Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

λοιπόν ψιλοoff, αλλά οι Dell πάνω στα γραφεία σαρώνουν όλα τα exit polls :baby::baby::baby:
φώτο εδώ με λειτουργικό που φαίνεται XP, εύγε να και ένας πρακτικός άνθρωπος....

Να και το δικό μου γραφειάκι του υπολογιστή. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά το έχω συνηθήσει. Ίδιο γραφείο 13 χρόνια τώρα, ίδιος υπολογιστής 5. Παλαιότερα είχα και ηχεία BOSE 101, Τώρα MISSION 780 με εξωτερικό τελικό ενισχυτή, αλλά περισσότερο ακούω από τα ακουστικά.

Οθόνη EIZO (μήπως να αλλάξω μετά από 11 χρόνια;) και λειτουργικό XP (Δεν αλλάζω!).

desk1r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω κάνει φρέσκια εγκατάσταση με drivers και update και 6-7 από τα βασικά προγράμματα και την έχω image. Με το παραμικρό που παρατηρώ να θέλει πάνω από 45 δευτερόλεπτα να μπουτάρει ή οτιδήποτε, image>restore. Κατά μέσο όρο, ανά 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION]

Μετά από 15 χρόνια εμπειρίας στον τομέα, δουλειές συνεχώς πάνω στο αντικείμενο και σπουδες σε παρεμφερή τομέα, πρέπει να κάνω μία παρατήρηση στο setup που έχεις:

Καφές σε πλαστικό ποτήρι είναι μεγάλο no-no. Όπως και να το καθαρίσεις, πάντα κρατάει τη μυρωδιά του καφέ. Επίσης υπάρχει και το θέμα της σταθερότητας. Το πλαστικό, ιδιαίτερα όταν δεν είναι γεμάτο, παίζει. Πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με γυάλινο, το γρηγορότερο δυνατό. Υπάρχουν διάφορα μαγαζιά στο skroutz, άμα θες βοήθεια στο να επιλέξεις κατάλληλο, για το setup σου, σετάκι μας λες.

Link to comment
Share on other sites

petran πολύ cult κατάσταση :dirol:. ωραίος και άνετος:mamba:

έδωσες το κάτι που έλειπε

οντως.. ειναι cool! πρωτη φορα βλεπω πχ σε αλλο γραφειο το πληκτρολογιο και σε αλλο το ποντικι!!

Link to comment
Share on other sites

Κέικ. Lo, ξεLo, 220000 δρχ έκανε το 2002 η EIZO, όταν την είχα πάρει. Τώρα μόνο για δίσκους δίνω χρήματα, 3D παιχνίδια δεν παίζω.

Την τιμονιέρα και τα πετάλια κάτω από το γραφείο τα χρησιμοποιείς σε 2D racing παιχνίδια;;;

Όσο για την EIZO και γω πήρα μια NEC 236.000 δρχ το 2002 και την είχα μέχρι πρόσφατα που άρχισε τα νούμερα. H φθηνή σχετικά οθόνη που έχω (δεν φτάναν για IPS) έχει καλύτερη εικόνα από την NEC.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο καιρός να αλλάξεις και τα 2 πιστεύω :p

tumblr_m4tqecLbaa1qmg1ujo2_400.jpg

@PetrosD

Μετά από 15 χρόνια εμπειρίας στον τομέα, δουλειές συνεχώς πάνω στο αντικείμενο και σπουδες σε παρεμφερή τομέα, πρέπει να κάνω μία παρατήρηση στο setup που έχεις:

Καφές σε πλαστικό ποτήρι είναι μεγάλο no-no. Όπως και να το καθαρίσεις, πάντα κρατάει τη μυρωδιά του καφέ. Επίσης υπάρχει και το θέμα της σταθερότητας. Το πλαστικό, ιδιαίτερα όταν δεν είναι γεμάτο, παίζει. Πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με γυάλινο, το γρηγορότερο δυνατό. Υπάρχουν διάφορα μαγαζιά στο skroutz, άμα θες βοήθεια στο να επιλέξεις κατάλληλο, για το setup σου, σετάκι μας λες.

Καλύτερα να μου έλεγες να πετάξω την EIZO! Το έχω συνηθίσει αφάνταστα το συγκεκριμένο ποτήρι. Έχω 2 τέτοια σε διαφορετικά χρώματα και μόνο από αυτά πίνω. Αφού και τη δουλειά (όταν είχα) έτυχε να υπάρχει ένα ίδιο ποτήρι πράσινο και εκεί έπινα καφέ.

οντως.. ειναι cool! πρωτη φορα βλεπω πχ σε αλλο γραφειο το πληκτρολογιο και σε αλλο το ποντικι!!

Δε μου κάνει εντύπωση επειδή από τη Day1 που απέκτησα υπολογιστή έτσι το έχω. Ειναι και ξεκούραστο, δεν πιάνεται ο ώμος.

Την τιμονιέρα και τα πετάλια κάτω από το γραφείο τα χρησιμοποιείς σε 2D racing παιχνίδια;;;

Όσο για την EIZO και γω πήρα μια NEC 236.000 δρχ το 2002 και την είχα μέχρι πρόσφατα που άρχισε τα νούμερα. H φθηνή σχετικά οθόνη που έχω (δεν φτάναν για IPS) έχει καλύτερη εικόνα από την NEC.

Όχι, formula 1 chalenge 99-02, 1975, 2002, 2008, 2010, GTR 2, Live for Speed S2, Prototype C, BMW M3 Challenge, τα οποία τρέχουν νεράκι με το pc έτσι όπως είναι σήμερα (υπογραφή) σε 1600x1200.

Το πιστεύω αυτό που λες για την καινούρια οθόνη, αλλά δεν αποφασίζω ακόμα να σκάσω κάνα 600άρι έως 1200άρι για οθόνη, γιατί φτηνότερη δεν παίζει να πάρω. Δε θα μου σπάσουν τα νευράκια κατά την επεξεργασία φωτογραφιών, να κάνω το κεφάλι λίγο πάνω-κάτω και να αλλάζει η φωτεινότητα του πάνελ...

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω αυτό που λες για την καινούρια οθόνη, αλλά δεν αποφασίζω ακόμα να σκάσω κάνα 600άρι έως 1200άρι για οθόνη, γιατί φτηνότερη δεν παίζει να πάρω. Δε θα μου σπάσουν τα νευράκια κατά την επεξεργασία φωτογραφιών, να κάνω το κεφάλι λίγο πάνω-κάτω και να αλλάζει η φωτεινότητα του πάνελ...

σου εύχομαι με το καλό να καταφέρεις να την πάρεις την οθόνη που θέλεις.

Όταν την πάρεις όμως βγάλε άλλη μια φωτογραφία να έχουμε το πριν και το μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.