), τα έβαψα και πήρα και κάτι νοβοπάν (τα έβαψα κι αυτά) από τη δουλειά και ήρθαν κι έδεσαν. 

Τα κόλλησα όλα μαζί και έγινε. Μένει να βάλω κάτι "ποδαράκια" για καρέκλες στα ηχεία (αυτοκόλλητα είναι) που είναι just about the right size , και έγινα :p 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα ηχεια σου εκει! Τελεια! Απλως, μην τ' αναβεις,  χρησιμοποιησε τ ακουστικα! ?

Που απο την ωρα που ειδα τη φωτο καυαλαβα οτι ακριβως αυτο ειναι που κανεις κι εσυ! Σωστα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Havic έγραψε:

Το νέο μου «γραφείο»

  Reveal hidden contents

 

Με χαλάει λίγο το controller εκεί, βγάλτο από την φώτο :hehe: 

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μια χαρα ειναι τα ηχεια σου εκει! Τελεια! Απλως, μην τ' αναβεις,  χρησιμοποιησε τ ακουστικα! ?

Που απο την ωρα που ειδα τη φωτο καυαλαβα οτι ακριβως αυτο ειναι που κανεις κι εσυ! Σωστα;

:rofl: Φαντάζομαι πως ναι, τα έχει πιο πολύ για διακόσμηση, but what happens αν μείνει λίγο μόνος σπίτι; Δεν θέλει να ακούει λίγα μπαμμπουμ από τα ηχεία; :bleh: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσουμε το off topic: στο συγκεκριμένο γραφείο, η τοποθέτηση των πραγμάτων θα μείνει ως έχει. Εάν αλλάξω γραφείο, βλέπουμε.

Πάντα σκέφτομαι τρόπους βελτίωσης όμως.

Ο Γιώργος το βρήκε. Από τότε που τα πήρα, χρησιμοποιώ αποκλειστικά τα hyperx. Κάτι θα κάνω και για τα ηχεία βέβαια. Το επεξεργάζομαι ακόμη. Μ' αρέσει η ιδέα με τα ραφάκια.

Η κορούλα μου δεν πηγαίνει μόνη της στο γραφείο. Μόνον όταν είμαι εγώ. Προφανώς, βέβαια, πρέπει να κάνω κάτι και γι' αυτό, καθώς είναι 2 ετών και σ' αυτήν την ηλικία δεν θέλει και πολύ να γίνει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.